Stary stadion zaorany, nowy - rośnie

Stary stadion zaorany, nowy - rośnie

Stadion w Karpaczu kompletnie rozkopany – inwestycja idzie zgodnie z planem. Budowa tego obiektu sportowego kosztować będzie ponad 19 mln. zł netto. Już teraz wiadomo, że samorząd Karpacza otrzyma dofinansowanie w wysokości 8 mln zł. - Jest duża szansa na pozyskanie dodatkowego wsparcia – mówi Radosław Jęcek, burmistrz miasta. 

Cały kompleks sportowy ma być gotowy w styczniu 2019 r. Nowoczesna bieżnia i murawa – ze względu na uwarunkowania pogodowe – muszą być wykonane jeszcze latem. Równocześnie powstanie obiekt, w którym znajdą się m.in. szatnie i sala konferencyjna na 50 osób. Cały stadion ma stanowić ofertę dla najbardziej nawet wymagających klubów sportowych i kadrowiczów, którzy będą mogli w korzystnym karpaczańskim klimacie planować swoje zgrupowania, treningi.

Inwestycja pochłonie ponad 19 mln zł (netto). 7 mln zł udało się pozyskać z ministerstwa sportu, a milion dorzucił urząd marszałkowski. Karpacz zabiega o kolejne środki na tę inwestycję. Burmistrz Jęcek zapewnia, że wbrew obawom obiekt będzie ogólnodostępny dla mieszkańców. - Po to to robimy. Oferta dla sportowców wyczynowych ma tylko pomóc w utrzymaniu tego nowoczesnego obiektu - - mówi. 

stado.jpg

Komentarze (12)

Burmistrz i radni z Karpacza zawsze mieli gest za publiczne pieniądze. Raz wybuduja remize aż za 7 milionów, teraz stadion aż za 20. Naprawdę szkoda miasta dla i na takich ludzi.

Nie tylko remiza tam jest większość zajmuje straż miejska, mzgk i "centrum zarzadzania"

Brawo Jęcek! Brawo Karpacz! Widać, że miasto się świetnie rozwija.

I teraz powiedzcie po co i dla kogo była rozbudowa stadionu w JG. Przecież każdy normalny klub będzie wolał jechać do Karpacza i tam trenować.

Dla nikogo,wyrzucone pieniądze,wstyd,będą znowu remontować,już o tym trąbią.I od nowa Polska ludowa.Czerwona kartka dla wszystkich obecnych polityków.

endrju stadion w Karpaczu nie będzie dla kopaczy. Ma być lekkoatletyczny. Tak , że nie przekreślaj JG. , bo w Karpaczu nie potrenujesz. Powstaje coś na wzór skoczni , na której skacze mnóstwo skoczków.

Lekkoatletyczny, nie znaczy, że nie dla piłkarzy! Będzie tam specjalnie wzmacniana trawa właśnie dla piłkarzy. Więc JG może Karpaczowi czyścić buciki!

Ja osobiście wolałbym żeby te pieniądze lepiej spożytkować bo później się okaże że stadion za kilkadziesiąt milionów będzie dzierżawiony za parę groszy a mieszkańcy będą płacić za stadion przez kilka lat.Lepiej za te pieniądze by zbudowali parę elektrowni wodnych to miasto Karpacz po kilku latach spłaty miało by czysty zysk przez wiele następnych lat.Czy nie lepiej by było zbudować obwodnicę do Karpacza Górnego. A może nasi włodarze by zwrócili uwagę co zrobić z Karpaczem Górnym bo niestety zwróciłem uwagę że Karpacz Górny zaczyna wyglądać jak zapuszczone miejsce gdzie mieszka biedniejsza część mieszkańców Karpacza po dawnych FW Powskich domach.Może trzeba by im jakoś pomóc w remontach. Może warto coś zrobić dla tych mniej zaradnych mieszkańców a nie tylko biznesów.A tak przy okazji to jestem ciekawy czy w Karpaczu jest już większość przyjezdnych czy swoich? Pozdrawiam wszystkich.

A tak przy okazji to jestem ciekawy czy w Karpaczu jest już większość przyjezdnych czy swoich? Pozdrawiam wszystkich.[/quote]
Rządzą od zawsze swoi, starzy mieszkańcy i jakie są tego skutki widać. Kolesiostwo, kumoterstwo, chciwość i głupota psuje to niegdyś ładne miasto.

Stadion lekkoatletyczny dla mieszkańców. Bardzo śmieszne. Już widzę regulamin korzystania. Najlepsza lokalizacja w mieście, po szkole podstawowej. To tak jakby na Nowym Świecie w Warszawie postawili boisko treningowe Legii. Dla mieszkańców za te pieniądze byłyby dwa obiekty jeden przy homontowej drugi na skalnym. To jest obiekt na miarę rozdętego ego. I nic poza tym.

Zosiu a tą wzmacnianą trawę też trzeba będzie kosić ? Przecież to podraża koszty i do tego w zimie jak odśnieżysz trawę ?. Przecież się zniszczy. Masz takie doświadczenie, że powinnaś to wiedzieć. No chyba , że z góry założono że obiekt za 25 melonów będzie działał pół roku w roku jak będzie świeciło słoneczko i będzie cieplutko.

Drogi kibicu z Zabobrza.
Oczywiście, że trzeba będzie kosić. Zimą trawka nie będzie odśnieżana, bo jak się orientuję w tym czasie ona nie rośnie (Z okna widzę, że u nas na Zabobrzu jest podobnie). Z mojego doświadczenia wiem natomiast, że tego typu stadiony świetnie sobie radzą przez cały rok. Zapraszam do Szklarskiej Poręby.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.