Start w wyborach Leszka Wrotniewskiego zagrożony

Start w wyborach Leszka Wrotniewskiego zagrożony

Obecnemu przewodniczącemu jeleniogórskiej rady miasta Leszkowi Wrotniewskiemu, wyborczej „jedynce” Komitetu Wyborczego Wyborców Huberta Papaja „Zadbajmy o miasto” w okręgu wyborczym nr 1, grozi skreślenie z listy wyborców i kandydatów w Jeleniej Górze. W wątpliwość poddano jego miejsce zamieszkania w Jeleniej Górze. L. Wrotniewski zapowiada wniesienie skargi do sądu.

Sprawa wypłynęła po zgłoszeniu przez mieszkańca Jeleniej Góry do urzędu miasta zastrzeżeń co do miejsca zamieszkania Leszka Wrotniewskiego. W przedstawionym piśmie informowano, że kandydat na radnego mieszka w gminie Jeżów Sudecki, a to powinno oznaczać utratę uprawnień wyborczych w Jeleniej Górze. Urzędnicy zbadali te informacje sprawdzając m.in. gdzie L. Wrotniewski składał deklarację o wysokości opłaty za odbiór odpadów komunalnych. Ponieważ taką deklarację złożył w gminie Jeżów, uznano, że życie radnego koncentruje się właśnie tam i dlatego powinien zostać wykreślony z listy wyborców. Kodeks wyborczy określa, że z czynnego i biernego prawa wyborczego w określonej gminie może korzystać osoba „stale zamieszkuje na obszarze danej gminy”. Przy tym z orzecznictwa sądów wynika, że o miejscu stałego zamieszkania nie decyduje zameldowanie, lecz to, gdzie dana osoba koncentruje swoje codzienne sprawy.
Mirosława Dzika, przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej w Jeleniej Górze (a jednocześnie sekretarz miasta), zapytana o sytuację Leszka Wrotniewskiego, jako kandydata do rady, odpowiada, że nadal figuruje na liście wyborczej i to się nie zmieni przed uprawomocnieniem decyzji o wykreśleniu ze spisu wyborców. Jeśli jednak decyzja uprawomocni się, Leszek Wrotniewski straci prawo do kandydowania.
Czy tak się stanie zadecyduje sąd. Leszek Wrotniewski potwierdził, że dzisiaj (czwartek, 18 października) złoży skargę do sądu. Sąd rejonowy rozpoznaje skargę, w postępowaniu nieprocesowym, w ciągu 3 dni od dnia jej doręczenia. Od postanowienia sądu nie przysługuje odwołanie.
Leszek Wrotniewski nie chciał wyjaśniać sytuacji. Stwierdził tylko, że swoje argumenty przedstawi przed sądem.
 

Komentarze (45)

Nagonka polityczną. Walczył z machina o ceny wody, inwestycje, rozwój sportu i w związku z tym postanowiono bo zaatakować. Panie Leszku wierzę w niezawisle sady A Pan i tak był jednym z lepszych radnych który zawsze walczył o dobro mieszkańców Jeleniem Góry. Powodzenia w wyborach i niech się Pan nie przejmuje nagonka polityczną.

Już dawno powinni go wywalić z rady. Czy to przypadkiem nie ten Pan był pomysłodawcą zabrania ulgi w podatku od nieruchomości za ekologiczne ogrzewanie? Po za tym niech nie oszukuje tylko pilnuje swojej gminy.

Tak "walczył". że doprowadził do nieuchwalenia budżetu na rok 2018 w terminie, bo przedstawiał propozycje skutkujące zwiększonymi wydatkami, ale nie wskazywał źródeł finansowania? Do luftu z takim bojownikiem o nasze dobro, niech idzie paskudzić życie mieszkańcom Dziwiszowa.

mieszkaniec fajnego skądinąd Dziwiszowa powinien startować w Gminie Jeżów, co tu jest do ustalania?

Nareszcie, nosił wilk razy kilka ponieśli i wilka.

Tyle lat udawał, że mieszka w JG, mieszkając w Dziwiszowie! Aż dziwne, że dopiero teraz ktoś mu to wyciągnął. Kpił z mieszkańców i prawa!

Szukali, żeby się tylko doczepić.
Deklaracja śmieciowa nie wskazuje kto zamieszkuje czy nie zamieszkuje pod danym adresem, gdyż nie jest przypisana fizycznie do imienia i nazwiska tylko do lokalu.
Słabe zagrania mając chłopcy z Urzędu...

Gdzie jest zameldowany?
Bzdura ja płacę rachunki między innymi za śmieci z 3 lokali w różnych regionach ,głosuję w Jeleniej.

Jedź do dziwiszowa wieczorem, poczęstuje Cię herbatą. I nie broń człowieka, który tyle lat oszukiwał ludzi! On po prostu mieszka w Dziwiszowie i tyle.

Ciekawe czy zgłaszający ów mieszkaniec Jeleniej Góry to szanowny pan z teczką personalną?

