Sukces poznańskich młodzików

Dziewięć ciekawych meczów 2 x 30 minut każdy, w tym kilka z „hokejowymi” wynikami po 11:0 i 10:0, obejrzeli piłkarscy kibice na stadionach w Podgórzynie i w Jeleniej Górze Cieplicach podczas dwudniowego międzynarodowego turnieju młodzików. Wysokich porażek doznały najsłabsze zespoły US Pont Ste Maxence (Francja) i FC Kijów (Ukraina).

W fazie grupowej dominowały drużyny chłopców z reprezentacji Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej w Poznaniu (komplet 6 pkt., bramki 12:0) i ekipy Śląskiego ZPN w Katowicach (komplet 6 pkt., bramki 14:0). W finałowej potyczce o pierwsze miejsce w upalną niedzielę 1:0 zwyciężyli podopieczni trenera Adama Ziółkowskiego. Strzelcem jedynego gola dla poznaniaków w końcowych minutach zaciętego meczu był Patryk Zieliński.

Więcej w „Nowinach Jeleniogórskich” (nr 36/2008).