Strajk trwa. Egzamin ósmoklasistów się odbędzie

Strajk trwa. Egzamin ósmoklasistów się odbędzie

Dyrektorzy dziesięciu jeleniogórskich szkół podstawowych zadecydowali, że podejmą działania umożliwiające przeprowadzenie dzisiaj (15 kwietnia) egzaminu dla ósmoklasistów. Strajk nauczycieli trwa nadal i zajęcia dydaktyczne  są zawieszone do 17 kwietnia.

Do sprawdzianu dla klas ósmych gotowych jest w Jeleniej Górze 628 uczniów. Mają stawić się w swoich szkołach o godz. 8.00 z legitymacją szkolna oraz czarnym długopisem. Stosowne informacje zamieścili dyrektorzy placówek na stronach internetowych szkół.

Powiadomili równocześnie, że zajęcia dla pozostałych uczniów są zawieszone do 17 kwietnia.

Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym. Oznacza to, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Ale jednocześnie nie jest określony minimalny wynik, jaki uczeń powinien uzyskać, dlatego egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać.

W poniedziałek (15 kwietnia) odbywać się ma egzamin z języka polskiego. Następnego dnia z matematyki, a trzeciego dnia ósmoklasistów czeka 90-minutowy egzamin z języka nowożytnego.

Na razie nie ma sygnałów, by w Jeleniej Górze były problemy z przeprowadzeniem egzaminu dla ósmoklasistów. Dyrektorzy szkół wcześniej mówili, że obawiają się, czy uda się im skompletować komisje egzaminacyjne, bo potrzeba ich dużo więcej, niż w przypadku egzaminów do gimnazjum, które odbywały  się  od 10 do 12 kwietnia.

Dzisiaj rano powinno być wiadomo, czy poradzili sobie i czy egzaminy dla klas ósmych wszędzie się rozpoczęły.

Egzamin ósmoklasiści zdają po raz pierwszy w historii. Wynik  uczniowie poznają 14 czerwca. Zaświadczenia o wynikach wraz ze świadectwem szkolnym powinni otrzymać w dniu zakończenia roku szkolnego, czyli 21 czerwca.

Komentarze (70)

Będzie dobrze ,trzymamy za Was kciuki.Powodzenia!

Marzena Machałek, wiceminister edukacji i poseł jednocześnie (ma 2 bardzo duże pensje) mieszka w Cieplicach.

Dlaczego Machałek nie prowadzi rozmów z nauczycielami z naszego regionu jeleniogórskiego ????

Czego obawia się ?

Marzena Machałek dostała 4 dni temu bardzo wysoką nagrodę w Ministerstwie Edukacji Narodowej.

Przedziwna sytuacja.
Strajki nauczycieli w całej Polsce. Nikt sobie z tym nie radzi. A tutaj nagle wysoka nagroda dla wiceminister Machałek, która zagubiła się podczas tych protestów nauczycieli.

Apelujemy do Marzeny Machałek o podanie wysokości tej nagrody - pieniędzy.

Czarny długopis? Nowe rządowe świeckie tradycje? Kiedyś wypełnianie niektórych dokumentów czarnym długopisem było zabronione... Chociaż teraz w dobie kolorowych kserokopiarek to nie ma chyba znaczenia, wszystko można sfałszować... Tfu, skopiować! Nauczyciele, trzymajcie się!

Do nauczyciel którzy nie uczą. Piszę że nie uczą bo to nie jest strajk. Nie strajkuje się w domu.
Chciałbym wam przypomnieć Janusza Korczaka . On ze swoimi uczniami poszedł na śmierć. A wy co? Zostawiliście swoich podopiecznych na pastwę losu Hańba

A ty z kim poszłabyś na śmierć? Oprócz uczniów naturalnie.

strajkujący nauczyciele są w szkołach, po co siejesz kłamstwa?

Bykuś, po jakiemu ty piszesz? Bo na pewno nie po polsku.

byku, zaszczekali cię pracownicy oświaty. Oni teraz siedzą na forach, wszystkich możliwych i obszczekują wszystkie negatywne komentarze.

Paragonik, zdecyduj się na jeden nick, pisowski trollu.

Ciekawe jak długo będą strajkować?. W radiu już mówią że rząd idzie na całego i nie będzie podejmował żadnych decyzji z nauczycielami podchodząc do tego olewając, a jedynie będzie czekał jak ten strajk samo istotnie padnie. Podobno już się nauczyciele wykruszają ze strajku, pożyjemy zobaczymy.

