Szklarska Poręba przyjmie o 1500 gości więcej

Szklarska Poręba przyjmie o 1500 gości więcej

W Szklarskiej Porębie powstanie w najbliższych dwóch latach kilka dużych hoteli. Przybędzie 1500 miejsc noclegowych oraz dwa aquaparki.

Nie będą to apartamentowce, z których miasto ma mniejsze podatki, a obiekty hotelowe. Dzięki tym obiektom miasto będzie skuteczniej zabiegać o zamożniejszego klienta, który w ostatnim czasie częściej trafia do Karpacza.
Teraz w Szklarskiej Porębie do dyspozycji turystów jest według oficjalnych statystyk około 10 tys. miejsc noclegowych. Szacuje się jednak, że w szarej strefie sprzedawanych jest dodatkowo jakieś cztery tysiące „łóżek”. Nowe hotele w sposób istotny zwiększą zatem bazę miasta pod Szrenicą. Tym bardziej, że dodatkowo ostatnio ruszyły nowe pensjonaty, kilka zostało rozbudowanch.

Na zdjęciu dawny pensjonat "Perła" przy ul. Kilińskiego, gdzie ma powstać kompleks hotelowy na 300 miejsc noclegowych.

 

Więcej na ten temat w bieżącym numerze Nowin Jeleniogórskich.

Komentarze (62)

Przecież to piękne miasteczko,kiedyś tętniło pełnią życia.

W dodatku,ma przewagę nad Karpaczem,że leży na międzynarodowym szlaku,a nie na uboczu.

To jest racja w latach 70tych dostać wczasy w Szklarskiej,
Karpaczu czy w Zakopanem to był cud a teraz nie ma problemu
można wszędzie pojechać ale nie ma za co

Burmistrz Sokoliński powinien wrócić do swojej księgarni, bo facet nie umie zarządzać miastem.

A ja czekam kiedy zacznie budować Zdrojowa Inwest . Według zapisów w warunkach przetargu już chyba powinien stać hotel . Co się dzieje ? Może burmistrz cos wie na ten temat ? Niech podzieli się swoją cenną wiedzą z mieszkańcami. Najlepiej żeby zrobił to przed wyborami, bo chcę na niego głosować . No i jeszcze niech napisze co z mieszkaniami w dawnym Hubertusie i co z budynkiem socjalnym na Waryńskiego ? O resztę nie smiem pytac żeby za bardzo nie denerwować burmistrza. Pozdrawiam serdecznie . Wierna fanka burmistrza .

Wszystkie wpisy z nazwiskiem "Sokoliński" w treści to znowu robota tego wielonickowego opluwacza.

Ależ droga fanko. nic nie stoi na przeszkodzie, aby zrobić sobie wycieczkę do dawnego Hubertusa i zobaczyć jak ładny to teraz budynek, który zapewne niedługo zostanie zasiedlony. Także na Waryńskiego można się przejść, gdzie fundamenty już są wylane, i w tym roku mieszkania zostaną oddane do użytku. Jeszcze przed upływem kadencji tego nic nie robiącego samorządu. Mieszkania są budowane dla przyzwoitych ludzi o trudnej sytuacji materialnej. Należysz do takich?
Zdrojova Inwest ma czas na realizację investycji do końca 2016 roku.

A ile miasto będzie ostatecznie kosztować przebudowa tego malutkiego budynku Hubertus na mikroskopijne mieszkanka, czy to przypadkiem nie będzie koszt większy od zaplanowanego w 2008 roku i nie wybudowanego do dnia dzisiejszego budynku komunalnego?

Zdrojowa Inwest wygrała przetarg 21.05.2012 r.przez rok czasu za zgodą burmistrza Sokolińskiego r a t a l n i e wpłacała kwotę 4 mln.zł[jak w kasie zapomogowo pożyczkowej] do dzisiaj się na tym terenie nic nie dzieje.
Ma tam powstać ponad 200 miejsc hotelowych z wymienionych w artykule,lecz co to za inwestor co kasy na działkę nie ma.Dawna Perła i inwestycja przy ulicy Górnej są to prywatne tereny i prywatny inwestor,dobrze żeby gmina tylko nie przeszkadzała.Co do tych miejsc hotelowych legalnych i nie to 80%w skali roku stoi pusta ale to już zasługa obecnej ekipy.
Artykuł jest czysta kiełbasą wyborczą.

