Studenci dostali klucz do miasta

Studenci dostali klucz do miasta

Juwe, Juwenalia, kto nie pije, ten kanalia – krzyczeli uczestnicy głośnego i barwnego pochodu, który przeszedł dzisiaj (czwartek, 17 maja) ulicami Jeleniej Góry. To znak, że rozpoczęło się tegoroczne święto studentów. – Mam nadzieję, że coś z tego miasta zostanie po tej imprezie – żartował prezydent Marcin Zawiła, wręczając przedstawicielom samorządów jeleniogórskich uczelni klucz do miasta.

Pochód rozpoczął się na ulicy 1 Maja na wysokości Kościoła Łaski, po czym przeszedł na Plac Ratuszowy. Po drodze studenci zatrzymywali się w kilku miejscach, gdzie odbywały się konkursy picia piwa przez rurkę na czas. Rozbawiony tłum zatrzymał się przed ratuszem, gdzie czekał na nich prezydent Marcin Zawiła.

– Bawcie się, ale zaraz potem przysiadajcie do nauki. Proszę dostarczyć do ratusza informację o wynikach sesji egzaminacyjnej – żartował. – Osoby, które mają już swoje lata, jak na przykład ja, patrzą czasem na tych młodych ludzi i pytają, co oni robią. Ale oni naprawdę ciężko pracują, przejście sesji egzaminacyjnej to nie jest taka prosta sprawa – mówił całkiem serio do dziennikarzy.
– W tym roku bawimy się w klimacie lat 80-tych – powiedziała Angelika Wójcik, główny koordynator Wielkich Jeleniogórskich Juwenaliów. – Cieszę się, że mimo tej pogody przyszło sporo ludzi. Zawsze możemy liczyć na naszych studentów. Oni wiedzą, że to święto jest dla nich.
Imprezy związane z Juwenaliami potrwają do soboty.
Dzisiaj jest dzień w klimacie hip-hopowym, czyli przeznaczony bardziej dla studentów. W piątek sceną zawładną gitary, perkusje i mocne rytmy. Tego dnia odbywa się bowiem finał Ligi Rocka. – Z kolei sobota to dzień przeznaczony bardziej dla mieszkańców, gdyż bawimy się w klimacie lat 80-tych i 90-tych. Zagrają m.in. Fun Factor i Modern Talking Reloaded – mówi Angelika Wójcik.
W programie przewidziano też szereg imprez towarzyszących. Więcej na ten temat w aktualnych „Nowinach Jeleniogórskich” – z 15 maja 2018r. 

IMG_0110.JPG
IMG_0116.JPG
IMG_0118.JPG
IMG_0123.JPG
IMG_0126.JPG
IMG_0130.JPG
IMG_0133.JPG
IMG_0138.JPG
IMG_0142.JPG
IMG_0150.JPG
IMG_0153.JPG
IMG_0157.JPG
IMG_0161.JPG
IMG_0164.JPG
IMG_0170.JPG
IMG_0173.JPG
IMG_0179.JPG
IMG_0181.JPG
IMG_0183.JPG
IMG_0189.JPG
IMG_0197.JPG
IMG_0227.JPG
IMG_0235.JPG
IMG_0242.JPG
IMG_0249.JPG
IMG_0253.JPG

Komentarze (15)

kto nie pije, ten kanalia ! No, brawo - hasło w sam raz świadczące o poziomie tych "studentów"!

Zgubiło się poczucie humoru i dystans do rzeczywistości w starych spodniach czy w ogóle bozia nie dała?

patola która się zebrała by się nachlać i naćpać za zezwoleniem prezydenta... większość tych studentów to chyba gimnazjum.

A o co dostajesz piany? Że ktoś się dobrze bawi bez ciebie, czy że jest młody i studiuje?

po czym wnioskujesz, że dostaję piany? wyłącznie po tym, że wyraziłem swoją opinię? piko ci za mocno weszło czy co? dobra zabawa to naćpane i nachlane małolaty?

Spomiędzy drzew wyleciał cietrzew. Szukał odmóżdżonego bałwana: siadł na waćpana.

Ale czemu wszystkich mierzysz jedną miarką? Najlepiej, żeby Zawiła wydawał kasę na reklamy, ludzie uciekali z miasta, a miasto umierało. Najlepiej, żeby każdy stawiał się codziennie w kościółku, a później jeszcze jak to nastało na prawdziwych mocherów obgadywał wszystkich po kolei po mszy. :) Taki jest cel większości mieszkańców w tym zapyziałym niestety mieście. Smutne, ale prawdziwe.

No cóż. Widać z góry, ze Jelenia Góra to zaściankowe miasto i zawsze znajdzie się grupa osób, którym nic nie pasuje. Najlepiej dla Was byłoby, żeby nic w mieście się nie działo?:) Później zdziwienie, ze młodzież ucieka z tego miasta.. :)

Banda nieudaczników i pijanych dziw....Chetnie wpadne pokopać i postukać. |Pozdro

Mówię NIE ,dla"róbta co chceta i kto nie pije ten kanalia",Takie będą Rzeczpospolite jakie młodzieży chowanie.

Studenty z UE zaprezentowali się pod intelektualnym hasłem - Wóda, piwo, kac cykliczny. Tak się bawi Ekonomiczny ... Brawo! Władze uczelni mogą być dumne ze swoich pupili.

We Wrocławiu to była rozpierducha na Juwe

Oto widać efekty budowania liberalno - libertyńskiego państwa teoretycznego (c**j, d**a i kamieni kupa)

A władze UE fotografują się wraz ze studentami pod tymi hasłami. To niestety mówi samo za siebie... Czyżby nowa misja?

Widać, że część komentujących tutaj osób nie ma dystansu do pewnych rzeczy. To, że widnieje takie hasło to nie oznacza, że tak jest ;) Powtarzam, trochę dystansu ludzie. Ten pochód jest organizowany w charakterze rozrywkowym, a nie politycznym. Ale tak to jest, zawsze hejty pochodzą od osób, które nigdy nie studiowały bądź nie brały udziału w takich imprezach. A najgorsze jest to, że nawet nie próbują poznać czegoś nowego ;)
A Władzom serdecznie dziękujemy! Są najwspanialsi!

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.