Sporo zasłużonych dla miasta

Przewodniczący rady miejskiej Konrad Sikora.

Aż 12 osób i instytucji otrzyma w tym roku tytuły „Zasłużony dla Miasta Jeleniej Góry”. To więcej, niż liczy drużyna piłkarska. Radni zapowiadają, że w kolejnych latach będzie ich znacznie mniej.

Na wtorkowej (12 września) sesji radni przyjmowali kandydatury do honorowego tytułu „Zasłużonych dla Miasta Jeleniej Góry”. Była to w zasadzie formalność, gdyż kandydatury te wcześniej uzyskały pozytywną opinię komisji statutowej.

Wśród zasłużonych znaleźli się: Alicja Marta Olejniczak, Edward Basałygo, Franciszek Michalik, Wojciech Kapałczyński, Piotr Wincenty, Stanisław Przędzielewski, Tomasz Szczurowski, Leszek Dacewicz, Kazimierz Kopaniarz, Jakub Thauer oraz Rotary Club Jelenia Góra i Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka w Jeleniej Górze.
Od kilku lat przy okazji nadania tego tytułu następuje wysyp kandydatów. Wkrótce to się zmieni. Radni podkreślają, że komisja statutowa pracuje nad zmianami w regulaminie i od przyszłego roku kryteria będą zaostrzone.
Oprócz tytułów „zasłużonych” rada przyznała jeszcze Nagrodę Miasta Jeleniej Góry. To teoretycznie mniej prestiżowy tytuł, ale – w odróżnieniu od tytułu Zasłużony dla miasta – łączy się z gratyfikacją finansową. Nagrodę otrzyma Tomasz Czaplicki – zawodnik specjalizujący się w kajakarstwie freestylowym.
Laureaci odbiorą nagrody i honorowe tytuły podczas uroczystej sesji, która odbędzie się 27 września w Filharmonii Dolnośląskiej.

Komentarze (12)

Warto aby redaktor piszący artykuł przynajmniej napisał kim są te zasłużone dla miasta osoby

Czyli niestety nie załapałem się. Wszystko przez was!

W przyszłym roku to "emeryt Katolik+" dostanie nagrodę człowieka roku, honorowe obywatelstwo i klucze do miasta, Ty nie masz na co liczyć :P

Ja mam przyjaciół, którzy mi w tym pomogą i nie będę się przejmował twoimi komentarzami! Obecna władza dobrze sobie radzi z takimi jak ty!

Wojciech Kapałczyński najlepszy ;P

W Cieplicach, a potem Jeleniej Górze mieszkam ponad 60 lat. Na bieżąco interesuję się sprawami naszego miasta i okazuje się, że większości kandydatów do tego zaszczytnego tytułu, w tym roku, to nie znam nawet z nazwiska. A już dokonania tych ludzi na rzecz Jeleniej Góry to jest już dla mnie największa niewiadoma.Uważam, że taka lista powinna być tworzona prze ogół mieszkańców a nie jakieś koleżeńskie gremium, które, podejrzewam, swojego wyboru nie będzie potrafiło konkretnie uzasadnić. Dla mnie, takim klasycznym Obywatelem zasłużonym dla naszego grodu, jest Pan Kazimierz Piotrowski, którego wprawdzie nie znam osobiście, ale na podstawie obserwacji wynika,że jest człowiekiem, który swoją pracę, życie pozazawodowe i zainteresowania w pełni podporządkował naszemu miastu a ślady tego możemy znależć w wielu wypowiedziach, publikacjach czy dokumentach żródłowych i kronikach.

Kapałczyński, zasłużony??? To kpina z mieszkańców. Dzięki temu gościowi miasto jest chore na żółtaczkę. Jak wspólnota chce remontować kamienicę to dostaje do wyboru paletę barw od żółtej do żółtej. To żałosne. Mało tego , moja wspólnota chce wyremontować kamienicę w ścisłym centrum, gdzie jest stara zdobna zabudowa. A Kapałczyński każe nam projekt zmienić bo zdobniki są na kamienicy i chce aby budynek był totalnie płaski, jak blok. To ma być postać zasłużona dla miasta? Przepraszam , co mamy zrobić żeby postać owa zasłużona zgodziła się na remont naszej kamienicy ze zdobnikami i w kolorze innym niż żółty? Może Kapałczyński pomyśli nad zadanym pytaniem.

Szanowny Pan Kapałczyński, to chyba za to, że pomalował całe miasto na buro-żółto :)

Słuszna uwaga nasz budynek był w odcieniach zielonego a dla konserwatora kolor odtworzeniowy to żółty .Efektem tego jest że po trzech zimach elewacja do ponownego malowania .Sądzą chyba z całego miasta Sue na nim osadza.ale medal na klapie bedzie

Na czerwono przecież nie pomaluje. Kojarzyłoby się zbyt wprost. Maluje więc na żółto. Może nie każdy się domyśli skąd czerpie natchnienie. A tak poważnie. Jak kiedyś u tego Pana usłyszałem, że miasto jest neoklasycystyczne i z tego powodu trzeba je malować na taki kolor, to nie wiedziałem: czy się śmiać, czy płakać. Myślałem, że to żart ... jednak nie.

A pieska Państwa Zawiłów nie ma wśród zasłużonych?

przykro o tym mówić ale przewodniczący rady miasta zatrudniający ludków za 8 zł na godziną człek praworządny łamiący prawo to to jawny przekręt

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.