„Superkierowca” – ostatnie dni głosowania

„Superkierowca” – ostatnie dni głosowania

Głosowanie zostało zakończone. Tylko do niedzieli (do 26 listopada) do godz. 24. można było wspierać swoich kandydatów w plebiscycie na „Superkierowcę”. Uroczyste rozstrzygnięcie odbędzie się 8 grudnia w Urzędzia Miasta Jelenia Góra.

 

Tegoroczny plebiscyt cieszy się ogromnym zainteresowaniem, zgłoszonych zostało aż 41 kandydatur. Wszystkie je prezentujemy poniżej. 

Wybór „Superkierowcy” to jest szansa, aby podziękować tym niezwykłym, najsympatyczniejszym i uśmiechniętym, którzy w nawet najbardziej pochmurny poranek poprawią nam humor, a przede wszystkim bezpiecznie zawiozą do celu. Dzisiaj prezentujemy pierwsze kandydatury. Na kierowców można głosować przy pomocy kuponu zamieszczonego obok albo wysyłając sms na numer 7255 o treści: kierowca (+ numer przypisany danemu kierowcy, czyli np. kierowca55). Wielkość liter w treści sms nie ma znaczenia, między słowem kierowca a numerem nie stosujemy spacji. Koszt jednego sms to 2,46 brutto. Nie ma ograniczeń co do wysłanych przez jednego Czytelnika ilości sms-ów czy kuponów.

Głosować będzie można do 26 listopada. Nagrodzonych zostanie 10 kierowców z największą liczbą głosów.

 

Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry:

Każdy jeleniogórzanin, który rozpoczyna swój dzień od podróży autobusem MZK, doskonale wie, jak ważny jest uśmiech kierowcy. Jeśli kierowca jest sympatyczny i miły, to po prostu mile nastraja do całego dnia. Konkurs bardzo gorąco popieram. Kierowcom życzę powodzenia.

Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry:

Kierowcy stanowią „serce” MZK. W ich rękach spoczywa los pasażerów i firmy. Dobry kierowca to skarb. Jestem przekonany, że nasi kierowcy należą do najlepszych. 

 

KANDYDACI


 

Józef Stoppel sms:kierowca1
Kierowca w MZK od 11 lat. To właśnie on reprezentuje zazwyczaj MZK w ogólnopolskich konkursach dla kierowców autobusów miejskich. Zawsze stara się być uśmiechnięty i życzliwy wobec pasażerów. Przez wszystkie lata pracy nie było na niego ani jednej skargi.

 

Krzysztof Kostrzewski sms:kierowca2
Kierowca MZK od 3 lat. Najbardziej lubi jeździć autobusami na linii nr 6. Bardzo odpowiedzialny i za to właśnie jest ceniony. Znają go doskonale podróżujący „hybrydą”.

 

 

Mariusz Rafalski sms:kierowca3
Kierowca MZK od prawie 3 lat. Lubi kierować autobusami wszystkich linii. Twierdzi, że najważniejsze dla niego jest bezpieczeństwo pasażerów, a „przekleństwem” są piraci drogowi.

 

 

Wojciech Maksymowicz sms:kierowca4
Kierowca MZK od 11 lat. Zgłosiła go jedna z pasażerek, doceniając jego opanowanie i… elegancję. Najbardziej lubi kierować autobusami kursującymi na liniach 4 i 15, szczególnie zimą.

 

 

Rafał Wojtasiak sms:kierowca5
Kierowca MZK od półtora roku. Najbardziej lubi kierować autobusami linii 3. W pracy podoba mu się kontakt z pasażerami oraz możliwość prowadzenia autobusu.

 

 

Roland Olszak sms:kierowca6
Pan Roland jest bardzo sympatycznym, zawsze uśmiechniętym kierowcą, uczynnym i pomocnym pasażerom. Jakiś czas temu, kiedy znalazł w autobusie dokumenty jednej z pasażerek, odniósł jej do domu. 

 

Sławomir Galos sms:kierowca7
„Tego kierowcę cenimy za uśmiech i życzliwość. Zawsze punktualnie i bezpiecznie, bez względu na warunki atmosferyczne, dowiezie nas do celu. Jako kierowca sprawdza się w każdym calu. Cenimy go również za to że jest sympatycznym i życzliwym człowiekiem.

