Start budowy stacji GOPR już blisko

Stara stacja GOPR w budynku Marysieńki nie spełnia już oczekiwań ratowników i turystów

Wszystko wskazuje, że już na początku przyszłego roku ruszy długo oczekiwana budowa nowej stacji ratowniczej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Szklarskiej Porębie.

Nowa stacja GOPR – u w Szklarskiej Porębie zostanie wybudowana przy ul. Turystycznej obok obecnej, mieszczącej się w Domu Wypoczynkowym Marysieńka. Jej budowa jest konieczna, gdyż w starej bazie, warunki pracy ratowników oraz udzielania pomocy poszkodowanym nie spełniają już obecnych standardów. – Nowa stacja, której projekt budowlany jest już od dość dawna gotowy, ma być nowoczesnym obiektem, w którym będą się mieścić m.in. pomieszczenia garażowe, magazynowe, ambulatorium i dyżurka ratowników – mówi naczelnik Grupy Karkonoskiej GOPR Sławomir Czubak. - Koszt jego budowy to około 2 milionów złotych. Z tej kwoty mamy już zarezerwowane około 500 tysięcy złotych. Są to środki jakie otrzymaliśmy z Karkonoskiego Parku Narodowego, jako część wpływów ze sprzedaży biletów wstępu do parku. Podobne kwoty od KPN – u mamy też zagwarantowane w kolejnych latach. Na potrzeby budowy stacji chcemy też przeznaczyć część dotacji, w wysokości około 350 tysięcy, jaką otrzymamy na przyszły rok z Urzędu Marszałkowskiego. Będziemy tez próbować pozyskać na tel cel środki zewnętrzne, z funduszy unijnych. To pozwala nam realnie myśleć o rychłym rozpoczęciu prac budowlanych, które powinny potrwać około półtora roku
Bardziej odległy jest start budowy stacji GOPR – u w Karpaczu. Wprawdzie tamtejsza rada miasta przekazała pod jej budowę ratownikom działkę przy ul. Olimpijskiej, jednak jak do tej pory nie zakończyły się jeszcze procedury formalne z wprowadzeniem odpowiednich zmian w planie zagospodarowania przestrzennego.

Komentarze (12)

Marek Kita powinien zarządzać tym obiektem GOPR.

Kita uważa się za najlepszego przewodnika sudeckiego i za uzdolnionego biznesmena. Prowadzi biura turystyczne.
Popieram Kitę.

Kita jest słabym przewodnikiem górskim.
Ale ten człowiek (niski wzrostem) zawsze miał wysokie mniemanie o sobie.

Jad i zazdrość jakie to Polskie !!!

Actually i looking for some sollutions to pillows for snoring

Actually i looking for some sollutions to snoring device

I very like your website and I recomend it to my friends, if you want your can check my website http You will love this website.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.