Sypie się Nowoczesna. Przez posłankę?

Sypie się Nowoczesna. Przez posłankę?

Osiemnastu jeleniogórskich działaczy Nowoczesnej, w tym ich lider Grzegorz Stankiewicz, złożyli rezygnację z członkostwa w partii. Powodem konflikt z Elżbietą Stępień, posłanką z tego regionu.

Partię opuścili m.in. Grzegorz Stankiewicz – członek zarządu Dolnego Śląska, Katarzyna Samulska – delegat rady regionu, Sergiusz Kucharski – przewodniczący koła, oraz skarbnik Piotr Ślawski.

– Wszystkie te osoby od samego początku zaangażowały się w projekt Nowoczesna, najpierw jako stowarzyszenie, później jako partia polityczna z nadzieją, że nowa, świeża organizacja pozwoli na realizację celów społecznych i gospodarczych bez wcześniejszych problemów, które toczyły polską sceną polityczną – napisał Grzegorz Stankiewicz w oświadczeniu. Dodał, że wraz z grupą legnicką, jako pierwsi w Polsce zebrali podpisy pod listami poparcia w wyborach.
– Niestety, problemy rozpoczęły się już po wyborach, gdzie posłanka N z Kunic Elżbieta Stępień postanowiła przejąć władzę absolutną w regionie – pisze dalej G. Stankiewicz. – Chciała weryfikować cv osób, które pracowały w organizacji, zanim ona się w niej pojawiła. Pragnęła stworzyć koło legnicko-jeleniogórskie, aby poprzez głosowania mieć wpływ na wybór jego zarządu. Te działania spotkały się z naszym oporem i poprzez zarząd regionu udało się te plany powstrzymać. Jednak z czasem okazało się, że posłanka nie odpuszczała i pomijając struktury regionalne organizowała spotkania w celu promocji swojej osoby, nie dbając o jakikolwiek interes wyborców, których reprezentuje.
Dodał, że działacze z Jeleniej Góry zapraszali ją wielokrotnie na spotkanie, by te sprawy wyjaśnić, ale zaproszenia te były przez nią ignorowane.
– Zamiast tego Elżbieta Stępień otworzyła w naszym mieście biuro społeczne nie zapraszając na otwarcie członków N tylko m.in. panią starostę z Platformy Obywatelskiej – pisze dalej jeleniogórski lider partii.
Szczytem niekompetencji, który przelał czarę goryczy, była umówiona pośpiesznie przez posłankę na poniedziałek (15 maja) konferencja prasowa. Miała w niej uczestniczyć Kamila Gasiuk-Pihowicz, czołowa postać Nowoczesnej, do niedawna rzecznik prasowy partii. Osoba, która kontaktowała się z mediami, sprawiała wrażenie, że strasznie zależy jej na obecności dziennikarzy. Zaproszeni przedstawiciele mediów przyszli na umówioną godzinę. Najpierw przekazano im informację, że gość spóźni się nieznacznie, że jest już w Radomierzu. Pięć minut później osoba kontaktująca się z dziennikarzami przekazała informację, że konferencja jest odwołana.
Lokalnie działacze odebrali to jednoznacznie: zadrwiono z dziennikarzy celowo, by pogorszyć obraz Nowoczesnej w ich oczach. Całe odium miało spaść na nich, bo to oni działają tu na co dzień.
Z powodu konfliktu z Elżbietą Stępień kilka dni wcześniej z członkostwa w Nowoczesnej zrezygnowało także jedenastu działaczy z Legnicy.
– Po tym fakcie z Nowoczesnej wyszedł przekaz, że są to działania wyborcze i sterowane przez inne organizacje – mówi Grzegorz Stankiewicz. – Oświadczamy, że nasze rezygnacja pokierowana jest wyłącznie brakiem możliwości dalszej współpracy z posłanką z Kunic Panią Elżbietą Stępień. Samej Nowoczesnej życzymy sukcesów, powrotu do pierwotnych ideałów i większego szacunku do struktur.

