Sporo kłopotów przez zamiecie śnieżne

Sporo kłopotów przez zamiecie śnieżne

Środowy atak zimy dał się we znaki kierowcom: zablokowana była m.in. droga krajowa nr 3, w wielu miejscowościach nie było prądu.

Tiry zatrzymały się na podjeździe za wiaduktem drogowym w Piechowicach. Na miejscu interweniowała policja. Ruch na tym odcinku przez około dwie godziny był wstrzymany. Droga była biała.

– Czesi zamknęli drogę prowadzącą przez Jakuszyce dla samochodów ciężarowych – powiedziała nam w środę po godz. 20. podinspektor Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze. – Wszystkie tiry jadące w stronę granicy są zatrzymywane przy Zajeździe Piastów.
Kłopoty z przejazdem są także na wielu mniejszych drogach. Prognozy nie są optymistyczne: IMGW wydało w środę ostrzeżenie o zamieciach śnieżnych w regionie jeleniogórskim. Zapowiadane są obfite opady śniegu oraz wiatr. Prędkość wiatru w porywach będzie wynosić nawet 70 km/h. Takie warunki mogą utrzymać się do czwartku do godz. 8. rano.
W Bolkowie, Piechowicach i wielu innych miejscowościach nie ma prądu. Awarie mają zostać usunięte do północy.
 

IMG_8325.jpg
IMG_8311.jpg

Komentarze (1)

To z Czech nikt nie zatelefonił że wstrzymują ruch velká nákladní vozidla nad 3,5 tuny? Numery alarmowe są ogólnie znane, cyfry maja podobne jak u nas, to w czym trudność?

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.