Strajk okupacyjny w szkołach?

Strajk okupacyjny  w szkołach?

Nie słabnie determinacja nauczycieli jeleniogórskich szkół. Wszystkie przedszkola i szkoły kontynuują akcję strajkową. Część placówek myśli o zaostrzeniu protestu – do strajku okupacyjnego. Wszystko wskazuje na to, że podobnie jak egzaminy gimnazjalne oraz te dla ósmych klas, dojdą do skutku także egzaminy maturalne. To za sprawą ekspresowej zmiany prawa przez rządzących.

W II Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze strajkuje 35 nauczycieli, a czworo do akcji nie przystąpiło. Nie odbyły się rady klasyfikacyjne przed maturą. Dwukrotnie zwołane nie zgromadziły wymaganego quorum. Wiele wskazuje na to, że nie uda się to i po raz trzeci, a termin upływa wraz z końcem tygodnia. Podobnie sytuacja wygląda w innych szkołach średnich. Z zapowiedzi rządu wynika, że zostanie wprowadzona możliwość, aby maturzyści mogli przystąpić do egzaminu bez rad kwalifikacyjnych, a jedynie po jednoosobowej decyzji dyrektora. - Sama jestem nauczycielką, więc całym sercem jestem za nauczycielami, ale bardzo bym chciała, żeby matury się odbyły – mówi Iwona Kumek, dyrektorka cieplickiego ogólniaka.

Takie rozterki przeżywają chyba wszyscy nauczyciele szkół średnich. - Jesteśmy z naszymi uczniami, ale to nie my doprowadziliśmy do takiej sytuacji. To strona rządowa przeciąga, gra na nastrojach, a do tego propaguje obraźliwe tezy o braniu dzieci za zakładników – mówi jeden z pedagogów.

- Rząd każe nam zrozumieć sytuację i podpisać się pod porozumieniem, które zawarł z Solidarnością, tyle, że nas zrozumieć nie chce. A przecież spór zbiorowy trwa już od 21 stycznia. Było mnóstwo czasu, żeby rozmawiać – wskazuje Sylwia Gac-Sufleta, prezes jeleniogórskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Nauczyciele jeleniogórskich przedszkoli i szkół są zdeterminowani – żadna z placówek nie wycofuje się ze strajku. - Niektóre szkoły są gotowe przystąpić do strajku okupacyjnego. O takiej ewentualności będziemy jutro rozmawiać z zarządem ZNP – mówi szefowa jeleniogórskiego związku.

Poważnym problemem dla nauczycieli pozostaje kwestia wynagrodzenia za czas strajku. Prawo jest jednoznaczne – wypłata w podobnych okolicznościach nie należy się. - Nasz samorząd chce, aby te pieniądze pozostały w szkole. Trwają konsultacje m.in. w ramach Związku Miast Polskich, aby znaleźć zgodną z prawem formułę do wypłaty strajkującym pieniędzy z innego tytułu – powiedział nam Cezariusz Wiklik, rzecznik prasowy UM w Jeleniej Górze.

Nie wszędzie utrzymuje się strajkowa mobilizacja. W Szkole Podstawowej im. Wandy Rutkiewicz w Janowicach Wielkich zapadła decyzja o zakończeniu strajku w piątek przed świętami wielkanocnymi. Dzisiaj dzieci przyszły do szkoły. Podobnie rzecz się ma z tutejszym przedszkolem. 

Komentarze (76)

Postrajkują jeszcze trochę i mają zaraz dwa miesiące wakacji

Ben Dokladnie, Lenie śmierdzące !
Też mam ten sam problem co Ty, nienawidzę nauczycieli. podobnie jak Ty olewałem szkołę i nie przykładałem wagi do nauki, teraz jest po godz.11 a ja muszę powoli szykować galoty na drugą zmianę do fabryki posklejać trochę kabelków. Jednak postanowiłem, że przed "robotą" poczytam posty takich samych nieudaczników jak ja. Bardzo mnie to podbudowało, że inni również wylewają swoje żale i smutki bo są tak samo sfrustrowani swoim życiem. Po robocie uwielbiam walnąć 10 piwek i pójść spać bo mnie szlak trafia. Nauczycielom mówię, precz, jak się nie podoba to niech idą do mnie na zmianę. tutaj jest prawdziwa praca a nie udawanie.

