Świetny wynik juniorów Karkonoszy na zakończenie rundy

Paweł Habasiński zdobył w ostatniej kolejce rundy jesiennej cztery bramki.

Pogromem zakończył się mecz Ligi Dolnośląskiej Juniorów pomiędzy Karkonoszami Jelenia Góra a Polonią Ząbkowice Śląskie. Gospodarze wygrali 7:0. Mimo tego, z przebiegu całej rundy nie mogą być zadowoleni.

Mecz z Polonią był pojedynkiem jednostronnym od pierwszej do ostatniej minuty. Strzelanie rozpoczął w 10. minucie Filip Pietruczuk, a potem klasycznym hat-trickiem popisał się Paweł Habasiński. Skompletował go w 11 minut. Pierwszego swojego gola zdobył w 22 minucie, trzeciego – w 33. Do przerwy biało-niebiescy prowadzili 4:0. W drugiej połowie dominowali na boisku, goście mieli problemy z wyprowadzeniem piłki z własnej połowy boiska. Jedyny ich dorobek po przerwie to jeden rzut rożny, po którym nie stworzyli zagrożenia pod bramką Mateusza Marceniuka. A jeleniogórzanie dokładali kolejne gole. Strzelali: Kornel Owsiejewicz, Paweł Habasiński i Kacper Gęślak.

Wysokie zwycięstwo z pewnością poprawi nastroje w zespole, dla którego zakończona w miniony weekend runda była bardzo trudna. Karkonosze wygrały tylko 4 z 14 meczów i zajmują 12. miejsce w tabeli, otwierając strefę spadkową. Do jedenastego Parasola Wrocław jeleniogórzanie tracą 6 punktów (Parasol ma ich 18). Trzeba jednak przyznać, że drużynę z Jeleniej Góry trapiły kontuzje, kilku zawodników odeszło przed sezonem. Zanim zespół zgrał się i wskoczył na odpowiednie tory, musiało minąć trochę czasu.
– Trzeba mocno przepracować zimę i wiosną powalczyć o utrzymanie – przyznał trener Krzysztof Pietrzyk.

Karkonosze Jelenia Góra – Polonia Ząbkowice Śląskie 7:0 (4:0)
bramki: Habasiński x4, Pietruczuk, Owsiejewicz, Gęślak
Karkonosze: Engler (41' Marceniuk) – Bubin (60' Uroda), Szukiel, Orzeszko, Owsiejewicz, Pietruczuk, Zawadzki (46' Aleksiejew), Kaziemko, Gęślak, Zaleszczyk (55' Jaworski), Habasiński.