Dla niektórych zdrojowa invest nie jest poważnym inwestorem, bo płaciła na raty - ale zapłaciła. Pewien bardzo duży hotel w Karpaczu o którym niektórzy pieją z zachwytu do dzisiaj nie rozliczył się z gminą ze wszystkich zobowiązań.
Ja bym się jednak nie obawiał się o Zdrojovą Invest, która na koncie ma 7 inwestycji w tym 5 gwiazdkowych i wybudowała też aperthotel w Szklarskiej Porębie na przeszło 200 miejsc i nie narzeka na obłożenie.

Problem w tym, że w ogłoszonym przetargu nie było informacji o możliwości płacenia na raty a to stawia duży znak zapytania jak na taką informację zareagowaliby inni inwestorzy i za jaką kwotę ten teren mógłby być wówczas sprzedany.

A czy w przetargu było zastrzeżenie, że nie wolno płacić w ratach? To co nie jest zabronione, zawsze jest dozwolone.
Płatności w ratach nie są niczym nowym. Ważne, że zapłacili i teraz będą budować.

Idą wybory i pseudo burmistrz już zaczyna obiecanki!!! Dzięki niemu i wcześniejszym magikom Szklarska wygląda dziś tak jak za Jaruzela. Chcesz jechać na narty zjazdowe polecasz Szklarską ludzie pukają się w głowę i mówią, że jest min 5 lat za Zieleńcem i Czarną Górą, polecasz wypoczynek w dobrym hotelu, to masz odpowiedź, że dobre hotele to są ale w Karpaczu. Chcesz polecić obóz sportowy to znów brak hali sportowej i boiska piłkarskiego z prawdziwego a wejście na tartan graniczy z cudem.
Do tego nie ma gdzie parkować zimą ( 80% miejsc nie odśnieżonych) i co robic z wolnym czasem. Jedyny wabik unikalny na Polskę i Europę to Jakuszyce ( nigdzie nie ma takich tras biegowych i pewności śniegu - nawet w tym roku przy bezśnieznej zimie tutaj można było biegać a Dusznikach, Wiśle, Zakopcu - nie, i rewelacyjne trasy rowerowe)a burmistrz mówi,że nie ma czegość takiego jak Jakuszyce. Nawet mu chyba do głowy nie przychodzi ( super marketingowiec:), że Jakuszyce dziś pracują na renomę Szklarskiej Poręby!!!!

Wiocha, brud , brak atrakcji i żadne hotele nie przyciągną turystów.

Z ciebie taki turysta jak z koziej d*** trąba.
brak atrakcji powiadasz?
Muzeum Minerałów x 2 i Muzeum Historyczne
Dwa parki rozrywki (Dinozaury i Esplanada)
Leśna Huta
Dwa Parki Linowe (właściwie 3)
interaktywny ośrodek Parku Narodowego.
Faktycznie nie ma co robić.

Do tego najlepsze trasy MTB w Polsce, jedne z lepszych tras Nordic Walking, Liczne atrakcje przyrodnicze, można by jeszcze długo wymieniać.

Nie dyskutuj z Kotem. Przecież to zawodowy opluwacz. Jemu nie chodzi o argumenty, tylko żeby wylać każdego dnia określoną dawkę pomyj na burmistrza, bo ma z nim zatargi. Dlatego preparuje dyskusje na różnych portalach, gdzie rozmawia sam ze sobą pod różnymi nickami. Rozmowa z Kotem to strata czasu, jego trzeba ubić jak bakterię, bo innego wyjścia nie ma.

" można by jeszcze długo wymieniać."
Czekam i z góry dziękuję.

Kota się nie karmi, tylko ubija jak bakterię.

Turyści mają mały problem jak dojechać. PKP likwiduje kolejne kursy, a autem - korki od Kostomłotów. Taki dojazd może najbardzie spragnionego wypoczynku w górach odstraszyć.

Szklarska by night-to jest dopiero rewelacja ! Pusto,głucho,ciemno,wszystko pozamykane na klucz.Jak ktoś głodny to na Orlen po hot-dogi,ha,ha,ha.

