Sprawca wypadku ponad prawem?

Fot. KMP Jelenia Góra

Usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Rok temu, w innym wypadku, potrącił na pasach kobietę. A mimo tego, sąd nawet go nie aresztował. – Złożymy zażalenie od tej decyzji – zapowiada prokuratura.

 

Chodzi o wypadek w końca maja, do którego doszło w Karpaczu przy ul. Parkowej. Volkswagen zderzył się ze skuterem. Kierowca skutera Julian Ś. zmarł w wyniku poniesionych obrażeń. Prokuratura uznała, że kierowca volkswagena Tomasz L. umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, doprowadzając do wypadku, którego następstwem była śmierć innego kierującego. Grozi za to do 8 lat wiezienia. – Wstępna opinia biegłego z zakresu ruchu drogowego wskazuje, że to Tomasz L. ponosi winę za to zdarzenie – mówi prokurator Tomasz Czułowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze. Kierowca jechał z nadmierną prędkością.

To jednak nie wszystko. Ten sam mężczyzna w kwietniu ubiegłego roku w Jeleniej Górze przy ul. Wolności potrącił na pasach przechodzącą kobietę. W wyniku tego zdarzenia poszkodowana zmarła. W maju zapadł wyrok w tej sprawie: Tomasz L. został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Co ciekawe, sąd nie orzekł wobec niego zakazu prowadzenia pojazdów. Wyrok ten nie jest prawomocny.
Jak mówi prokurator Tomasz Czułowski, mężczyzna ten ma na koncie szereg innych wykroczeń w ruchu drogowym, m.in. doprowadzenie do kolizji.
Po zdarzeniu w Karpaczu prokuratura wystąpiła do sądu o aresztowanie Tomasza L., ale sąd nie przychylił się do tego wniosku i nie zastosował wobec niego żadnego środka zapobiegawczego. – Z powodzeniem może na przykład wyjechać za granicę – mówią nam osoby, zainteresowane sprawą.
Tomasza L. reprezentuje znany adwokat w Jeleniej Górze. Jak mówią świadkowie, bardzo szybko pojawił się w Karpaczu na miejscu wypadku. Z nami nie chciał rozmawiać.
Sędzia Tomasz Skowron, rzecznik prasowy Sąd Okręgowego w Jeleniej Górze powiedział, że dzisiaj (piątek, 8 czerwca) ustosunkuje się do tej sprawy. – Nie znam wszystkich okoliczności – mówił nam wczoraj. Jak tylko uzyskamy odpowiedź sądu, dlaczego mężczyzna nie został aresztowany, dlaczego nie odebrano mu prawa jazdy na skutek wcześniejszego zdarzenia, poinformujemy Czytelników.

 

AKTUALIZACJA

Rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze, sędzia Tomasz Skowron, odpowiedział na najważniejsze pytania:

You are missing some Flash content that should appear here! Perhaps your browser cannot display it, or maybe it did not initialize correctly.

 

.

parkowa1.jpg
parkowa2.jpg
parkowa4.jpg

Komentarze (61)

Chronią go pieniądze czy układy.?
Jasne gały, za zadawanie pytań można trafić do "kąta".

To był tylko jeden sprawca? A z kim się ścigał?

Z czarnym camaro prowadzonym przez stawiarskiego.

Jest jeszcze na tym portalu artykuł sprzed kilku dni o tytule : Długa lista grzechów 33 letniego kierowcy.

Oto kolejny bandyta na drodze, nad którym rozczula się policja.

tu wklejam mój komentarz spod tamtego artykułu. Pasuje, jak ulał do tego.

"....Za naruszenie zakazu sądowego grozić mu może nawet do 3 lat więzienia.."
A w praktyce ? 1,5 roku, lub "zawiasy". Dlaczego tak jest, że dla szarych ludzi w tym normalnie jeżdżących kierowców policja jest bezwzgledna. Najczęściej za przekroczenie prędkości zwykle w bezpiecznych miejscach zabiera się prawa jazdy- bez prawa obrony.

Inaczej jest gdy prowadzi bandyta, ćpun, często w warunkach recydywy, tak jak ma to miejsce w tym przypadku. Tutaj roztaczany jest parasol ochronny.

Podobnie jak w przypadku kiboli ( zwanych patriotami), czy innych przestępców.
Czy to się kiedyś zmieni ??

Teraz już wiem : Nic się nie zmieni. Szkoda bić piany

Stawiarska gruba j**Ana świnia !!!!

Absolutnie nie bronię policji, ale ta niestety też otrzymuje od takich bandytów groźby karalne (pamiętaj, masz dzieci i rodzinę). Nie mniej jednak to błędne koło nigdy nie zostanie przełamane, kiedy nie zapuszkuje się wszystkich bandziorów.