Marzena Machałek, wiceminister edukacji i poseł (ma 2 funkcje) mieszka w Cieplicach (dzielnica Jeleniej Góry).

Dlaczego Machałek nie prowadzi rozmów z nauczycielami z naszego regionu jeleniogórskiego ?
Zapomniała o nas.

Ben, na co czekasz, zostań nauczycielem!! Fucha życia, się nie narobisz, krocie zarobisz!!

Morawiecki wprowadzi stan wojenny ,tatuś go nauczył jak to wygląda a prezes nie zareaguje bo będzie spał.Dość żartów zaczyna być smutno straszno .Rząd traktuje Naas jak niewolników i analfabetów .

pierd......sz

[quote=Widzę]Morawiecki wprowadzi stan wojenny ,tatuś go nauczył jak to wygląda a prezes nie zareaguje bo będzie spał.Dość żartów zaczyna być smutno straszno .Rząd traktuje Naas jak niewolników i analfabetów .[/quote]
Poczytaj ignorancie biografię Pana Morawieckiego, zamiast takie głupoty wygadywać. Stan wojenny wprowadził Jaruzelski, ale widać, że jesteś tworem dzisiaj strajkujących nauczycieli. Przewyższyłeś mistrza. Uważaj, żebyś się nie zabił skacząc z poziomu własnego ego na poziom własnego IQ.

Skieruję sprawę do sądu przeciw nauczycielom co nie dopuszczą dzieci do matury

No to już, zapi.erdalaj...

ale jestes qrwa

Dołączę się do pozwu.

Nauczyciele dali się uwikłać w politykę.To główny i jedyny powód braku porozumienia.Odium miało spaść na rządzących a spadło na nauczycieli.Wystarczy zobaczyć mapę strajkujących szkół dziwnie pokrywa się prawie idealnie z mapą samorządow w których wygrało PO.Wyopiwiedzi Luzniaka idealnie się w to wpisują.Odniesc można wrażenie że są nawet podpuszczani do przez naszych włodarzy trwania w tej bezsensownej szopce politycznej.Po strajku wszyscy będą przegranymi a najbardziej strajkujący.Podwyki owszem może i dostaną ale straconego autorytetu nie da się odrobić tak łatwo.

moja kuzynka wróciła zapłakana ze szkoły
jest w 3 klasie maturalnej i chciała poprawić ocenę z polskiego, bo brakuje jej do paska
wychowawczyni w ogóle z nią nie chciała rozmawiać bo strajkuje i kazała jej wyjść ze szkoły!
to jest skandal!
wstyd broniarze!

Daruj sobie. Już wiadomo, że ten tekst jest przeznaczony dla trolli internetowych do powielania i wklejania, gdzie się da. Żebyście chociaż zmieniali niektóre dane dla niepoznaki, ale wszędzie, każdy ma kuzynkę właśnie w 3 klasie maturalnej, która poprawia ocenę właśnie z polskiego. Więcej inwencji, a nie tak tępo na jedno kopyto.

Następny, co łyknął...

Wujek Stefanek dostałeś 2 zł. za tekst fakenews z hejtu. Nie stać Cię na coś od siebie

A ty łyknąłeś to jak młody pelikan...

Nauczyciele odarliscie sie z godnosci. Daliscie sie rozegrac POlitykom. Przynosicie tylko wstyd. Nigdy wam tego nie zapomnimy.Gadki o godnosci i zasadach to tylko mowa trawa. Wam chodzi o obalenie legalnie wybranej wladzy. Koniec i kropka.

Właściciele farmy trolli kazali wam pisać wszędzie "PO" wielkimi literkami, żeby was punktować i się nie pomylić przy wypłacie, co nie?

Tak PO to ich wina

Nie wiem gdzie leży farma trolli i co to jest, ale uważam że ten cały strajk to sprawka PO.