Ależ słabe argumenty związane z deklaracją na wywóz śmieci. Prezydent Łodzi z PO czytaj jakieś KO z prawomocnym wyrokiem karnym, twierdzi, że prawo pozwala jej kandydować i pełnić funkcję prezydenta, choć jest zupełnie inaczej. Łapią sie wszystkiego zeby tylko zdobyć dobry wynik w wyborach i zostać przy korycie.

Nie bądź łoś nie powtarzaj bzdur.

I bardzo dobrze! Ludzie sa bezkrytyczni i bezczelni.

Sąd rozstrzygnie i będzie wszystko jasne. Dowiemy się, czy się obrotowy jegomość zakręcił ciut za bardzo, czy w kolejnych barwach będzie paskudził Miastu. Swoją drogą ciekawe, ile tym razem kameleon wytrzyma w jednym obozie i kiedy zacznie podkopywać Papaja, bo mu się coś nie spodoba.

Spokojnie. Sąd przesłucha sąsiadów z deklaracji smieciowej i zapewne się wyjaśni na tak albo na nie. Poczekajmy więc.Ale jesli oszukiwał to skreslenie sie nalezy.

Inni radni tez mieszkaja poza jelenia i nikt od dawna z tym nic nie robi

A inni radni i kandydaci - może warto sprawdzić ich deklaracje?

Ciekawe, że protest mieszkańca Jeleniej Góry udało się rozwiązać w ciągu jednego dnia. W piątek wpłynął protest. W poniedziałek rano urząd dostarczył zapytanie do Jeżowa. W ten sam dzień Jeżów wydał decyzję i jeszcze urząd w Jeleniej Górze stworzył swoje pismo i zdążył dostarczyć do pana Wrotniewskiego. W ten sam dzień Zawiły nie było w urzędzie bo miał imprezę w Cieplicach. Za taxi służyła straż miejska. Więc ewidentna ustawka aby usunąć rywala.

nareszcie!!!

Jedynka z listy cieplickiej, dezerter z SLD tez powinien sie wycofac......

I tak z niego żaden pożytek. Co to za radny co nie potrafi zagłosować w sprawie budżetu miasta? Za to do fotek ze znanymi osobami jest pierwszy. kto zdradza KKW zdradza swój elektorat.Własny lans ponad wszystko.

Lista Pis numer 1 w rejonie Cieplic,Sobieszowie i Godyszyn to też skoczek Nikt pana Jarosława w Cieplicach nie widział Wiemy że ma gdzieśżonei dzieci ale nie tu

Jeleniogórzanie powinni głosować na Jeleniogórzan na każdym poziomie. Od Rady Miasta po Sejmik Wojewódzki. Inaczej Jelenia Góra będzie pogłębiać się w marazmie. Takie osoby jak L. Wrotniewski niech startują w swoich wsiach. Jaki on ma interes dbania o Jelenią Górę. Dba tylko o swoje sprawy i swojej żony. Aby korytko było pełne. Jako wyborcy mamy teraz możliwość zdecydować, kto będzie nas reprezentował. Czy radni skompromitowani w poprzednich kadencjach powinni znaleźć się w nowej Radzie? I nie chodzi tu tylko o mieszkańca Dziwiszowa, ale też np. Panie i Panowie, którzy pobierali diety będąc w szpitalu lub z innego powodu nieuczestniczący w działalności Rady, "załatwiacze" i kombinatorzy obsadzający rodzinami i kolesiami instytucje miejskie itd. W niedziele my mieszkańcy mamy głos. Zdecydujmy komu oddajemy nasze sprawy.

Lista Pis numer 1 w rejonie Cieplic,Sobieszowie i Godyszyn to też skoczek Nikt pana Jarosława w Cieplicach nie widział Wiemy że ma gdzieśżonei dzieci ale nie tu

panie Jakubie Mikita, daj sobie Pan spokój z tymi wywodami.

a sobie jak osttatnio budował na czarnym to robili chłopaki od pana lenarda cie mkawe czy sie rozliczył wgodzinach pracy ludzie ze spółki miejskiej na prywatnej posesji pana prezydenta sama widziałam czy to jest rzetelne

Drzewo do kominka też spółka miejska dowozi.Kto za to płaci? Ciekawy sposób na życie.

Przy ogólniaku w Cieplicach na moście wiszą 2 banery z PiSu. Jeden pocięli w sobotę więc go wymienili. gdzie wrzucili zepsuty baner???? Jak myślicie -DO RZEKI !!! AKTYWNY PREZYDENT DBA O CZYSTOŚĆ MIASTA NA TYM NIE NALEŻY OSZCZĘDZAĆ

Ten Aktywny Prezydent tak walczy o prezydenturę JG, że jego sztab ulotki wysłał także do gmin ościennych - dziś jako mieszkaniec gminy Podgórzyn wyjąłem właśnie jego ulotkę i mnie Zmroziło. Może on sam nie wie gdzie i na kogo głosuje :)

Zgłoś do MPGK. Prezydent ma osobiście przyjechać i wyciągać śmieci z rzeki?