Strajk jest do środy.W piatek czwartek zajec i tak nie miało być.Oczywiście moga wzorem swoich popleczników sejmowych zrobić okupacje szkół i swięta spędzić w szkołach.Chwaląc nie na swoich kontach społecznosciowych twórczą praca artystyczną .We wtorek wszyczy zaspiwewja Polacy nic sie nie stało

Obłuda pełną gębą. Dobrze, że jest zakaz wynagradzania za dni strajku, bo jeszcze nasze podatki poszłyby dla tych politycznych strajkunów. A rząd już nie powinien ręki wyciągać do nich. Był czas, były propozycje - nie skorzystali z tego to niech teraz zgłoszą się do Broniarza i POKO.

Wygląda na to, że rząd "bierze" na przeczekanie, a jeśli będą problemy z maturami, to rozpętają obrzydliwą nagonkę na nauczycieli, by zantagonizować młodzież i rodziców z ciałem pedagogicznym! Strajkujący nauczyciele są be, a nasz miłościwy rząd dbający (niepotrzebnymi reformami, dla samych reform) o "rozwój" szkolnictwa - cacy! Zatem wobec nieustępliwości rządu proponuję - robiąc im psikusa - przerwać strajk, przeprowadzić w normalnym trybie wszystkie pozostałe czynności związane z egzaminami i maturami, a natomiast rozpocząć totalny strajk od 1 września, aż do wyborów parlamentarnych! Opór niech się oporem odciska!!!
Ktoś, gdzieś indziej zadał pytanie: czy Anonim+ weźmie 13 emeryturę - otóż, weźmie z nieukrywanym zadowoleniem, przynajmniej część moich podatków (to skandal, żeby pobierać podatki od emerytur!) wróci do mnie. Całe swoje życie zawodowe płaciłem podatki, zatem teraz - na emeryturze - należną mi emeryturę winienem pobierać bez żadnych "potrąceń"!

A o jakie reformy walczą nauczyciele? Bo nigdzie nie mogę znaleźć.

A totalny strajk niech zaczną 1 lipca. Bezterminowo. Będzie wtedy wiadomo, że im zależy i że mają jaja.

Racja, bo rok szkolny ma być wydłużony o dni strajku. Dobro dzieci jest najważniejsze, a podstawa programowa święta.

Walczą o reformę uposażenia bez zwiększania obciążenia

Dokładnie tak jest. Dlatego przestałem mieć szacunek do nauczycieli. Gdzieś widziałem taką przyśpiewkę: "Ucznia cenię i rozumiem, ucznia zawieść nie umiem..." Hipokryci. :)

O "reformy" oPOzycji. Wichrzyciele w tym środowisku mają pretekst do walki z PIS. I jak zwykle bez względu na straty. Po trupach....

Donoście na korepetytorów do skarbówki. Łoją kasę i nie odprowadzają podatków za to. Nie odprowadzanie podatków to złodziejstwo, na którym wszyscy tracimy. A w tym przypadku tracimy podwójnie, bo ta banda chce wyrwać z naszych kieszeni kolejne pieniądze na pensje ( i tak już nie małe), a dodatkowo udziela korepetycji nie płacąc za to podatków.

Biedny, korepetycji nie miałeś, ale co gorsza, na lekcje też nie mogłeś dotrzeć... Naucz się pisać, to może ktoś się nad tobą zlituje... Żebyś się nie męczył: "nieodprowadzanie", "niemałe".

Nie musiałem chodzić na korki. Moi nauczyciele byli prawdziwymi nauczycielami, a nie pracownikami oświaty pilnującymi dzieci. Im więcej jadu rozsiewacie oświatowcy, tym więcej doniesień do skarbówki na korepetytorów będzie, bo nie dajecie się zrozumieć a tylko plujecie jadem. Jak chcesz to możesz napisać kolejny jadowity komentarz. Zgrzewa mnie to śmieszny oświatowcu.

Mam pytanie trochę z innej beczki: czy w szkole 11 są obiady na stołówce? Bo nie chcę jechać na darmo jak strajk to i stołówka chyba nieczynna? Był ktoś na obiadkach? Gotują obiady czy nie?

Są, od 11.00.

