Sprawca kradzieży relikwii zatrzymany

Fot. KPP Lubań

Lubańscy policjanci złapali złodzieja, który dwukrotnie włamał się do kościoła w Świeradowie Zdroju. 25-latek ukradł m.in. relikwiarz wraz z relikwią św. Faustyny.

Ponad tydzień temu złodziej wszedł do kościoła pw. św. Józefa i wykorzystując okazję wyłamał zamek zabezpieczający gablotę z relikwiarzem umieszczoną na ścianie nawy głównej i zabrał relikwiarz. Przechowywano w nim relikwie św. Faustyny o wartości ok. 5500 zł. Jak się okazało 25-latek około dwóch tygodni wcześniej włamał się do zakrystii skąd skradł m.in. naczynia na oleje święte oraz pozłacaną łyżeczkę liturgiczną, wszystko o łącznej wartości ok. 480 zł. Udało się odzyskać część  skradzionego mienia, w tym część zniszczonego relikwiarza ale bez relikwii. Mężczyzna usłyszał zarzuty włamania, za które grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

relikw7.jpg
relikw2.JPG

Komentarze (14)

Jakieś tam pierdoły a nie relikwie.Widać w 21 wieku króluje mitologia grecko-rzymska średniowiecze.

a gó*no cie to obchodzi komuchu jeden

No dobrze ,Historia zatoczyła koło ,przez wieki kler grabił kosztowności tu w Europie oraz z kolonizatorami Ameryke ,Azje jakoś ICH nikt nie rozliczyl,Meksyk coś tam próbuje aby zwrócono zrabowane złoto.

Kradziez ,złodziejstwo,wyłudzaczy, trzeba piętnować ,z tym że ten proceder bierze się z GÓRY !

... takie tam znalezione na innym portalu:

"... po pierwsze: najwiekszym "dowodem" na nieistnienie boga jest brak dowodow na jego istnienie :-) (nielogicznosc czlowieka wierzacego jest porazajaca)
po drugie: istnienie boga wyklucza zwykla ludzka logika :-) ( stworca nie moze stworzyc takiej logiki stworzonemu ktora zaprzeczy jego istnieniu )
po trzecie: wiara i paranoja posiadaja ta sama definicje :-) ( no niestety )
po czwarte: "wszechmogacy" NIE MOZE miec "pomocnikow" :-) ( wyklucza to jego wszechmocnosc )
po piate: biblia to zbior sadystycznych wystepkow jakiegos przestepcy ale napewno nie boga :-)
po szóste: biblia to zbior wielu praw naturalnych, skradzionych i przypisanych niestety bogu-utopia :-)
po siódme: ( bezsens rytualow ) czy bog naprawde chce, zeby przynosic do kosciola -ugotowane i pomalowane kurze jajka- i swiecic je na jego czesc :-)
po ósme: pozdrawiam wszystkich ktorzy dali sie na "boga" nabrac :-) ( moze nie jest jeszcze za pozno ) ..."

"po pierwsze: najwiekszym "dowodem" na nieistnienie boga jest brak dowodow na jego istnienie :-) (nielogicznosc czlowieka wierzacego jest porazajaca)" - dość słaby dowód, kreacjoniści mieliby używane.
"po drugie: istnienie boga wyklucza zwykla ludzka logika :-) ( stworca nie moze stworzyc takiej logiki stworzonemu ktora zaprzeczy jego istnieniu )" - skoro jest wszechmogący - to czemu nie? Chyba że poruszamy elementy paradoksów logicznych (np. o kamieniu którego podnieść nie można), ale to zupełnie inna bajka.
"po trzecie: wiara i paranoja posiadaja ta sama definicje :-) ( no niestety )" - definicje stworzoną przez ludzi. Gdzie przy marnym człowieku kontekst boski?
"po czwarte: "wszechmogacy" NIE MOZE miec "pomocnikow" :-) ( wyklucza to jego wszechmocnosc )" - wręcz przeciwnie, w końcu jest wszechmogący:D
"po piate: biblia to zbior sadystycznych wystepkow jakiegos przestepcy ale napewno nie boga :-)" - zwłaszcza stary testament jest dość.... brutalny. Co z tego?
"po szóste: biblia to zbior wielu praw naturalnych, skradzionych i przypisanych niestety bogu-utopia :-)" - rozwiń, bo nie wiem czy dobrze to interpretuję.
"po siódme: ( bezsens rytualow ) czy bog naprawde chce, zeby przynosic do kosciola -ugotowane i pomalowane kurze jajka- i swiecic je na jego czesc :-)" - to akurat ma głębsze podłoże kulturowe, tylko nie wiem czy wiedza w tym temacie pozwoli Ci podjąć dyskusję (bez szydery - przecież nie trzeba się interesować wszystkim)
"po ósme: pozdrawiam wszystkich ktorzy dali sie na "boga" nabrac :-) ( moze nie jest jeszcze za pozno ) ..." - tutaj mogę pozdrowić wszystkich którzy twierdzą że już wszystko wiedzą, logika nie ma dla nich tajemnic a sam świat jest tylko nieco bardziej skomplikowany od kostki rubika.

