Sudety nie podołały liderowi

KS Sudety - GKS Tychy

Jeleniogórzanie nie dali rady faworytowi do awansu do I ligi i odnieśli pierwszą w tym sezonie ligową porażkę u siebie. W pierwszej połowie Sudety prowadziły grę i dominowały na parkiecie, w drugiej role się odwróciły a tyszanie momentami byli poza zasięgiem.

Pierwsze dwie kwarty dawały nadzieję, że jeleniogórzanie powalczą z liderem, który ma w szeregach zawodników z przeszłością pierwszoligową i ekstraklasową. Sudety grały mądrze, dobrze rozgrywały piłkę. W efekcie niemal przez cały czas gospodarze prowadzili.

Po zmianie stron rywale przyśpieszyli i zabiegali jeleniogórzan. Zagrali bardzo skutecznie w ataku i bardzo twardo w obronie. Siedmiopunktowa zaliczka (40:33) z pierwszej połowy bardzo szybko stopniała. Goście całkowicie zdominowali walkę pod swoim koszem. Trzeba też przyznać, że jeleniogórzanie mieli trochę pecha jeśli chodzi o skuteczność. Praktycznie rzucali wszyscy zawodnicy gospodarzy, ale piłka jak zaczarowana nie chciała wpaść do kosza. Tyszanie trafiali i z półdystansu, spod kosza a także za 3 punkty. Szybko wyszli na dziesięciopunktową przewagę i do końca kontrolowali wynik.

– Dopóki zawodnicy walczyli na świeżości aż do granic wytrzymałości organizmu, wyglądało to bardzo dobrze – podsumował trener Sudetów Artur Czekański. – Jeżeli ktoś się zna na koszykówce to wie, że każdy zawodnik Tychów jest bardzo wartościowym graczem. W trzeciej kwarcie zabrakło nam trochę szczęścia, choć przede wszystkim sił. Graliśmy siódemką zawodników. Tychy to zespół budowany do walki o awans do I ligi, my niestety z roku na rok jesteśmy coraz słabsi, gdyż zawodnicy odchodzą.

Sudety Jelenia Góra – GKS Tychy 63:80 (24:19, 16:14, 7:24, 16:23)

Sudety: Ł. Niesobski 13, Czech 12, Minciel 11, Wilusz 10, Kozak 9, Raczek 8, Ostrowski.