Rodzice!!! Zaprotestujmy i na poczatek przestańmy płacić na komitet rodzicielski!

Słusznie skoro Luzniak chce im płacić za czas strajku to może dofinansował by szkoły.Dofinansowal by nauczyciele nie robili śmiesznych zbiórek na ksero 5zl/msc,by nauczyciele nie musieli organizować festynów,kiermaszy, loterii,by nauczyciele nie musieli tracić swego cennego czasu na ich organizację.Czemu tego nie zrobi i nie ulży nauczycielskiej doli.

ZNP do maturzysty: "Proszę zmienić szkołę" i to jest właśnie sedno strajku jak nauczyciele traktują swoich uczniów.

PIS jest mściwa grupa ludzi , niszczy wszystko .Za PRLu wybudowano 1000 szkół teraz je zniszczą , wybudowano 1320 kościołów będą stać puste .
Naród bogaci się pracę a nie rozdawnictwem.
W tym roku wyjedzie następny milion ludzi nawet tych po czterdziestce .

Reforma szkolnictwa przez PIS to chęć przejęcia szkół przez kler katolicki .

Do trzech razy sztuka: wiesz co to jest niż demograficzny?

@Widzę Teraz niszczą szkoły?To ciekawe.W takim razie jak nazwać to co robiono ze szkołami w latach 2008-2014 kiedy rządziła koalicja PO-PSL i zlikwidowano 1146 szkół, czyli więcej jak wybudowano za PRLu.

[quote=Widzę]PIS jest mściwa grupa ludzi , niszczy wszystko .Za PRLu wybudowano 1000 szkół teraz je zniszczą , wybudowano 1320 kościołów będą stać puste .
Naród bogaci się pracę a nie rozdawnictwem.
W tym roku wyjedzie następny milion ludzi nawet tych po czterdziestce .

Reforma szkolnictwa przez PIS to chęć przejęcia szkół przez kler katolicki .[/quote]
Biedny, chory, zaślepiony człowieku. Ogarnij się.

W formie protestu proponuje też skończyć z prezerwami na koniec roku szkolnego dla nauczycieli (mi za moją ciezka pracę nikt prezentów nie daje) oraz domagamy się rachunków za korepetycje!!!

Wiesz co to jest niż demograficzny???

Miało być tutaj ale z telefonu pisze. Wiesz co to jest niż demograficzny???

W formie protestu proponuje też skończyć z prezerwami na koniec roku szkolnego dla nauczycieli (mi za moją ciezka pracę nikt prezentów nie daje) oraz domagamy się rachunków za korepetycje!!!

Paliwo nie drożeje, energia elektryczna dla samorządów nie drożeje, woda i ścieki nie drożeją, śmieci nie drożeją, podatki maleją, 500+ na każde dziecko, 13-stka dla emerytów i tym podobnie i tak dalej... no to dlaczego nauczyciele chcą podwyżek? Przecież jest dobrze, jak nigdy dotąd! A "oni" chcą obalić ten jedynie słuszny rząd? Nigdy na to nie pozwolimy!!! Przecież pani Zalewskiej będzie się należała godna wyprawka - za wytrwałą, nieustępliwą postawę wobec bezzasadnych roszczeń wykształciuchów - po ustąpieniu z urzędu, w związku z przejściem do Parlamentu Europejskiego na najbliższe 5 lat, by godnie i właściwie (w przeciwieństwie do PO) reprezentować oraz walczyć o dobrobyt i interes Polski! Zatem nagroda Jej się należy, jakieś skromne co najmniej pół miliona...

Rząd was olał po tym jak wy olewacie uczniów. Możecie sobie strajkować do usranej śmierci polityczne sługusy. W szkole najważniejsi są uczniowie. A oświatowcy to tylko prowadzący lekcje i pilnujący dzieci i młodzieży . Polacy was znienawidzili bo pokazaliście swoją pazerną twarz i to zostanie wam zapamiętane. Zawód oświatowca spadł do najgorszego poziomu.

Ja ma ulicy słyszałam rozmowę pani z przedszkola mojego syna. Rozmawiała z kimś przez tel., cyt. „ Fajnie jest mamy wakacje, dzieci nie ma, nas jest mało...” No to fajnie...

