Surowy wyrok za łapówki dla byłego policjanta z Lwówka Śląskiego

Surowy wyrok za łapówki dla byłego policjanta z Lwówka Śląskiego

Dwa lata i 10 miesięcy spędzi w więzieniu były dzielnicowy KPP w Lwówku Śląskim, odpowiadając za przyjęcie 200 euro łapówki, a także fałszowanie dokumentacji i powoływanie się na wpływy.


Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu przedstawiła 41-letni Marcinowi S. zarzuty trzech przestępstw, których dopuścił się od 6 do 20 maja. Chodziło o przyjęcie korzyści majątkowej w wysokości 200 euro za pośredniczenie w zniesieniu obowiązku kwarantanny (przyjazdowej) dla członka rodziny z powiatu lwóweckiego; poświadczenie nieprawdy w notatkach urzędowych przez wskazanie, że mężczyzna wykonał na terenie Niemiec test na obecność COVID-19 i uzyskał wynik negatywny; żądanie korzyści majątkowej w kwocie 1500 zł od innego mieszkańca powiatu lwóweckiego na kwarantannie w zamian za zaniechanie ukarania go za zmianę miejsca pobytu oraz za pomoc w zniesieniu obowiązku kwarantanny i powoływanie się przy tym na wpływy w Straży Granicznej oraz Sanepidzie.
Mężczyzna przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. W areszcie spędził cztery miesiące. Przed rozprawą przed SR w Lwówku Śląskim uzgodnił z prokuraturą karę, która zgodził się dobrowolnie odbyć. Wczoraj sąd zatwierdził te warunki. Marcin S. został skazany na dwa lata i dziesięć miesięcy pozbawienia wolności, grzywnę w kwocie 6 tys. złotych, zakaz pełnienia funkcji publicznych na osiem lat oraz przepadek przyjętej korzyści majątkowej.

Komentarze (8)

czekamy na gawłowskiego ,złotego sławka i innych.Oby sąd okazal się równie a moze i bardziej surowy

chyba najpierw na prezesa kaczynskiego za 50000 i dwie blizniacze wieze, taka niby niedorajda bez konta, bez prawa jazdy a tu prosze wieze mu sie zachcialo budowac, niedorajda konus zakompleksiony a skad kasa z jakiego majatku ?

Dzielnicowego za 200 euro łapówki to wsadzili, a Stonoga uciekł do Norwegii tak go sądy broniły przed aresztowaniem. Co to k... Za kraj

stonoga nie ukrywal, ze od dziecka jest chu*em, a ten palant usilowal udawac "porzadnego" obywatela. dziwka za dwie stowy sie sprzedala. masakra. jaki kraj, taka policja.

Za dwie stówki ojro będzie miał codzienne badanie prostaty i pędzlowanie gardła...

Ta z sanepidu jeszcze taniej się sprzedawała i co? Albo pokazówka albo oko przymknięte

Polycjanty ze Lwówka to sługusy dawnych kultur PRL. JELENIA WOLNA OD DLW!

w zawieszeniu?

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.