Masz w 100 % racji - zawsze beknie zwykły, szary człowiek, a ci co mają chody są traktowani ulgowo :/

Układy to są w Jeleniogórskich sądach jak masz dużą kasę to hurtowo możesz na drogach zabijać ludzi i nie pójdziesz za to siedzieć ani jednego dnia tak jak to zrobili ćpuny z Mysłakowic którzy zabili już 2 osoby na drogach. Tymi wszystkimi sprawami powinni się zająć całkiem obcy ludzie na wysokim szczeblu. Oczywiście w Polsce jest nie możliwe dopóty partia PO będzie rządzić Polską i u nas w Jeleniej o tym się przekonał też sam pan Lepper gdzie przypłacił najwyższą cenę gdy chciał, domagał się sprawiedliwości.

Czyli to PO rządzi w Polsce?! Kurde, chwilę mnie nie było a tu taka niespodzianka!

Zgadza się. W jeleniej górze rządzi PO

Czytaj fiucie tekst "Oczywiście w Polsce jest nie możliwe dopóty partia PO będzie rządzić Polską"

Podajcie nazwisko obrońcy, to nie jest tajemnica!

Znany!

Czy to Janik?

Obojętnie kim jest ten obrońca. Nie jestem prawnikiem, ale gdybym to ja miała bronić takiego skotkis.na, z pewnością bym odmówiła. Sumienie by mi nie pozwoliło, by walczyć o łagodniejszą karę dla ewidentnie winnego człowieka. Ten adwokat nie ma sumienia i empatii za grosz - liczy się tylko gruba kasa :/

Żal mi rodziny zmarłej osoby. Padło już wyżej nazwisko i to mafia karpacka. Dziwi mnie fakt, że grają na nosie policji i prokuraturze, a służby przymykają na to oczy.

Jakieś jaja, facet zabił dwie osoby i jest na wolności. Skandaliczna decyzja sądu.

Jak gość następnym razem rozjedzie dziecko jakiegoś sędziego, to może stanowisko sądu ulegnie zmianie.

Łapy precz od reformy sądów!!!

KOD broni sądów i nie chce reformy. Do ciupy wsadza się kogoś , kto ukradł jakiegoś pierda , ale zabijać można. Żałosne.

Ale wam się g****o zrobi, jak wyjdzie, że ten zabójca jest bardzo powiązany z, uwaga! OBECNĄ WŁADZĄ...

ale przeciez sedziowie sa tacy apolityczni i niezawisli, nawet KOD ich broni to jak moga byc powiazani z obecna wladza?

czubak , to nie ma znaczenia kto jakie koneksje ma. Wyroki mają być sprawiedliwe i tyle na ten temat. Jak ktoś zabił to powinien za to odsiedzieć . Jak ktoś ukradł to cukierka to powinien dostać pouczenie i ewentualny mandat. Artykuł mówi o tym, że ktoś tutaj się miga przed prawem. Tylko nie wiadomo dlaczego skoro wiadomo co zrobił. Jak ktoś jest winny to nie ma znaczenia czy ma poparcie polityczne i czy jest ono z prawej strony , czy z lewej. Ma po prostu odsiedzieć karę .

Spróbuj zrozumieć mój post, to nie jest trudne. Pajacyki piszą, że należy sądy zreformować, że sądy są przekupne itp. Pajacyki nie wiedzą, że po cichu (bo przecież nie ma reformy!) są wymieniani członkowie sądów na jedynych słusznych. I ci właśnie nowi członkowie, powiązani z obecną władzą chronią tych, którzy również z tą władzą mają konszachty. A to dopiero początek cyrku, który się niedługo wyleje jak wkład z szamba...

To są twoje imaginacje

Imaginacje? Nie, tak obecnie jest. Zapomniałaś(łeś), jak hurtowo wymieniali prezesów sądów informując o tym fakcie zwykłym faksem?

Lecieli i lecą ci, którzy nie chcą tańczyć, jak PiS gwiżdże, a punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Czy ktoś z obecnej partii słucha szanowanych w Polsce i znamienitych prawników? Nie! Rozwalili Trybunał Konstytucyjny i robią to, co im pasuje.

Mam wygraną sprawę w sądzie i ponad pół roku czekam na wystawienie tytułu egzekucyjnego z klauzulą wykonalności. Jeden dokument, a nie mogę się doczekać, a oszust? On gra wszystkim na nosie - zalega w US i ZUSie i ma to wszystko w du.ie.

Miały być obsadzane wakaty i co? I nic!

Oj czubak, czubak :(

Taki jesteś mądry to podaj jaką funkcję lub kim są Ci jego "partyjni przyjaciele"

Ale marzyciel. Dzisiaj jak się chce dobrze zarabiać, unikać kary to należy posiadać legitymację członka PIS.
Legitymacja otwiera wszystkie drzwi, gdyż tak się zdobywa
głosy wyborcze.

Widać, że chciałbyś bardzo, ale same chęci nie wystarczą, czubaku czy czubku....

Raczej z tą, która rządzi w Jeleniej Górze... Sąd zachował się bardzo dziwnie... To powinno być nagłośnione w całej Polsce, bo to nie jest normalne, aby, ktoś, kto zabił na drodze dwoje ludzi, nie miał zabranego prawa jazdy i dalej mógł prowadzić.