Uważam,że zmiany w oświacie są potrzebne. Przede wszystkim w systemie nauczania. Bo jesteśmy sto lat za murzynami. Jakby szkoły miały więcej pieniędzy na np lekcje wyrównawcze dal dzieci słabszych- nie byłoby płatnych korepetycji, jakby nauczyciele nie musieli jeździć od szkoły , do szkoły- żeby dopełnić godzin - mieliby czas na przeprowadzenie tych dodatkowych lekcji wyrównawczych. Jakby był inny system oceniania( np metoda zielonego ołówka) -dzieci byłyby bardziej zmotywowane i chętne do nauki. Niech zlikwidują religię w szkole, niech wezmą pod uwagę zainteresowania uczniów, zwłaszcza w klasach starszych, zamiast uczyć np plastyki, czy muzyki, kogoś kto chce iść do szkoły o kierunku matematyczno-fizycznym. W tej chwili nie słucha się uczniów, tylko tłucze podstawę programową. Jak to się zmieni- to i podwyżki są wskazane dla nauczycieli.

Przekaz ze strony ZNP i nauczycieli był dość jasny żadnych zmian w szczególności w karcie nauczyciela.Strajkujemy o podwyżki 1000 PLN od stycznia .W trakcie rozmów zmodyfikowano na 30% podwyżki.

Przekaz ze strony ZNP i nauczycieli był dość jasny żadnych zmian w szczególności w karcie nauczyciela.Strajkujemy o podwyżki 1000 PLN od stycznia .W trakcie rozmów zmodyfikowano na 30% podwyżki.

Szkolnictwo jest dziś w gorszej kondycji niż 30 lat temu. Religia w szkołach to też krok w tył. Nauczyciele powinni więcej zarabiać, ale 1/4 z nich nie nadaje się do swojej roli. Poszli do tej pracy, bo jest lekka, przyzwoicie płatna, mają dużo wolnego i mieli odpowiedne znajomości.

Taka prawda.

Ben, skoro taka lekka i dobrze płatna i tyle wolnego, to dlaczego nie jesteś nauczycielem?

Właśnie dowiedziałem się z oświadczenia najlepszej minister edukacji, pani Zalewskiej, że NIE ma pieniędzy w budżecie dla nauczycieli! To po jaką ch..rę, Premier nawołuje do "okrągłego" stołu, czy tylko na kawę i ciasteczka??? Co za obłuda i zakłamanie!
Coraz większą mam nadzieję, że partia/koalicja (ale nie PiS) która wygra wybory, zlikwiduje 500+, 300+, ulgi podatkowe dla młodych - jak wszyscy, to wszyscy (posłowie i senatorowie, oraz Kościół) mają płacić podatki w/g tego samego algorytmu procentowego! Dość dzielenia na lepszych i lepsiejszych!

Po takich burdach rząd ma w doopie naumicieli. Nie potrafią rozmawiać rozsądnie to rząd nie będzie do nich na poważnie podchodził. To kolejna kasta wspierana przez POKOnanych.

Dobra, dobra, paragonik, trollu pisowski.

