Sypnęli groszem na poprawę bazy sportowej

Fot. UMWD

Ponad 800 tysięcy złotych przekaże samorząd województwa dolnośląskiego na poprawę bazy sportowej. Wsparcie otrzyma 28 organizacji, w tym kilka z regionu jeleniogórskiego.

− Liczę na to, że pieniądze, które przekazujemy pozwolą na lepsze wykorzystanie istniejącej bazy sportowej i umożliwią rozwój zainteresowań sportowych dzieci i młodzieży oraz ułatwią uczestnictwo w rywalizacji sportowej na najwyższym poziomie – mówi wicemarszałek Iwona Krawczyk.

Konkurs cieszył się dużą popularnością. Kluby sportowe zgłosiły w sumie 40 ofert o wartości 2,3 mln złotych, wnioskując o dotacje w kwocie ponad 1,2 mln zł. Z tego 28 organizacji spełniło wymagania formalne określone w konkursie i to one otrzymają wsparcie finansowe z budżetu samorządu województwa.
Z regionu jeleniogórskiego zgłosiło się niewiele podmiotów. Klub Sportowy „Relax” z Kamiennej Góry otrzyma 14,2 tys. złotych na modernizację ogrzewania wraz z adaptacją pomieszczeń na sale treningowe i zakup wyposażenia sportowego. KKS Jelenia Góra otrzyma 16 tysięcy złotych na poprawę bazy sportowej. Klub LZS Radostów będzie mógł zakupić bramki do piłki nożnej. Wsparcie samorządu województwa dolnośląskiego to 2,7 tysiąca złotych. Dwa razy tyle otrzyma klub Unia Pielgrzymka. Pieniądze pójdą m.in. na zakup mat do strzelania z łuku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.