Sudety wygrały w Warszawie!

Ogromna sensacja w Warszawie. Koszykarze Sudetów Jelenia Góra pokonali na wyjeździe tamtejszą Polonię, 82:91.

Tego nikt się nie spodziewał. Przed meczem z warszawską Polonią Sudety zanotowały na swoim koncie dwie porażki, w tym jedną, bardzo dotkliwą, odniesioną na własnym parkiecie. Do stolicy podopieczni Ireneusza Taraszkiewicza jechali, aby sprawić niespodziankę i wygrać z jednym z faworytów do awansu. Swój plan wykonali w 100%.

Od początku spotkania Sudety walczyły z mocniejszym rywalem jak równy z równym. Bardzo dobrze funkcjonował szczególnie atak, w którym brylował Rafał Niesobski, zdobywca 24 punktów w całym spotkaniu. Taka gra zaprocentowała wygraną pierwszą kwartą meczu. W drugiej do głosu zaczęli powoli dochodzić gospodarze. Niesieni dopingiem kibiców wygrali drugą kwartę spotkania głównie dzięki dobrej defensywie.

Jednak druga część spotkania to popis jeleniogórzan.. Nadal, tak jak w pierwszej połowie, dobrze funkcjonował atak, jednak nie obyło się bez dobrej obrony. Zespołowa defensywa przynosiła korzyści. Miłą niespodzianką może być bardzo dobra postawa Michała Sterengi. W ataku, zdobył on może tylko jeden punkt, jednak nadrobił to w obronie, gdzie był zaporą nie do przejścia.

Ostatecznie, wynik spotkania brzmi 91:82 dla gości. Wypada się tylko i wyłącznie cieszyć i liczy, że równie dobrze nasi koszykarze zaprezentują się w kolejnym meczu, który już w sobotę grają u siebie z drużyną Intermarche Zastalu Zielona Góra.

Polonia 2011 Warszawa - Sudety Jelenia Góra 82:91 (22:26, 25:15, 19:28, 16:22)
Sudety: R. Niesobski 24 pkt., Wojdyła 20, Grygiel 14, Czech 10, Jankowiak 10, Matczak 4, Samiec 4, Tarasewicz 4, Sterenga 1.