 

Cezary Szymański sms:kierowca8
„Jest to kierowca zawsze uśmiechnięty, wesoły, pogodny oraz pomocny, służący radą i informacją. Poza tym punktualny i obowiązkowy. Profesjonalizm sprawia ,że zawsze bezpiecznie dowiezie pasażerów na czas do szkół i pracy. Lubiany przez pasażerów.”

 

Dariusz Obiała sms:kierowca9
Już ćwierć wieku za kółkiem w jeleniogórskim MZK. Jego ulubione linie to „siódemka” i „siedemnastka”. Bardzo lubi pracować z ludźmi.

 

 

Tadeusz Rabów sms:kierowca10
Kierowca MZK od 20 lat. Wyróżniony srebrną odznaką „Wzorowego kierowcy”. Najczęściej jeździ autobusami linii nr 12, 3 i 9. Jego pojazdy z MZK miesięcznie „zaliczają” ponad 5 tys. kilometrów. Obce mu są konflikty i zatargi z pasażerami. Uśmiechnięty i wesoły.

 

Marek de Ville sms:kierowca11
W MZK od 13 lat. Ma 20-letni staż kierowcy w Narodowym Banku Polskim, oddział Jelenia Góra. Jeździ na różnych trasach, czasem podczas jednej zmiany na 5 lub 6 liniach MZK. Miesięcznie „zalicza” po 3 tys. kilometrów. Sam mówi: - Lubię tę pracę. Apeluje do starszych wiekiem pasażerów, aby trzymali się uchwytów i poręczy, bo zdarzają się nagłe hamowania pojazdu (nie z winy kierowcy), stąd bolesne upadki i stłuczenia.

 

Mariusz Nowak sms:kierowca12
Kierowca MZK od 2 lat, wcześniej 3 lata jeździł w PKS-ie. Lubi dłuższe trasy, linie nr 33 do Grabarowa i nr 3 do Bukowca. Absolwent „Norwida”. Pasażerowie chwalą go za profesjonalizm za kierownicą i uśmiech na co dzień.

 

 

Józef Michałek sms:kierowca13
Jest to kierowca zawsze uśmiechnięty, wesoły, pogodny oraz pomocny, służący radą i informacją. Poza tym punktualny i obowiązkowy. Profesjonalizm sprawia, że zawsze bezpiecznie dowiezie pasażerów na czas do szkół i pracy. Lubiany przez pasażerów.

 

Janusz Dziedziński sms:kierowca14
Kierowca MZK od 10 lat. Głównie jeździ autobusami linii nr 6 i 7, dziennie po 150 kilometrów. Trzykrotnie ratował życie pasażerom wzywając natychmiast pogotowie ratunkowe.

 

 

Ryszard Jarzembiński sms:kierowca15
Kierowca MZK od 10 lat. Ukończył technikum samochodowe. Wcześniej pracował w gdyńskim MZK. Zawodowe prawo jazdy posiada od 1978 roku. Głównie jeździ na liniach nr 9 i nr 2. Po pracy najlepiej relaksują go górskie wędrówki po Karkonoszach.

 

 

Tomasz Herba sms:kierowca16
W MZK od 15 lat, po służbie wojskowej w Oleśnicy. Lubi jeździć po górskich trasach autobusami linii nr 15 i 9. Zawsze bardzo punktualny, aby pasażerowie, zwłaszcza rano, zdążyli na przesiadki. Mieszkaniec Piechowic.

 

 

Andrzej Szewczyk sms:kierowca17
W MZK od ponad 10 lat. Praktycznie jeździ na wszystkich liniach. Za kółkiem „zaliczył” już łącznie ponad milion kilometrów. Pasażerowie są różni, ale jak sam mówi, trzeba robić swoje i przyzwyczaić się do zaskakujących niekiedy zachowań i reakcji. 

 

Ryszard Załucki sms:kierowca19

W MZK pracuje od 2004 roku. Jeździ na wszystkich liniach, najczęściej autobusami nr 8 i 9. Bardzo życzliwy dla pasażerów. Zawsze poczeka na osoby spóźnione. 

 

 

Bartosz Szumny sms:kierowca20

„Jestem mile zaskoczony, że tacy doświadczeni kierowcy są pracownikami MZK. Znam tego kierowcę jeszcze z innej firmy i jestem pełen podziwu dla tego Pana. Spokojny opanowany i przede wszystkim widać lata pracy, doświadczenia w prowadzeniu autobusów.”

