Strajk Kobiet: W Zgorzelcu spacer, w Bolesławcu protest przed komendą

Strajk Kobiet: W Zgorzelcu spacer, w Bolesławcu protest przed komendą

Po opublikowaniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zaostrzenia praw do aborcji, w całej Polsce trwają protesty. Dzisiaj (28 stycznia) w Zgorzelcu w ramach sprzeciwu odbędzie się spacer. W Bolesławcu dzisiaj rano pod komendą policji odbyła się akcja solidarnościowa z osobami, które dostały wezwania w związku z udziałem w protestach Strajku Kobiet.

Wczoraj w naszym regionie we Wrocławiu setki ludzi wyszło

" na spacer" do Rynku i pomaszerowało pod siedzibę PiS wznosząc okrzyki solidarności z kobietami: "Kiedy państwo mnie nie chroni, mojej siostry będę bronić" - skandował tłum.

Protestowano także w Głogowie, Wałbrzychu i Świdnicy pod siedzibami posłów PiS.

"Spacer" w Zgorzelcu

Dzisiaj (28 stycznia) podobnie ma się dziać w Zgorzelcu. Mieszkańcy miasta i okolic planują spacer po mieście. Start o godzinie 16.00 przy nowym rondzie im. Jakuba Boehme (przy skrzyżowaniu ulic: Warszawskiej, Bohaterów Getta, Okrzei, Daszyńskiego, Staszica).

W Bolesławcu protest pod komendą

W Bolesławcu prowadzono dzisiaj akcję solidarnościową przez Komendą Powiatową Policji. Protestujący wspierali  rano  osoby, które dostały wezwania w związku z udziałem w poprzednich protestach.

Na facebookowym profilu Bolesławieckiego Strajku Kobiet czytamy:"Wspieraliśmy zamiejscowo protesty. Wspieraliśmy młode osoby ze Lwówka Śląskiego, które były wzywane na komendę, a teraz to my potrzebujemy wsparcia, ponieważ do nas również zaczynają przychodzić wezwania na komendę. • 28 stycznia o godzinie 8.00 przesłuchanie ma Kinga, która jest podejrzana o popełnienie wykroczenia z tytułu art. 141 KW. • 9 lutego o godzinie 10.00 na przesłuchaniu ma się stawić Dariusz w charakterze podejrzanego o wykroczenie z art. 54 Kodeksu Wykroczeń. To pewnie nie koniec wezwań, bo jest nas trochę więcej, ale zdecydowanie Ziobro i Jarozelski trzęsą dupami, że aż muszą po takim małym Bolesławcu ludzi wyłapywać, za walkę o swoje prawa. Czy możemy liczyć na Wasze wsparcie pod komendą w tych dniach? Niech nas usłyszą i wiedzą, że się nie boimy, że nie zamkną nam ust i nie zastraszą."

Pod komendą stawili się znajomi, przyjaciele Kingi oraz przedstawiciele Strajku Kobiet. Wsparł ja na FB między innymi Szymon Hołownia.

Kinga nie wyklucza, że dzisiaj lub jutro w Bolesławcu będą protestować przeciwko ogłoszeniu wyroku.

W Jeleniej Górze nie ma zapowiedzi żadnej akcji w związku z opublikowaniem wyroku w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego.

Zaostrzenie prawa aoborcyjnego

W środę późnym wieczorem w Dzienniku Ustaw pojawił się opublikowany wyrok w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego. Zgodnie z jego treścią niezgodna z konstytucją jest aborcja wykonywana na ciężkie i nieodwracalne wady płodu, m.in. w postaci poważnych wad rozwojowych płodu, wykrywanych we wstępnych etapach ciąży.

Komentarze (43)

Hitler kaczyński i krzyworyjec moravitzky zabili 389 Polaków.

Redakcja dalej jątrzy i podjudza. Ludzie mają o wiele większe problemy jak brak pomocy ze strony miasta dla małych firm, nieudolnie prowadzone inwestycje ,kiepski budżet na 2021r,podwyżki opłat ,brak reorganizacji pracy w ratuszu ,przerost zatrudnienia w UM, brak dopłat ze strony miasta na zmianę ogrzewania ,brak przedszkoli ,brak żłobków, sypiąca się estakada, brak własnego składowiska odpadów,niekończacy sie remont Zameczku Zawiły.Mozna by tak wymieniac i wymieniac.To są faktyczne problemy trapiace mieszkańców i miasto.Pani Lampart zajscie w ciąże nie grozi i to jej problem a nie nasz.Temat zastepczy i wygodny ale ni jak ma się do obecnych problemów .

Następny, co niewiele zrozumiał...

Ani to strajk, ani to kobiety...