To tak z punktu widzenia ateisty który nigdy nie miał zamiaru mówić ludziom w co mają wierzyć.

lewaki - JEZUS WAS BARDZO KOCHA I każdy z Was ma szansę na bycie z BOGIEM w wieczności. Choćbyście pluli jeszcze przez 50 lat to i tak cały czas JEZUS będzie Was kochał. Taki to niewidzialny Bóg. Dla niedowiarków polecam poczytać np. książkę "Radykalni" Marcina Jakimowicza.

I po co się tak podniecać. Wystarczyłoby podać choć jeden dowód na istnienie Boga i nieuczestniczący w kulcie ubóstwiania musieliby się pozamykać.
Jak to trudno zrozumieć że grzeszy taka osoba która zobowiązała się do spełniania wymogów danej religii.
Ci którzy się do tego nie zobowiązywali według logicznych zasad grzesznikami nie są, bo nie są zobowiązani do spełniania religijnych wymagań. Czy to takie trudne do zrozumienia?

latwiej bedzie namierzyc przez prokuratora

Mam takie pytanie i mam nadzieję że wtajemniczeni pomogą w odpowiedzi.
I żeby było jasne, nie ma tu mowy o żadnym pluciu, a tylko ciekawość, która zawsze była podstawą postępu.
Jak to jest z wyceną relikwii. Wartość tej skradzionej to jak podaje NJ 5500 zł.
Czy wartość zależy od wielkości, czy też od miejsca z którego została pobrana ze zwłok.
Cytat z gazety krakowskiej - Siostra Ignacja ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach jest kustoszem relikwii św. Faustyny od 2003 r. Tylko ona może dzielić te I stopnia. 4189. Tyle relikwii św. Faustyny I stopnia (cząstek jej kości) trafiło do tej pory do parafii, zgromadzeń i... egzorcystów ze 102 krajów.
Jeżeli pomnożyć wartość podaną przez NJ przez ilość rozczłonkowanych kawałków wychodzi suma powyżej 23 mln zł. Ile zatem mogą być warte zwłoki świętego/świętej. No ale to dywagacje o fikcji, bo przecież kościół to tylko uduchowione świętości i kasa się tam wcale nie liczy.

Czy pomyslaleś ,policzyłeś ile zgarnął tzw. kardynał dziwisz za swojego szefa ? A ile i przez ile lat będą z tego procederu czerpać zyski . Chyba ze Franciszek przerwie ten szatański taniec.
Reforma kościoła przez mnicha Lutra nic nie dała ,dziś wszystkie kościoły wszelkiej maści oparte są na $$ .

O tym nawet strach myśleć, strach liczyć. To że szef był polakiem już zwielokrotnia stawkę. Dziwisz wiedział co robi i on sam tylko wie ile utoczonej krwi papieża polaka ma w swoich ampułkach.

O czym wy piszecie, z czego się tak natrząsacie??? Gdyby świat nietolerancji i bezduszności zwyciężył - runęła by nasza cywilizcja, rozwijana z tak wielkim trudem przez tysiące lat. Wasza ignorancja i brak szacunku do innych, to droga donikąd. Ludzie muszą bowiem wierzyć i mieć zasady, gdyż inaczej - nie będą szczęśliwi. Jaką satysfakcję, więc macie w obrażaniu ideałów innych ludzi. Co sami budujecie w życiu, oprócz roziewania nienawiści...?

Widocznie nie każdy może byc obojętny i godzić się na świat tolerancji dla nadużywania i wykorzystywania jednych grup ludzi przez inne w imię stworzonych dla siebie ideologii.
Niech ktoś wierzy nawet w święte wiewiórki. Mogę to tolerować dopóki ta wiara bezpośrednio, lub pośrednio nie zostanie mi narzucana. Świat tworzony przez religie, to świat okrucieństwa, prawdziwej nietolerancji (do dzisiaj karanej niejednokrotnie śmiercią lub kalectwem), świat obłudy fałszu i zakłamania. Jak się okazuje w hermetycznym świecie dostojników i zwykłych funkcjonariuszy kościoła wszystko wolno.
Homoseksualizm, pedofilia, pazerność na kasę i wszelkie dobra doczesne to cechy zakamuflowane pod maską dobrotliwości i sprawiedliwośći, a przede wszystkim miłości do innych ludzi. Jeśli to są ideały na które nie można reagować bo jest to bezdusznością i brakiem szacunku to o czym tu mówimy, czy piszemy.

Patrze na to zdjęcie ...patrzę ...i żeby chociaż palec jakiś, albo żebro, wątroba, albo jaka błona chociaż :) ...a tam nic ! .... ....i żelastwa kupa ! :)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.