Sukces Lotnika i prezesa w Pucharze Polski

W promieniach zachodzącego słońca, potem przy blasku jupiterów rozegrano w Jeleniej Górze finałowy mecz piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu okręgu jeleniogórskiego. Środowa (17 kwietnia), wieczorna potyczka drużyn z Jeżowa Sudeckiego i Leśnej zakończyła się zwycięstwem Lotnika 3:0 (2:0). Zespół trenera Artura Milewskiego zdobył pucharowe trofeum po raz pierwszy w klubowej historii. Zasłużony sukces futboliści zadedykowali ciężko choremu prezesowi Lotnika Tadeuszowi Chwałkowi.

W tegorocznej edycji PP rywalizowało 63 drużyn od B klasy do IV ligi. Tych ostatnich zabrakło w finałowej konfrontacji, w której nieoczekiwanie, pierwszy raz zagrały dwa kluby z jeleniogórskiej klasy okręgowej. „Lotnicy” szybko, już w 7. minucie, prowadzili z Włókniarzem po golu z uderzeniu piłki głową przez Damiana Górgula. Zdecydowaną dominację zawodnicy lidera piątej ligi regionalnej udokumentowali dwoma następnymi bramkami, kolejno w 38. i w 80. minucie. Ich autorem był...wychowanek leśniańskiego Włókniarza, Maciej Suchanecki. W 69. minucie czerwoną kartką (za dwie żółte), ujrzał Jan Bereźnicki (Lotnik).

Finałowy mecz okręgowego Pucharu Polski, jak oszacowano, obejrzało ponad pięciuset kibiców obu zespołów i lokalnego futbolu. Takiej frekwencji nie notujemy na meczach Karkonoszy. Szczęśliwi piłkarze z Jeżowa Sudeckiego z rąk prezesa OZPN odebrali okazały puchar i voucher na 2500 złotych na sprzęt sportowy. Pokonani dostali puchar i czek na 2000 złotych. „Lotnicy” wywalczyli sobie prawo gry o wojewódzki finał PP.

Więcej o obu finalistach i pucharowym meczu w najbliższym numerze Nowin Jeleniogórskich z 23 kwietnia 2019 r.