W 2020 zmarło o 76 tysięcy osób więcej. To fakt. Z tego 35 tysięcy bezpośrednio na Covid. To również fakt.
Dlaczego zmarło 41 tysięcy?
Bo system opieki zdrowotnej nie zapewnił chorym dostępu do leczenia na poziomie sprzed covid.
Kto za to odpowiada? Opozycja? Samorządy? Społeczeństwo? Przedsiębiorcy?
Nie!!! ODPOWIADA RZĄD!!!
Jest więc winny śmierci tych 41 tysięcy ludzi.

POczytajcie najpierw to orzeczenie trybunału. Latają k****ni i nawołują do zabijania dzieci. Za tydzień będą wrzucać do puszek Jurasa Puszkina, niby na chore dzieci. Gdzie logika się pytam? Skoro chcecie zabijać chore dzieci, to niech Puszkin zbiera na eutanazję dla nich. Chore lewactwo!

Biedny prawaku... Jak mi ciebie wcale nie szkoda...

Czyżby Anna K. miała kłopoty? I została skutecznie wyciszona. Ups

Dlaczego te; "Wściekłe macice (i bezmózgie)" nie domagaja sie zmiany opieki lekarskiej w instytucjach medycznych zamiast byc odprawianym; ZALATWIAMY TYLKO COVID. Lewactwo jest zaslepione egoizmem i nienawiscia do normalnego zycia. LUmpart(nie Lempart) potrafi manipulowac ludzmi!

Chyba niewiele zrozumiałeś, co nie?

Bardzo dobrze ze sa wezwania na policje bo to robienie zadym na ulicach miast przekracza pojecje pogonic to lewactwo .

Mistrz Jarosław znowu wyprowadził ludzi na ulicę. Zapłaci za to.

a kto ciebie w końcu przyprowadzi do mnie??

skoro kobiety wg.TK mają się zamknąć i rodzić aby można się było pochwalić wzrostem liczebności. Może uchwalić kastrację mężczyzn i problem z głowy -nie będzie ciąż.

Najpierw księży wykastruj bo pedofile lub gwałciciele.
PIS wywołał temat bo chce przykryć wszelkie przewałki. Co z milionami Szumowskiego?

Dwóch specjalistów od zbrojenia niejaki Suski i Skurkiewicz wypowiadają się w temacie wadliwego pistoletu.

Co z komisją Macierewicza? Poczta Polska dopłaca do makulatury powyborczej Sasina .

Można wyliczać do rana. Prezydent milczy i marzy o zjeździe nie ekspertów tylko na nartach . Kiedy to j*******ie?

Zajmują się kobietami co z komisją wyjaśniającą ilość pedofili wśród kleru?

daj przykład

nie jest w stanie a te jego brednie pomieszane z poplątaniem to stan jego umysłu który mu odjech(b)ał 7 lat temu....

A co ciućmoku nie umiesz czytać ? Jak czytasz tylko naszdziennik ,czy telewizję trwam lub sister Karnowskie to nie wisz co się łodbywo na świecie i w polszce.

POczytaj statystyki ruska onuco. Na 1000 pedofilów 400 to pedzie i tylko 1 ksiądz. Moskiewska "Prawda" była bardziej rzetelna od ciebie, chociaż tak naprawdę to było dno i wodorosty.

Soclib, bolszewik czekista i Nowiny Jeleniogórskie to zgrane trio podżegaczy antyrządowych. Ostatnio zachęcają do rozprzestrzeniania epidemii przez "wściekłe macice".

Dla ciebie narodowo socjalistyczny pisbolszewicki ****ie z czworakow jestem Panem PiS.bolszewikiem.Czekistą.

ty jesteś tylko obwisłym kut asem, nic nigdzie nie znaczącym szaleńcem w nienawiści. Bolszewickim ekskrementem. Tym jesteś.....

Durne baby od Lempart podzieliły znowu naszą populację na dwie częśći. Tą dobrą składającą się z ludzi co mają macice. I tą gorszą, którą stanowią same ****e. I w ten sposób wszystko wróciło do normy po zakręceniu koła. Teraz czas na wypowiedzi strony przeciwnej. W typie :"Może nie jestem mężczyzną , ale mam penisa i będę sam o nim decydował i nie dopuszczę do niego żadnej baby.

Nie uważam aborcji za środek antykoncepcyjny.Chcę aby moja córka,synowa i wnuczka miały wybór a nie nakaz !!!!!!

To ma sens. Wnuczka musi mieć wybór czy odwalić prawnuczkę czy nie. Jest w tym jakaś większa logika.

Do żona,matka,teściowa-zawsze mają wybór,trzeba wiedzieć przed kim rozkładać nogi!Jeśli o tym wcześniej pomyślą,nie będą musiały się póżniej skrobać.Stara dobra maksyma mówi najpierw pomyśl.potem zrób-nie odwrotnie.