Nie popieram nauczycieli. Popierałam ich do środy ubiegłego tygodnia, kiedy to pozostawili swoich uczniów na pastwę. Jest to dla mnie sygnał jednoznaczny. Chodzi tylko i wyłącznie o pieniądze i niestety jest to protest polityczny. Moi drodzy nauczyciele!!!! Pracujecie tylko dlatego , że macie uczniów. Gdyby nie oni, nie byłoby waszej pracy. Jesteście dla nich a nie oni dla was!!!! Do środy sądziłam , że walczycie o polską edukację jako całokształt. Widzę niestety, że protest zawiera jedynie żądania zmniejszające ilość pracy (waszej - nie uczniów) przy równoczesnym wzroście wynagrodzenia. Jakoś nie widzę w postulatach walki o zmianę przeładowanych programów szkolnych. A to jest jej główna bolączka. To jest własnie problem, który powinien być priorytetem dla szanownych nauczycieli. Nasze dzieci uczą się bzdur, o których zapominają w chwili napisania sprawdzianu. Nie uczy się dzieci samodzielnego myślenia tylko jak zdać test. I tego mi w waszych postulatach brakuje, co sprawia, że wasz strajk jest strajkiem, który ma na celu polepszenie jedynie waszej sytuacji!!! Po przeanalizowaniu waszych żądań doszłam do wniosku, ze jesteście jednym wielkim towarzystwem adoracji. Macie – już chyba jako jedyni przywileje, które uderzają w finanse samorządów i budżetu państwa. Jest was za dużo i to jest przyczyną niskich zarobków. W normalnym przedsiębiorstwie zatrudnionych jest tylu pracowników ile może udźwignąć budżet. Przy okazji strajków zaczęłam interesować się wysokością pensum na świecie. Nie znalazłam kraju, który miałby mniejsze pensum!!! Tak niskie pensum rujnuje budżet zwłaszcza samorządów. Żeby jeszcze za tymi przywilejami szła jakość uczenia. A z tą jest istna tragedia. Czasami mam wrażenie, że tez jestem nauczycielką. Moje dziecko na lekcji robi 2 zadania a w domu 10. Cos tu chyba jest nie tak!!!! Nauczyciele ogarnijcie się!! Nie zarabiacie dużo, to fakt. Ale gdybym zarabiała tyle co wy z takim pensum i tyloma przywilejami siedziałabym cicho jak mysz pod miotłą. A te wasze żale jacy to wy jesteście przemęczeni sa śmiechu warte. Te lamenty, że pracujecie w domu (dzisiaj prawie każdy pracuje w domu), że dzieci niedobre ( może trzeba najpierw dzieci lubić ), rodzice durni, itp. są śmieszne. I te wasze argumenty, ze trzeba było zostać nauczycielem, trzeba było się uczyć są żenujące. Mieszkam koło szkoły podstawowej i widzę, że o godzinie 14 to urzędują wyłącznie sprzątaczki. Moja koleżanka nauczycielka – polonistka ,gdy urodziła dziecko poszła na roczny urlop dla potratowania zdrowia. Dziecko w gratisie dostało rok mamy więcej o czym inne kobiety mogą tylko pomarzyć. Ta sama koleżanka codziennie spaceruje o godzinie 12 z dzieckiem, bedąc już po ciężkiej pracy. Mi kończy się roczny macierzyński i płakac się chce bo moje dziecko będzie teraz widziało matkę może przez 2 godziny dziennie. Za 10 godzin zapłacę opiekunce więcej, niż mama nauczycielka , która o 11.00 jest już w domu. Ale tego nauczyciele nie widzą. Tego, że my musimy wziąć urlop by załatwić urzędowa sprawę. Tego , że wyrwanie 2 tygodni urlopu jest często jak rozegranie batalii o niepodległość. (zapomniałam, że wy biadolicie jak to byście chcieli urlop w w marcu a nie możecie). I tego, ze inni też zarabiaja mało - jak większość w tym kraju. Widzicie tylko czubek swojego nosa, a dzieci nie liczą się dla was wcale!!! Jestem za podwyżką ale tylko gdy zostanie zlikwidowana karta nauczyciela, staniecie się urzednikami państwowymi na kodeksie pracy, kiedy wzrośnie wasze pensum, kiedy zaczniecie być rozliczani z osiągnięć. Mówicie , ze ludzie was nie szanują. Otóż ludzie szanują tych, którzy na to zasługują. Niestety wielu z was powinno odejść, bo zostaliście nauczycielami z przypadku. Pozostawienie uczniów w czasie egzaminów dyskwalifikuje was jako nauczycieli. Co wam te biedne dzieci zrobiły? Czym sobie zasłużyły? To wy jesteście dla dzieci a nie oni dla was. Mój szacunek straciliście. Teraz widzę , że jest to strajk polityczny. Sytuacja w oświacie od 4 lat jest zła? Wcześniej była dobra? Jakoś strajków nie było. (nie jestem z PiS, uważam , że POPIS zrobił w Polsce już taki cyrk, że obie partie powinny dostać na zawsze czerwona kartkę). No i jakoś nigdy nie protestowaliście z powodu złej podstawy programowej!!! Dlaczego? Bo wam wszystko jedno, liczy się tylko podwyżka

Następna o przywilejach... to już jest nudne. Wymienisz je? Pewnie nawet ich kolejność będzie taka, jak to przedstawiają w tvpis. No, śmiało. Pośmiejemy się.

Nie bądz cyniczny wszyscy wszystko wiedzą
- Zwiekszony wymiar urlopu(okres wakacyjny ,ferie zimowe,świąteczne itp)
- roczny urlop na ratowanie zdrowia co 7 lat !!!
-Pensum 8godz-pozostałe godziny trudno zmierzalne np nauczyciel WF czy muzyki czy rytmik równiez sprawdza kartkówki ,zeszyty ,wypracowania ?
-13 i 14 pensja(14 wypacana przez samorząd)
Oprócz tego nauczyciel ma prawo do dodatków:
- za wysługę lat - jego wysokość zależy od przepracowanych lat
- motywacyjnego - jego wysokość dodatku zależy od osiągnięć w pracy, wykonywania dodatkowych zadań lub zajęć,
- funkcyjnego - przysługuje z racji zajmowanego stanowiska lub pełnionej funkcji,
- za warunki pracy - przysługuje nauczycielom wykonującym pracę w trudnych, uciążliwych lub szkodliwych dla zdrowia warunkach.
tu za TVN24 -chyba nie jest to pisowska TV

