Sprzedawali ziemniaki, ukradli torebkę

Dwóch nieustalonych dotąd typów oszukalo starszą kobietę. Wygląda na to, że po "wnuczkach", "paniach z ZUS" albo z "administracji" przestępcy wykorzystujący łatwowierność i dobroduszność starszych ludzi mają nowy sposób na oszukanie seniorów. 

Dwaj mężczyźni w wieku ok 25-30 lat do Pilchowic zajechali w miniony piątek.  Trafili do 68-letniej kobiety oferując jej zakup ziemniaków. Starsza pani postanowiła skorzystać  z okazji. W trakcie dokonywania transakcji meżczyźni wykorzystali nieuwagę kobiety i ukradli jej torebke wraz z pieniędzmi i dokumentami. 

Lwówecka policja ustala właśnie wszelkie okoliczności mogace doprowadzić do ustalenia bezczelnych złodziei. Odtworzono rysopisy sprawców: pierwszy mężczyzna - szczupłej budowy ciała, wzrost około 180 cm, ubrany w czarną  kurtkę i wełnianą czapkę, drugi mężczyzna -  niższy od pierwszego, średniej budowy ciała, ubrany w ciemną kurtkę i ciemną czapkę. Sprawcy poruszali się samochodem osobowym typu kombi, karoseria - ciemna matowa zieleń, przedni błotnik lewy pomalowany podkładem ceglanym.

Każdy, kto  w ostatnich dniach stykał sie z osobnikami oferującymi  do kupienia ziemniaki w tej okolicy i kto może pomóc w ustaleniu danych nieuczciwych handlarzy, proszony jest o kontakt z Sekcją Kryminalną KPP we Lwówku Śl  pod tel. 75 64 67200 lub pod alarmowy 997. Policja zapewnia informatorom anonimowość.       

 

Komentarze (1)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.