Świąteczna Jelenia Góra - za 271 tys. zł

Świąteczna Jelenia Góra  - za 271 tys. zł

Szczecińska spółka udekoruje miasto przed świętami. Była jedynym oferentem w przetargu. Od 5 grudnia iluminacje i ozdoby mają już cieszyć jeleniogórzan i turystów.

Świąteczne dekoracje pojawią się w centrum miasta, na Placu Piastowskim, w Sobieszowie i Jagniątkowie. W tych punktach staną ośmiometrowe choinki (na Pl. Ratuszowym drzewko będzie miało 10 m). Iluminacje i sznury lampek zamontowane będą na lampach na w centrum Jeleniej Góry i w Cieplicach. Dekoracje pojawia się tez na słupach oświetleniowych przy 10 głównych skrzyżowaniach w mieście. Mieszkańcy podziwiać też będą mogli podświetlane renifery i ogromne kartki świąteczne (3,5mx6m.). Za świąteczne przystrojenie miasta samorząd zapłaci 271,5 tys. zł, czyli o 17 tys. zł mniej niż na to przeznaczono w budżecie. Niezależnie od działań szczecińskiej firmy nad świąteczną dekoracja pracuje też MPGK, które urządza świąteczne kwietniki, co można zobaczyć na Pl. Piastowskim.

- Mnie ten cały świąteczny sztafaż irytuje. Konsumpcja, komercja, taniocha. Od lat zbieram się do pomysłu, żeby nie napędzać tego szaleństwa zakupowego i swoim bliskim przygotować po prostu piękne laurki, takie od serca. Może w tym roku tak właśnie zrobię – powiedziała nam spotkana na Pl. Piastowskim Klaudyna, studentka.

Zupełnie inaczej na to patrzy pani Bożena, kuracjuszka tuż przed emeryturą. - Każdy kto pamięta komunę, szarość, brak wszystkiego, kiedy zbierało się złotka od czekoladek, doceni jak teraz jest kolorowo i ładnie. Że czasem tandetnie? I co z tego. Ja to pompowanie świątecznej atmosfery bardzo lubię – powiedziała.      

cho1.jpg
47199617_1119501588174323_527261884747874304_n.jpg
cho.jpg

Komentarze (31)

A kto zadłużonemu zabroni dalej się zadłużać.Mówię NIE dalszemu zadłużaniu naszego miasta.Kiedy zaczniemy zmniejszać zadłużenie?

271tys! A nauczycielom dodatki motywacyjne ucinają bo kasy nie ma!

A do szkół wpychają wysłużone kserokopiarki z Urzędu Miasta.

Jeśli uważasz że płaca nie odpowiada Twoim kwalifikacjom jak i możliwościom to proponuję zmienić pracę, jak wszyscy inni, którzy nie pracują w ramach uprzywilejowanych grup zawodowych kilkanaście godzin w tygodniu oraz mając wolne 3 miesiące w roku.
Pozdrawiam cieplutko.

Nader cieplutko ci odpowiadam, że n-el nie pracuje kilkunastu godz. w tygodniu (nie wiem jak inni uprzywilejowani). Nie powtarzaj, proszę, nieprawdziwych informacji.

Nauczycielu, proponuję pójść do pracy np do Urzędu Miasta, lub Starostwa Powiatowego. Tam podwyżek nie było od 8 lat, a tyrać trzeba 176 godzin w miesiącu, bez rocznego pełnopłatnego urlopu na poratowanie zdrowia, bez trzymiesięcznego urlopu. Można też pójść robić do szpitala świątek- piątek za 2000 brutto. Albo do prywaciarza za minimalną krajową, na zlecenie, bez ochrony związków zawodowych...i bez perspektyw
A potem znów wrócić do zawodu. Szanuję zawód nauczyciela, ale ten ciągły lament na rzekomo marne płace za te 82 godziny przy tablicy i trzy miesiące wolnego to lekka przesada.
I od razu uprzedzam ewentualny atak. Ci z budzetówki choć tyrają dużo więcej niż "biedny nauczyciel"
też biorą zlecenia po godzinach, aby przeżyć. Ale tam nie ma związków zawodowych, a władza ma ich gdzieś

Jak ci źle na posadce w Urzędzie Miasta to po co głosowaliście na to samo co do tej pory? Teraz nie narzekaj. A poza tym możesz zmienić pracę w każdej chwili skoro taka zła.

I jakie to zlecenia po godzinach biorą urzędnicy? Pielęgnacja ogrodu szefa czy odkurzanie w urzędzie? Wyjaw prawdę prawdziwą, bo te enigmatyczne teksty nic nikomu nie mówią a ty stajesz się niewiarygodny.

Co raz bliżej Święta! Co raz bliżej Święta! :-D

Moze by tak łaskawie pomalowac te metalowe zardzewiale lampy a potem wieszac ozdoby.Te metalowe lampy są obskurne i to tyle lat nikt o to nie dba.