Baranie, choć teraz obrażam barany- to jak piszesz reforma sądów nie ma nic wspólnego z reformą, nie zawiera planu naprawy wymiaru sprawiedliwości , tylko plan wymiany jednych na swoich, wiernych PIS , niekoniecznie lepszych, ale lojalnych

Weź ty przeczytaj swoje wypociny i zastanów się o co ci chodzi.

Pekunia niektórym non olet,i to na pewno była "pomroczność jasna",wysłać na odległą galaktykę,bez prawa powrotu,obu.

Czy jest gdzieś w Polsce drugi taki sąd jak jeleniogórski, który traktuje sprawców śmiertelnych wypadków drogowych tak łagodnie?

02.10.2017 "Stanowisko dyrektora sądu minister sprawiedliwości Z.Ziobro powierzył osobie, wobec której ogłoszono upadłość konsumencką. To kompromitacja – twierdzą sędziowie.
Sytuacja miała miejsce w Sądzie Okręgowym w Jeleniej Górze. Decyzją ministra na dyrektora tej jednostki 19 czerwca br. został powołany Tomasz Żukiewicz. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że kilka miesięcy wcześniej Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze ogłosił wobec niego upadłość konsumencką (sygn. akt V GU 18/17)."

dyrektor nie ma nic wspolnego z sądzeniem. on organizuje prace administracyjne sądu. Pozatym wspomniany już dawno tej funkcji nie pełni.

Może ktoś się orientuje jakie konszachty z sądem ma Tomasz L. Kto w jeleniogórskim sądzie jest tak mocny, że zapewnia mu taką ochronę??? Takie rzeczy ludzie wiedzą, więc proszę o informacje. W takich szczególnie drastycznych przypadkach jest w interesie wszystkich uczciwych, żeby to stało się informacją ogólnie znaną....

Tym, którzy popierają tzw. reformę sądownictwa pragnę przypomnieć, że PIS rządzi już od przeszło 2,5 roku i jak to możliwe, że nadal obowiązują "stare" układy i zaniechania odziedziczone po "złodziejskich" liberałach? To po co w końcu była ta reforma, która aż tak nie podoba się w Brukseli? Czy ten przypadek ma być potwierdzeniem indolencji aktualnych władz?

Sędziowie, podobnie jak lekarze to kasta z pogranicza sekty!

Zamiast sie ustosunkowywac niech sédzia Skowron poda lepiej cennik Łapówek...ile biorá sédziowie w Jeleniej? Za smiertelne potrácenie? 30tys? Za jazde po alkoholu?20tys? Za nie zabranie prawa jazdy ile? Skowron tez przyjmuje korzysci majátkowe czy tylko jego koledzy?

Często nawet nie biorą łapówek - wystarczy, że adwokat jest ich dobrym znajomym - umorzą każdą grzywnę, uniewinnią za większość przestępstw, dadzą zawiasy nawet za zabójstwo, podciągając to pod jakieś śmieszne paragrafy.

Pół jeleniogórskiej prokuratury, sądu i adwokatów to jedna, zorganizowana grupa przestępcza. Dlaczego CBA i podobne im służby jeszcze się za nich nie wzięła - nie wiadomo. Większość z tych ludzi do końca życia powinna pracować w kamieniołomach o misce ryżu dziennie.

Czy sędzia Skowron ma jakiś związek z prawnikiem Dawidem Skowronem? Czy to fragment jednego z wielu jeleniogórskich układzików, czy przypadkowa zbieżność nazwisk??

no to test dla Pisu - albo wsadzą do więzienia tego skooorwysna - dwukrotnego zabójcę - natychmiast, albo to jakiś znajomek-swojak-koleś-nowej-pisd-elyty-hooj-wie-układziki-kasa-dobra-zmiana-nasz-czlowiek-chronimy-swoich-sprawiedliwość-mamy w doopie... czy się mylę?
Ziobro do tablicy!!! No to jak jest?: Pis chroni zabójców-recydywistów, czy jest porządną partią, która wsadza zabójców do więzienia?

Aleś nabluzgał... Opanuj emocyjki i poczekajmy. Zobaczymy czy PIS dorównuje patologii POwskiej. Trzeba tez pamiętać, że w sądach ciągle trwają stare układy i bronią się zaciekle.....

Skooooorwysyny... morderców wolno puszczają, a wsadzają za kratki babcie za kradzież batonika. Który to taki łaskawy sędzia?! Od razu się do niego kieruje jak coś kiedyś przeskrobie!! Imię i nazwisko tego niegodnego stanowiska sędziego sprzedawczyka!

Swietny artykuł, brawo NJ24!

qwa panie Ziobro rób Pan coś z tą bandą...

To właśnie są układy PIS-owskie!

Oj, Remisiu,Remisiu, to są układy POwskie których PIS jeszcze nie zdołał wytrzebić....

Jakbyyś CYMBALE nie wiedział, to w JG rządzi Przestępcza Organizacja zwana PO

I dlatego taki wrzask przed zmianami

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.