Lewicowa gazeta nie zająknie sie słówkiem,że te lewackie uliczne protesty odbywają sie w czasie pandemii i zagrażają dobru wspólnemu społeczeństwa czyli bezpieczeństwu i zdrowiu. Protestujcie ale w sposób cywilizowany tak by nie zagrażać bezpieczeństwu i wolności innych ludzi.Jeżeli umrze choć jedna niewinna osoba wskutek tego rozpasania to wy też będziecie winni.

Niech sobie suki pozaszywają wszystkie dziury. Nie będzie problemu z aborcją :D

Redakcja pisze cyt:Mieszkańcy miasta i okolic planują spacer po mieście. To nideprawda. Demonstracje planuje, grupa podpuszczana i powiazana z rzadzaca PO.

Nowin jeleniogorskich sie nie kupuje i nie czyta . To jest gazeta typu " wyborczej" .W tej gazecie falsz falszem pogania . Madrzy tej gazet nie czytaja .Glupcy wierza w ten falsz i bzdury ,ktore sa napisane.Kiedys czytalem 'nowiny jeleniogorskie ' JUZ NIGDY WIECEJ .

Do Ajordanonim-jeśli nie kupisz to wpadną w kłopoty finansowe,pójdą po pomoc i dotacje,a g**** PIS im da. Pośrednio więc i tak zapłacisz,choćby ze swoich podatków.

Ten portal zamienił się w kronikę kryminalną. Widać ,że Pan Redaktor poprawny politycznie według sznytu PO-PSL-SLD-AMBER GOLD.

Aneczka z Jeżowa Sudeckiego doigrała się. No i co Anka warto było dla tych kilku złoty????? Widzisz Ania pazerność zawsze wychodzi bokiem.

Jakim prostakiem trzeba byc zeby taki nick wymyslec...Twoja matka i jej matka i przyszla matka Twoich dzieci to tez diurne cipy?Jak Ci sie urodzi ciezko uposledzone dziecko dla ktorego bedzie katorga jego krotkie zycie na tym padole to moze zrozumiesz, ale najpierw trzeba umiec splodzic dziecko a nie sadze prymîtywie ze potrafisz i masz czym, zazwyczaj krowa ktora duzo ryczy malo mleka daje a teraz masz do kuchni niech durna c*** przygotuj Ci sniadanko...bon appétit

I to wszystko zgotowali WAM biskupi z sektą Ordo Iuris posługując się stetryczałym starcem z Żoliborza

Może doczekamy się Inkwizycji a kobiety palenia na stosach.

Kobiety same zgotowały sobie taki los biegając z dziećmi do kościoła , babcie terrorystki bo do komunii trzeba dzieci prowadzić ,prowadzić prosto w łapy zboczków.

Do soclib.Całkowita racja! Na chrzesnego brać tylko Tuska, Balcerowicza,lub Lewandowskiego.Każdy ochrzczony będzie wtedy miał kase.w myśl zasady,nikt nie będzie pracował,każdy będzie rabował frajerów,jak za złotych czasów PO!

Anna Koniczyńska ,człowiek roku .Kuń by się uśmiałem. Kto ją zgłosił???? Wywieźć na teczce...

NJ ją zgłosiły. Tak samo ochoczo jak zorganizowały propagandowy wywiad z nią, gdzie "dziennikarz" zadawał uzgodnione wcześniej i ukierunkowane pytania a ona takie same odpowiedzi. Żenada i śmieszność tego portaliku w działaniach przeciwko Polskiemu rządowi jest przecież ogólnie znana. Taka bezwartościowa postać to dla NJ człowiek roku. Co na to pozostali kandydaci???

Dobrze mówisz.

[quote=jeżyk]Anna Koniczyńska ,człowiek roku .Kuń by się uśmiałem. Kto ją zgłosił???? Wywieźć na taczce...[/quote]

Anna Koniczyńska ,człowiek roku .Kuń by się uśmiał. Kto ją zgłosił???? Wywieźć na teczce...

Do Zorro.Jesteś bezczelny pustak!!!!!!!

Jak można być tak pustym i zdziczonym by iść za I lesbą RP. Pisiory mają pożywkę jaki g**** elektorat mają lewusy i platfusy, a lamparcica kosi miliony
od wspierających ją idiotów. Nawet Hołownia w imię politycznej sławy jest za skrobanką. Świat przechodzi nowy cykl na neokomunizm jak w radzieckiej Rosji. Też włazili do Kościołów, mieszali się rasowo i skrobali na potegę odrzucając wartości moralne, wzajemnie mordując. Po gatunku doborowych wulgarnych haseł można poznać obłąkany plebs, żałośnie przytakujący grubej, brzydkiej i do niedawna nic nie znaczæcej lamparcicy.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.