Sukcesy naszych narciarzy biegowych

Znakomicie spisali się amatorscy biegacze narciarscy z naszego regionu w biegu na 42 kilometry Skadi Loppet w Bodenmais w Niemczech. Jakub Mroziński, Ewa Szmel i Małgorzata Polańska zajęli doskonałe drugie miejsca w swoich kategoriach wiekowych.

Jeleniogórzanin Jakub Mroziński, który reprezentuje barwy Śnieżki Karpacz,  zajął 12 miejsce w gronie ponad 400 zawodników. W swojej kategorii wiekowej H-31 był drugi.

Wśród pań błysnęły Ewa Szmel i Małgorzata Polańska z Piechowic. Pierwsza zajęła 19, a druga – 26 miejsce. Obie były drugie w swoich kategoriach wiekowych.

Skadi Loppet to jeden z największych biegów narciarskich w Niemczech. Rozgrywany jest w Lesie Bawarskim, niedaleko granicy z Czechami. Jego wyniki zaliczane są do klasyfikacji Euroloppet – Europejskiej Ligi Narciarskich Biegów Długich (podobnie jak Bieg Piastów).