Sypie i będzie sypać

fot.: kamera DK 3 Radomierz

Prognozy meteorologiczne zapowiadające na dziś w naszym regionie obfite opady śniegu okazały się trafne. Mocno sypie od samego rana i nie zmieni się to w najbliższych godzinach. Opady mają ustać dopiero wieczorem ok. godz. 20.00.

W naszym regionie ostrzeżeniami pierwszego stopnia IMGW objęte są wszystkie powiaty. Ostrzeżenie o obfitych opadach śniegu dotyczy Jeleniej Góry  oraz powiatów jeleniogórskiego, kamiennogórskiego, lubańskiego, lwóweckiego i zgorzeleckiego. Do wieczora pokrywa śnieżna może przyrosnąć do 20 cm, a lokalnie nawet więcej.

Z kolei dla powiatu bolesławieckiego wydano ostrzeżenie o możliwym oblodzeniu. Może ono wystąpić od godz. 16:00 do północy. To z uwagi na zamarzanie nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu.

W całym regionie na drogach panują trudne warunki. Jest ślisko, jeździ się wolno, na drogach podgórskich leży warstwa mokrego, rozjeżdżonego śniegu, ale przed południem nie doszło do groźniejszych zdarzeń, choć stłuczek nie brakowało. Sytuacja może pogorszyć się późnym popołudniem, gdy przewidywany jest spadek temperatury – na części dróg śnieg zacznie się nawarstwiać, na innych będzie marzło błoto pośniegowe.

Komentarze (20)

Co oni wyprawiają z tą pogodą

Jest zima, to musi być zimno! Takie jest odwieczne prawo natury.

za smalec sypaliśmy i będziemy sypać taki mamy klimat dla dobrej zmiany pustyni lodowej nic tu nie wyrośnie

Co oni wyprawiają z tą pogodą

Śnieg i oblodzenie w styczniu?!Niebywałe, jestem zaskoczony.

Z kominów dym czarny, na drogi sól i jakieś chlorki,rzeki zatrute ,mózgi przez politykierów zaczadzone oto Polska nasza.

Zima zaskoczyła drogowców w styczniu. Szok.

Droga powiatowa z Jeleniej Góry do Karpacza - szklanka, uważajcie.

Potwierdzam ale nie rozumiem dlaczego wjeżdżając do Jeleniej Góry droga jest "czarna" - i tak co roku.....

Tuż przy tej trasie mieszka i ma firmę bardzo ważna persona ze Starostwa i niczego nie wyegzekwował !!??
Nasze drogi i inwestycje czekają ciężkie czasy.

Trasa Zgorzelec - Jelenia Góra
Stoję w Lubaniu w okolicach stacji Watis już drugą godzinę.Na drodze szklanka.Po rownej drodze mie da sie jechac Najmniejsza górka to problem dla osobówek a co dopiero dla ciężarówek.A służb drogowych nikt tu nie widział od godziny 12 w południe (teraz jest 19 ).
Gdyby było posypane około 15-16 przed chwyceniem przymrozku to nie byłoby problemu , a tak podejrzewam ,że korek jest na całej trasie.
Ale do tego ktoś musiałby choć trochę pomyśleć ale chyba bolało więc się nie dało

droga powrotna z Jeleniej Góry do Lubania zajęła nam dzisiaj ponad cztery godziny. Masakra. Lodowisko na drodze!

wybory samorządowe były na jesień , nowa władza robi co może aby kierowcą za dobrze się nie jezdziło i tak do wiosny drodzy kierowcy

Sorry, taki mamy klimat!

Bo zamiast sypać piaskiem to sypią pis,,kiem.

Dlaczego nikt nie odśnieża drogi 366 jest środek zimy a piaskarek pługów zero.

Miciek, miałeś mi zrobić gałganka ale uciekłeś. Dlaczego?!

Drogowcy są przygotowani do zimy, a nie na zimę

Kiedyś mawiano - Nam nie trzeba Bundeswehry, nam wystarczy minus cztery.Popadał 5 cm śniegu i już tragedia. Droga z Lubania do Jeleniej Gry była wczoraj nieprzejezdna, lód i śnieg redukowaly predkość aut do 10 - 40 km/h. A to główna droga w naszym regionie. A potem tylko sól i sól, Jaki ta sól będzie mieć wpływ na środowisko i instalacje podziemne nikt nie chce myśleć. Państwo teoretyczne.

A droga z Cieplic do Podgórzyna nie odsniezona i nie posypana. Snieg zaczął padać w środę. Dziś jest piątek. Urzędnicy Powiatowego Zarządu Dróg do dziś rana nie byli w stanie spowodować, aby pojawił się tam pług i pisakarka. Jest czysty lód. To, że przy tej drodze jest nowootwarte podgórzyńskie przedszkole urzednikom najwyraźniej nie przeszkadza. To, że dochodzi tam do kilku wypadków rocznie i są poszkodowani też. Może czas tych urzędników pozwalniać i za zaoszczędzone pieniądze wynająć prywatną firmę, która zadba w końcu o tą drogę ?

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.