Sudety przegrały inauguracyjny mecz przed własną publicznością

Niezbyt dobrze rozpoczęli sezon II ligi koszykarze Sudetów Jelenia Góra. Przegrali dwa pierwsze mecze. Boli zwłaszcza sobotnia (30 września) porażka u siebie z AZS-em Częstochowa 78:83.

Jeleniogórzanie grają bez swojego wieloletniego lidera Łukasza Niesobskiego, który zakończył karierę. Do zespołu wrócił za to jego brat Rafał. To największa zmiana kadrowa, jaka zaszła w przerwie letniej.

W pierwszej kwarcie meczu z AZS-em Częstochowa jeleniogórzanie prowadzili, ale w końcówce dali się dogonić rywalom i ta część meczu zakończyła się wynikiem po 20. Dobra gra Rafała Niesobskiego i Michała Kozaka spowodowała, że w drugiej kwarcie jeleniogórzanie odskoczyli na kilkanaście punktów. Na przerwę schodzili prowadząc 45:33. Tuż po przerwie „trójką” popisał się Paweł Minciel, a zaraz po nim dwa punkty zdobył Jarosław Wilusz i przewaga była już bardzo duża. Wydawało się, że Sudety idą po pewne zwycięstwo, ale wtedy goście wzięli się do mozolnego odrabiania strat. W 39. minucie po rzucie Tomasza Nogalskiego był remis po 59. Ostatnie słowo w tej kwarcie należało do przyjezdnych: Michał Jankowski trafił za 3. Co prawda na ten rzut próbował jeszcze odpowiedzieć „trójką” Kozak, ale nie trafił. W ostatniej kwarcie częstochowianie szybko uzyskali kilkupunktową przewagę, którą kontrolowali do końcowej syreny.
Trener jeleniogórzan Ireneusz Taraszkiewicz po meczu mówił, że jego zespół nie przegrał tego meczu w końcówce, ale w trzeciej kwarcie. Przy wysokim prowadzeniu jego podopieczni popełnili trzy proste straty i rywale złapali kontakt.
W pierwszej kolejce jeleniogórzanie przegrali na wyjeździe z WKK Wrocław 59:67. Kolejne spotkanie Sudety rozegrają w sobotę (7 października, o godz. 18.) u siebie. Rywalem będzie drużyna Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie. Obie drużyny powalczą o pierwsze ligowe zwycięstwo.
Sudety Jelenia Góra – AZS Częstochowa 78:83 (20:20, 25:13, 14:29, 19:21)
Sudety: Minciel 18, R. Niesobski 17, Raczek i Wilusz po 11, Kleinowski oraz Kozak 12, Wasilewski 5, Taraszkiewicz i Jyż po 2.