Komentarze (18)

Poseł Machałek też powinna odejść z PiS-u. Nikt za nią nie zapłacze.

Poseł Czernow też powinna odejśc a PO-Nikt za nią nie załacze

Atakujecie nasza ukochana przez prezesa posłnkę.Wszak dzięki urodzie ,mądrości ,wierności ,awansowała i będziemy mieli wychowanie dziatwy na obraz i podobieństwo KK,i Miasta Rydzyków zwanego. To że zajela 5 miejsce w wyborach na praezydenta miasta ,świadczy tylko o złośliwości. jego mieszkańców.

Poseł Machałek po sromotnej przegranej na prezydenta Jeleniej Góry strasznie się żaliła. Nawet pojechała do Warszawy i posłom swoje żale przekazała i wyliczenia zrobiła duże, bo na kampanię wydała duże bardzo pieniądze.

Do po co.
Poseł Machałek jest niewierząca i jak ona ma wychować dzieci na obraz i podobieństwo KK ?

PO - po cichu i w nocy chciało sprzedać nasze lasy, PiS - wprowadził ustawę zezwalającą na wycinkę drzew i jedni i drudzy bali się że kiedyś na tych drzewach polaki ich powywieszają za to że przez 27lat rozkradali kraj - oczywiście na tych drzewach to pewnie polaki powywieszali by jeszcze pozostałych polityków którzy pomagali doprowadzić do upadku polskę i polaków przez ostatnie 27lat - byli nowocześni dobrze że to zrobiliście lepiej późno niż wcale - soros by wam nie dał tego co daje balcerkowi i jego giermkowi. Polska górą nie sprzedacie już naszej ojczyzny gratulacje za odwagę dla was

a pani pihowic z to jest ta która na konferencji powiedziała ze kupiła 3 DESKI do krojenia i zadna nie kroi

a pani pihowic z to jest ta która na konferencji powiedziała ze kupiła 3 DESKI do krojenia i zadna nie kroi

SYPIA SIE KODZIARSKIE i nowoczesne sekty papa do lamusa za pól roku nikt nie bedzie pamietał ze taka sekta była

SYPIA SIE KODZIARSKIE i nowoczesne sekty papa do lamusa za pól roku nikt nie bedzie pamietał ze taka sekta była

Gamonie. Dopiero co się zawiązali a już się pokłócili.

Na jaw wychodzą zupełnie nowe fakty związane z kulisami protestu w Sejmie i okupacji mównicy na sali sejmowej. Okazuje się, że już 16 grudnia posłowie Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej mieli gotową treść apelu opozycji parlamentarnej, w którym wezwano by Radę Europy oraz Parlament Europejski do interwencji w Polsce.
Targowica.

Na szafot ze zdrajcami i sprzedawczykami !!!!

Na szafot ze zdrajcami i sprzedawczykami !!!!

Dobrze zrobili. Jeżeli miała tu rzadzić posłanka z Kunic ktora zasłynęła pomysłem zamalowywania linii na drogach to trzeba być strasznym lizusem żeby udawać, że ma sie inteligentnego lidera. Woda sodowa uderzyła. I tak po tej kadencji słuch po niej zaginie.

Jak widzę wypowiadają się tutaj rozgoryczeni N.-owcy. Ale to co dzieje się w N. potwierdza tyko znany fakt, że przedstawiciele tej partii w sejmie powiedzą wszystko aby się wybielić. Nie ważne czy to prawda czy nie. I z takimi ludźmi mamy rozmawiać? O czym ?

..do Michala Dzialacza,..nie mysl tak grzesznie,ja katoilk-
jeleniogorski wzmocnie swoja modlitw jej wybor

Sorosowi nie udało się z półinteligentem Rysiem Pierdu, to spłodził klona Macarona we Francji. Tak jak Rysiu, wyskoczył znikąd i zapewne za pomocą francuskiego lewactwa, będzie islamizował Eurokołchoz.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.