A miedziński czemu kandyduje jak nie mieszka w Jeleniej? Może jemu też by się ktoś w końcu przyjrzał?

Typowe odwracanie kotu ogona, żeby odciągnąć uwagę.
Niech lepiej skupią się na skutecznym zarządzaniu Miastem a nie cwaniaczki odwołują sesję i udają, że zależy im na dobru mieszkańca, taka z nich Koalicja Obywatelska...może bardzie Kolesie i Obywatele jak za czasów PRL

Odwracanie kota ogonem, leszczu barokowy...

Nareszcie. Tyle lat śmiał nam się w twarz. Karierowicz typu Dyzma.

Grilowanie kolejnego radnego przez KO. Mają w tym doświadczenie.Przewodniczący Rady pracuje w Jelonce , działa od lat na rzecz mieszkańców, organizacji pozarządowych, klubów sportowych, żona pracuje w JG, córka gra w szczypiorniaka w JG, itp. Miejski Komisarz Wyborczy to sekretarz miasta, podległy kandydatowi KO i to cały dil. Hańba dla samorządności.

Dla zachowania koryta nawet partię zmienił. Żona kierowniczka uciążliwego przedszkola. Rodzice stają samochodami jak chcą i blokują chodniki i wjazdy na posesje ale straż miejska nie interweniuje żeby się nie narazić Wrotniewskiemu.

Njwazniejsze zże wnuczka pośpiewała z Grzeszczak na koniec kadencji dziadka na placu...2 wrzesnia 2018

sylwia aleś ty grażuna.

Niech publicznie odpowie, gdzie mieszka gdzie kladzie sie spac, gdzie siada na kibelek, to takie trudne sprawdzic jednego goscia ?

DURA LEX, SED LEX.Jest to rzymska zasada prawnicza, na której opiera się także i nasze prawo. Wyraża ona nadrzędność norm prawa, zgodnie z którą należy bezwzględnie stosować się do przepisów ustawy, niezależnie od ich uciążliwości oraz konsekwencji dla zainteresowanego. Dla pełniej jasności, to po naszemu brzmi tak: TRUDNE PRAWO, ALE PRAWO. Wystarczy ? Żaden sąd nie jest tutaj potrzebny !

E tam, jakiś start do rady. Wygra Hubert Papaj, to Leszek Wrotniewski i któryś z przedstawicieli koalicjanta PiS będą wiceprezydentami. I już.

Liczy się gdzie pracuje, przebywa, płaci rachunki i podatki. A gdzie śpi i z kim to tylko pisiory interesuje. Może se spać na Majorce jeśli mu się podoba.

kochani czas na zmiany/nie pisuarowe]jest taka oferta do Sejmiku ,że nie musimy głosować na Kusiaków,Zawiłów,Pokokojów etc.Zobaczcie jak wygląda starówka czy plac po dawnym targowisku/Kilińskiego/wybierzmy młodszych nie z rodowodem pzpr-owskim,idzmy na wybory.

Przestrzegam wszystkich potencjalnych zainteresowanych przed jakąkolwiek współpracą z Jerzym Łużniakiem. Ten człowiek posuwa się do gróźb i zastraszania, gdy nie zachowujemy się tak, jak on zagra i mówiąc potocznie "stawiamy" mu się. Polecam przejrzenie artykułu o budowie singletracków w Sobieszowie. Gdy Jerzy Łużniak otrzymał pismo od nadzorców, że trasa jest budowana niezgodnie z projektem, niechlujnie i będzie zagrażała użytkownikom, odpowiedział tak:

"Jeśli jeszcze raz pojawią się takie pisma z waszej strony, to zostanie zerwana umowa o nadzór autorski oraz na forum związku miast polskich, związku powiatów polskich oraz związku gmin polskich poinformuję wszystkie te samorządy, że jesteście firmą nierzetelną".

To skandal i materiał na dobry reportaż. Pełny link do artykułu:
pomba.pl/realizacja-pasma-rowerowego-olbrzymy/

Podawajcie dalej. Być może jest tu jakiś dziennikarz z jajami, który zajmie się sprawą i pokaże Jerzemu Łużniakowi jego miejsce w szeregu. Mam dość trwonienia publicznych pieniędzy i gróźb ze strony tego człowieka. Chyba zapomniał przez kogo został wybrany i kto go może odwołać. Poinformowałem już inne media i instytucje.

Kinio, donald i taki jeden spod Chojnika to chyba ten sam troll, który powinien zgłosić swój start i pokazać co potrafi. Z wypowiedzi jego, na wszelkich możliwych forach, wykazuję niesamowitą wiedzę i moc. I to na wszystkie tematy. Nawet w sprawie miesiączkowania pingwinów i tego wpływu na rozwój dorożkarstwa w południowych prowincjach Chin także jest światowej klasy ekspertem. Kinio na prezydenta - i to całego świata !

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.