 

Tadeusz Felicki sms:kierowca21
Kierowca MZK od 21 lat. Sam mówi, że lubi pracować na wszystkich liniach i nie ma swojej ulubionej. Największą frajdę w pracy sprawia mu sytuacja, gdy pasażerowie są zadowoleni.

 

Andrzej Miedziak sms:kierowca22

Od 19 lat pracuje w MZK. Najbardziej lubi kierować autobusami linii 2 i 9. W swojej pracy ceni kontakt z ludźmi i fakt, że może im pomagać.

 

Krzysztof Prask sms:kierowca23
W MZK jest kierowcą drugi rok, wcześniej przez 23 lata pracował w PKS-ie. Jak sam zapewnia, z przyjemnością przychodzi do pracy, którą lubi. „Robi” wszystkie jeleniogórskie trasy, głównie jeździ na liniach nr 17, 7 i 6.

 

Krzysztof Kurowski sms:kierowca24
Kierowca MZK od sześciu lat. Był instruktorem nauki jazdy. Z wykształcenia magister filozofii po studiach na szczecińskim uniwersytecie. Polubił trasy z tzw. długimi przebiegami, od 30 do 33 km w jedną stronę. Takie jak linia nr 33 do Gruszkowa, czy nr 9 przez Michałowice do Piechowic.

 

Grzegorz Chmielewski sms:kierowca25
Jest w czwórce kierowców MZK z najdłuższym stażem, pracuje 34 lata. Nigdy nie miał na drodze nawet jednej kolizji, jest kierowcą bez mandatów i punktów karnych. Posiada brązową, srebrną i złotą odznakę „Wzorowego kierowcy”. W 2005 roku otrzymał odznaczenie „Zasłużony dla transportu RP”. Obsługuje linie nr 16, 33 i 10.

 

Leszek Rząca sms:kierowca26
W MZK na pięć pełnych lat pracy. Jeździ autobusami linii nr 4, 15, 9 i 19. Lubi trasy poza Jelenią Górą, trasy górskie. Bo choć zimą jest trudniej, to można podziwiać piękne krajobrazy i ciekawą przyrodę. Łącznie przejechał ponad dwa miliony kilometrów.

 

Jarosław Miziołek sms:kierowca27
W MZK ma 29 letni staż. Rozpoczął jako mechanik, potem był kierowcą pogotowia technicznego, od 2000 roku jest kierowcą autobusów MZK. Urodzony w Przesiece, mieszka w Zachełmiu, dlatego bardzo lubi i dobrze czuje się w pojazdach linii nr 9 i 15 jeżdżących po górskich trasach, nawet w ekstremalnych warunkach. Uhonorowany brązową i srebrną odznaką „Wzorowego kierowcy”.

 

Dariusz Niewadzisz sms:kierowca28

Kierowca MZK od 13 lat, za kółkiem od 25 lat, pracował w pogotowiu ratunkowym. Z wykształcenia mechanik samochodowy. Jeździ „Solarisem”, wcześniej autobusem marki Volvo, na stałych liniach nr 4, 15, 11 i 9. Lubi górskie trasy do Przesieki, Borowic i Michałowic.

 

Grzegorz Kraskowicz sms:kierowca29
W MZK pracuje ponad 16 lat, w zawodzie kierowcy 34 lata. Z zawodu mechanik. Nie ma szczególnie ulubionych linii autobusowych. Posiada brązową i srebrną odznakę „Wzorowego kierowcy”.

 

Magdalena Michalak sms:kierowca30
Jedyna z MZK kobieta – kierowca. Prawo jazdy kategorii B posiada już od 18. roku życia. Teraz ma I kategorię zawodową. W MZK ponad 3 lata. Codziennie „zalicza” po 120 -150 kilometrów. Nie ma jednej ulubionej linii. Jedzie tam, gdzie ją dyspozytor skieruje. Bardzo przestrzega przepisów drogowych, nigdy nie dostała mandatu karnego.

 

Jarosław Andarało sms:kierowca31

Kierowca MZK od 11 lat. Najbardziej lubi jeździć na liniach nr 2 i 9, ponieważ dobrze mu się jeździ w terenie miejskim.

 

 

Przemysław Pochmara sms:kierowca32

Pracuje w MZK od 15 lat. Bardzo lubi swoją pracę, a największą radość ma z wożenia dzieci. Bywa, że na pętli autobusowej demonstruje im działanie pokładowych komputerów.