Komuny w Polsce nigdy nie bylo

Teraz jest

No, to jestem ciekawa jakie oświetlenie będzie w mieście. W zeszłym roku było tak marne, że szkoda słów. Ciemno, bo tylko na ważnych skrzyżowaniach, w Cieplicach na Pl. Piastowskim i w centrum zamontowano dekoracje. Reszta świeciła niestety pustką i to za ćwierć miliona złotych (taki koszt podawano w mediach) :/

Inne iluminacje zafundowały mieszkańcom spółdzielnie mieszkaniowe.

... i pseudochoinka z pojedynczych gałęzi. Wstyd, że miasta nie stać na prawdziwą choinkę :(

Dekoracje iluminacje itp. powinny być od 15 grudnia.

A nauczycielom ucinajo! A zadłużenie! A DEJ ZA DARMO misia BO MAM HOROM CURKE XD Zamiast się cieszyć że ładnie nam miasto udekorują to szukacie buraki dziury w całym. Guwno bo przy dużych skrzyżowaniach tylko. A jak by było na każdym kroku to jeden by narzekał, że nasrane, drugi zaraz by gadał "A CIEKAWE KTO ZA PROND ZAPŁACI PEWNO NAM ZABIOROM". Obyście wy wszyscy pozdychali

Zadłużenia na 190 milionów maja i tyle na ten teat

Kuzwa bida z nendza w tej jeleniej , praca zero oplacalna jak jest , zero przemyslu . Zyja z turystow a i zaraz to padnie bo tam nic juz sie nie dzieje. Teraz lampki sobie zawiesza bezmozgowcy. Ale co raczka , reke myje polityka. A bida dalej! Wszystko drogie , ! Brak slow .

Jakość tych świątecznych "upiększeń" miasta woła o pomstę do nieba. Mówię to w odniesieniu do Placu Piastowskiego. Zamiast tych cynkowanych świerków, po których później jest dużo bałaganu, lepiej by było jakby ten kicz w ogóle nie miał miejsca. Restauratorzy lepiej zadbają o świąteczny klimat.
A nauczyciele - bidulki - weźcie się do roboty a jak Wam motywacja jest potrzebna to sugeruje założyć własna szkołę (patrz/czytaj: założyć działalność gospodarczą nie związaną z EDUKACJĄ, edukacją przez małe "e") i kręcicie sobie bibkę zarobkową na ostro, nygusy pieprzone. Większość z Was powinna na zbity pysk wylecieć z pracy! ...pracusie...

Kto będzie uczył podobnych tobie- pszczółko? A może lepiej niech nie uczy...

Słuchaj tęga głowo! Co ja się miałem nauczyć to już się nauczyłem, o mnie się nie martw. Natomiast Ty Szanowny Nygusie, nie musisz się o nic martwić, z Twoich zmartwień mądrości następnym pokoleniom nie przybędzie i nie odwracaj kota ogonem - weź się do roboty!

Oj z marnym skutkiem cię uczono, właśnie uczono, bo nie nauczono. Wystarczy, że ty taki robotny- pszczółko, dlatego mam trzy miesiące wolnego i inne przywileje.

A kiedy naprawicie nie dzialajace podswietleie Bramy Wojanowskiej? Ponoc BARDZO DROGO KOSZTOWALO i mialo byc calorocna atrakcja wymierajacego miasta.W miescie gadaja, ze na naprawie niema jak UKRASC pieniedzy i dlatego nikomu niechce sie palcem ruszyc.

Znowu chciałeś sobie kupić słowniczek ortograficzny, ale po pijaku nie dotarłeś do księgarni...

A te ozdoby co teraz wieszacie to 275 tysiecy te same co w zeszlym roku. Chyba nie zaplacilismy za nie poraz kolejny?

Tak, zapłaciliśmy niestety. I zapłacimy w przyszłym roku iw kolejnych latach, bo miasto lubi wywalać w błoto publiczną kasę.

To zadanie winno realizować MPGK.

Tak jest Mpgk przecież to miejska spółka!zarobiliby sobie na jakąś używaną ciéżarówke! No wstyd tymi jelczami sie pokazywać na "mieście "

271 tysięcy za ponowne powieszenie tych samych ozdób? Muszę powiedzieć, że "wieszacz" to najlepiej płatna praca w naszej RP!

A swoją drogą, (circa) 500 tysięcy przez dwa lata wydane na ten cel? Za taką kwotę kupiłoby się tyle ozdób, że Jelenia Góra wyglądałaby jak (nomen omen) choinka!

Otóż to, gdyby miasto kupiło ozdoby za 270 tysięcy i miało je na własność to nie musielibyśmy co roku płacić za ten szmelc. A co roku można by dokupować po kilka nowych ozdób ewentualnie. Ale przecież to publiczne pieniądze i można rozdawać. Włodarze u siebie w domach również co roku kupują wypasione ozdoby świąteczne? A może pożyczają w tej samej firmie co "udekorowała" miasto?

Mieszkańcy chcieli tych samych rządzących to zadłużenie miasta będzie rosło właśnie przez takie wypływanie publicznej kasy.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.