Ponadto nauczyciel ma prawo do nagród i innego rodzaju świadczeń, w tym do:
- dodatku za uciążliwość pracy,
- dodatkowego wynagrodzenia za pracę w porze nocnej,
- nagród jubileuszowych,
- zasiłku na zagospodarowanie,
- odprawy (emerytalnej, rentowej, z tytułu rozwiązania stosunku pracy),
- nagród ze specjalnego funduszu nagród.

Uhaha! f-a, PAPek, Rh+ na posterunku! Tylko nie zapomnij zmienić nicku, jak będziesz sobie odpowiadać. Trole, że ja pier.dolę... a raczej jeden troll. Dostajesz od każdego nicku pieniążki czy jak się tam rozliczasz? Od postu czy od łapek w górę?

Niestety w przeciweństwie do ciebie jestem społecznikiem.Czemu kazdego kto ma inne zdanie nazywasz trollem?

Troll społecznik? Dla idei, jak Karczewski. Nie ośmieszaj się PAPku, f-a, czy też Rh+ - jakkolwiek się zaraz podpiszesz.

@chrups Popatrz, popatrz to "czerska" gazeta uprawiała trolling jeszcze 2 miesiące temu pisząc jak to hojnie PiS rozdaje nasze pieniądze nauczycielom między innymi?

-18 godzin pensum(tyle w szkole reszta w domu albo wcale,wywiadówki 2-3 razy w roku, rady pedagogiczne raz w miesiacu????)
-wakacje
-ferie zimowe
- ferie bożonarodzeniowe
-ferie wielkanocne
-10 godzin dyrektorskich, dzięki którym otrzymujecie dodatkowe wolne (np. w szkole mojego dziecka cała majówka wolna- tj. tydzień. dzien nauczyciela, dzień po bożym ciele,
3 lata płatnego urlopu na podratowanie zdrowia, za które podwójnie musi płacić państwo (musi opłacac w jednym czasie 2 nauczycieli)
- 13 pensja
- możliwośc dorobienia przy projektach unijnych (całkiem fajne pieniądze)
- dodatki wiejski, motywacyjny, za bycie wychowawcą, mieszkaniowy, stażowy - nie wiem czy wszystkie wymieniłam. To tak na szybko. Ale to przeciez żadne przywileje, zadne. I dodaj jeszcze , ze pewnie miałam pod góre do szkoły, że mogłam sie uczyć. Pokaz swoja wyższość, bo to wychodzi wam najlepeiej

No, dokładnie jak napisałem, kalka z tvpis. Zapomniałaś jeszcze dodać, że nauczyciel zarabia jakieś 5 tysięcy albo więcej. I że to jest niewielka różnica w porównaniu z pensją posła. Nie mówię tu o Karczewskim, który pracuje dla idei (za ponad 200 000zł rocznie). No, jedziesz malutka, jedziesz! Aha, wyobraź sobie, że nie jestem nauczycielem! Szok, co nie?

Wystarczy zobaczyć w BiP na stronie urzedu miasta wpisz nazwisko i wyskoczy oswiadczenie majatkowe.Srednio wychodzi około 85 000 rocznie(oswiadczenia składją dyrektorzy szkłół)pozostała kadra ma ok 30% mniejsze uposazenie, ponadto nauczuciel ma zwiekszone koszty uzyskania przychodu w efekcie nie jest obciaznoy 19% podatkiem tylko ok 17%.
Wszystko jest w internecie nie trzeba ogladać TVP czy TVN aby uzyskac info.

Ile to ok 17%? Podatek "około 17 procent"... Musisz koniecznie się ośmieszać?

U jednego wyjdzie 16,90% a u drugiego 17,20% podatek .Wiesz wogóle co to jest koszt uzyskania przychodu?

Weź nie brnij...

++popieram nauczycieli, wspieram ich strajk++ Mi mózgu za 500+ nie wyłączono jak większości osób z tego forum....

To co napisałeś to dowód, że tobie nikt mózgu nie wyłączył, tylko w ogóle go nie masz...

Papuś jak zwykle się ślini, całkiem jak prezesik, gdy przyjaźnie wspominał o kanaliach. Jedziesz, pączuś, jedziesz! Czekamy na orgazm na żywo.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.