 

 

Bogusław Kulczycki sms:kierowca33
Zwycięzca ubiegłorocznej edycji został również zgłoszony do plebiscytu. To znakomity kierowca, związany z MZK od ponad 20 lat. Dwukrotnie ratował życie w czasie jazdy – raz reanimował pasażera, za drugim razem wypatrzył w rowie motocyklistę przygniecionego motorem. Jego szybka reakcja uratowała życie tym osobom.

 

 

Waldemar Grzech sms:kierowca34
Kierowca MZK od 34 lat. Jego ulubiona linia to „dwójka”. Sumienny, przestrzegający przepisów drogowych – nigdy jak dotąd nie został ukarany mandatem.

 

 

Marek Żegliński sms:kierowca35
Kierowca MZK od 20 lat. Odznaczony srebrną odznaką „Wzorowego Kierowcy”. W rocznej punktacji zawodowej MZK uzyskuje 25 – 26 punktów (w skali do 30 pkt.). - Szef jest ze mnie zadowolony – mówi. Najczęściej obsługuje linie nr 9 i nr 3. Lubi tzw. abecadło, czyli zmianową jazdę z kilkugodzinną przerwą.

 

Łukasz Boszko sms:kierowca36

W MZK od 10 lat. Lubi długie kursy, do 30 km, autobusami linii nr 9, 15 i 10. - Nimi prosto się jedzie, nie ma częstych skrętów w mieście, problemów w włączeniem się do ruchu, jest lepszy komfort jazdy. - podkreśla. 

 

 

Vitali Zaskaleta sms:kierowca37
Pochodzi z ukraińskiej miejscowości Uman koło Kijowa. Osiem lat był kierowcą w prywatnej firmie, w MZK od roku. Jeździ na wszystkich liniach jeleniogórskich. W jego ocenie kierowcy z przedsiębiorstw zza wschodniej granicy jeżdżą bardzo szybko, Polacy wolniej, ale bardziej przepisowo. Jest kierowcą MZK lubianym przez kolegów i pasażerów. 

 

Artur Joński sms:kierowca38

Kierowca MZK od 15 lat. Lubi jeździć górską linią nr 4 do Przesieki, Borowic i Zachełmia. Absolwent szkoły rolniczej. Przez 5 lat był perkusistą zespołu heavy metalowego „Sucumus (Demon).

 

Tadeusz Ziętarski sms:kierowca39

Za kółkiem od 20 lat, w MZK od 8,5 roku. Lubi kursy pozamiejskie, liniami nr 15, 9 i 33. - Kierowca to bardzo odpowiedzialna praca wymagająca sporych kwalifikacji zawodowych, opanowania, wysokiej kultury osobistej, służenia pasażerom radą, pomocą i informacją – wylicza. Mieszkaniec Wojcieszyc. 

 

Józef Górski sms:kierowca40

Kierowca MZK od ponad roku. Kontynuuje rodzinną tradycję. Ojciec Jan jeździł ciężarówką. W MZK Józef „zalicza” różne linie, ale długo na tych samych nie chce jeździć. Podkreśla doskonałą atmosferę w pracy w jeleniogórskiej spółce MZK.

 

Jonatan Szmigiel sms:kierowca41

Z wykształcenia mechanik samochodowy. W MZK od roku, wcześniej woził towary w prywatnej firmie transportowej. W MZK jako jedyny jeździ najnowszym autobusem Mercedes Citaro (100 miejsc). Lubi górskie, miejsko - gminne trasy z pięknym krajobrazem, linii nr 15, 4 i 19. 

 

Stanisław Oleszkiewicz sms:kierowca42

Najstarszy stażem kierowca, w MZK od 41 lat. Zdobył brązową, srebrną i złotą odznakę „Wzorowego Kierowcy”. Uhonorowany tytułami „Zasłużony pracownik MZK” i „Zasłużony dla transportu RP”. Jest tzw. kierowcą dyspozycyjnym, głównie obsługuje linie miejskie nr 6 i 7. Bardzo lubi swój zawód. Chwali kierownictwo MZK, które w decyzjach jest stanowcze i wymagające, ale widzi dobro kierowców.

 


Szanowni czytelnicy! Zgłoszenia napływają w tak szybkim tempie, że nie jesteśmy w stanie natychmiast dotrzeć do wszystkich zgłoszonych kierowców. Dlatego opisy kandydatur i zdjęcia będziemy dodawać sukcesywnie, w miarę jak będą one wpływały do redakcji.