Musisz poprawić te "ja MA ulicy", bo podobno nie płacą wtedy pełnej stawki! Wiem z pewnego źródła!

A ja na tej samej ulicy słyszałem rozmowę dwóch napalonych małolatów "ta mama czterolatka ma fajne cycki", ale wtedy obróciłaś się i zobaczyli, że to Krzysztof, znany pisowski troll... I nie było im fajnie...

TROLLE to są tylko w PO KO. Innych nie spotkałem.

Mam pytanie: czy w Jeleniej Górze jest Starbucks? Bo muszę napisać tekst o trzech strajkujących nauczycielkach, spotkanych właśnie tam i nie wiem czy nie wyjdę na nieuka? Pomóżcie, wstawcie swoje propozycje: Właśnie spotkałem 3 strajkujące nauczycielki ze szkoły mojego siostrzeńca. W galerii (wpisać jakiej...)na kawce w (gdzie?...). Roześmiane, zadowolone, torby pełne nowych ciuszków. Ah, jak to forma strajków się zmienia na przestrzeni lat.

Nieprawdopodobne, niesłychane... ja bym zaraz wezwał policję i żądał natychmiastowego aresztowania!

Zwolnić dyscyplinarnie!!! Nie wykonują swoich obowiązków więc nie należą im się żadne pieniądze. Powinni pracować 40 godz. tygodniowo bez wolnego w wakacje. Wakacje mogą przeznaczyć na przygotowanie się do roku szkolnego, przygotowanie materiałów na cały rok.

Brawo Janku! widzę, że czytałeś instrukcję!

Wypowiem się jako maturzystka. Popieram strajk całym sercem, ale nie w takiej formie. Nie naszym kosztem. Czemu mamy być „zakładnikami” i kartą przetargową? Nie zgadzam się na to i czuje się pokrzywdzona. Jeśli uniemożliwią nam pisanie matur stracą mnóstwo w oczach wielu.

Wszystkie twoje komentarze wyglądają tak samo. Wymyśl coś nowego bo płyta ci sie zacięła. Ewentualnie podaj namiary na tych co płacą za wpisy to sobie dorobię wyrażając swoje zdanie o nierobach.

Wypowiem się jako maturzystka. Popieram strajk całym sercem, ale nie w takiej formie. Nie naszym kosztem. Czemu mamy być „zakładnikami” i kartą przetargową? Nie zgadzam się na to i czuje się pokrzywdzona. Jeśli uniemożliwią nam pisanie matur stracą mnóstwo w oczach wielu.

Halo, nie takie były wytyczne! Macie nie pisać postów jeden pod drugim pod różnymi nickami! Pisz następnym razem "wypowiem się jako mama przedszkolaka z trzeciej klasy", "wypowiem się jako ojciec-katecheta osiemnastolatki z dużym biustem" itp.

Głównym celem strajku była jego dotkliwość.Mialo zaboleć by wyborcy zobaczyli jak okrutny jest PiS i nie głosowali na wstrętnych pisiorow(za posłanką róża von thun)Wyszło zupełnie odwrotnie wyborcy znienawidzili nauczycieli a PiS nic nie stracił a nawet zyskał podobnie jak KO czy jak tam oni teraz się nazywają

Zacięła mi się strona i najzwyczajniej w świecie dodało mi się dwa razy, bo raz pisało, ze nick jest zajęty. A nie da się usunąć komentarza już dodanego. Przecież to oczywiste

Jasne. Ale i tak nie zapłacą za dwa. Możesz napisać wyjaśnienie, może rozpatrzą, "maturzystko" z wackiem.

Głównym celem strajku była jego dotkliwość.Mialo zaboleć by wyborcy zobaczyli jak okrutny jest PiS i nie głosowali na wstrętnych pisiorow(za posłanką róża von thun)Wyszło zupełnie odwrotnie wyborcy znienawidzili nauczycieli a PiS nic nie stracił a nawet zyskał podobnie jak KO czy jak tam oni teraz się nazywają

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.