Dlaczego burmistrz Sokoliński ze szklarskiej Poręby nie ogłosi swoich zarobków?
Ale żeby podał wszystkie dochody, bez żadnych tajemnic, bez ściemniania.
Mieszkamy w bardzo małej miejscowości i tutaj nic nie ukryje się. Panie Sokoliński - więcej odwagi.

zarobki są jawne. wystarczy zajrzeć do Biuletynu Informacji Publicznej, ale ty nie potrafisz wyszukać prostej informacji, boś cymbał.
Zarobki każdego wójta, burmistrza i prezydenta ustala Rada Miasta podejmując w tej sprawie uchwałę. A uchwała jest w BIP - idioto.
nie przepraszam za słowa cymbał i idiota
Ty zwykły debil jesteś.

To co przez 8 lat dobrze wyszło burmistrzom Wichniakowi i Sokoliskiemu to włosy ale dalej szykują się wyborów.Jest nadzieja ,że miasto otrząśnie się z tej nepotyczej władzy różnych kolesi , pryszczatych,drukarzy ,spółek od nie jeżdżących kolei ,nie płacących podatków lub czynszy ,itd

"Szacuje się jednak, że w szarej strefie sprzedawanych jest dodatkowo jakieś cztery tysiące „łóżek”."
Piosenka przedwyborcza stara jak świat, czytaj od Wichniaka po Sokolińskiego, a ja pytam gdzie dowody, gdzie osiągnięcia obu burmistrzów w wyłapywaniu tych nieuczciwych i ochronie tych co płacą podatki. Opowiadać to każdy potrafi a ja pytam kto, kiedy, gdzie, co udowodniono i jakie pieniądze odzyskano do budżetu miasta, bo jeżeli żadne to są to albo pomówienia i dotyczą one wszystkich mieszkańców albo bicie przedwyborczej piany i nastawianie jednych przeciwko drugim.

A niedawno było opisywane w Biuletynie Miejskim i Nowinach Jeleniogórskich, jak to jeden miejscowy przedsiębiorca wynajmował pokoje turystom, ale nie chciał płacić podatku od nieruchomości jak od prowadzonej działalności gospodarczej, nie wspominając o opłacie miejscowej.
Dzisiaj już płaci.
Pytanie brzmi inaczej. Czy Słodka Idiotka wywiązuje się ze wszystkich zobowiązań wobec mieszkańców Szklarskiej Poręby.

"Pytanie brzmi inaczej. Czy Słodka Idiotka wywiązuje się ze wszystkich zobowiązań wobec mieszkańców Szklarskiej Poręby."- odpowiedź brzmi tak, a informator?
"A niedawno było opisywane w Biuletynie Miejskim..." i co z tego, oskarżenia padają tu i teraz,a skoro tak to pytanie o konkrety. Niedawno i jeden przedsiębiorca, konkretnie gdzie można przeczytać o tym jednym, a kiedy o następnych o ile tacy w ogóle istnieją.

i za chwile będą płakać jak w Karpaczu ze molochy zabierają turystów z pensjonatów

Wyległa na net wataha wyleniałych kundli i ujada, że jest strasznie źle.
A czym się takim Szklarska Poręba różni od Karpacza? Myślicie, że w Karpaczu jest cudownie? To się mylicie. Jak na razie to statyski wskazują, że na jednym łóżku w Szklarskiej Porębie obłożenie jest większe niż w Karpaczu. Niewiele, ale większe.

Przecież to wszystko robota jednego hejtera mnożącego się pod wieloma nickami - Roberta Koteckiego ze Szklarskiej Poreby. Facet potrafi spreparować nawet całą dyskusję, co widać własnie w tym przypadku. Tutaj ma niezłą pożywkę ten życiowy frustrat i nieudacznik.

Przecież to wszystko robota jednego hejtera mnożącego się pod wieloma nickami - Roberta Koteckiego ze Szklarskiej Poreby. Facet potrafi spreparować nawet całą dyskusję, co widać własnie w tym przypadku. Tutaj ma niezłą pożywkę ten życiowy frustrat i nieudacznik. Śmieszne jest, że o to co sam wyczynia oskarża innych.

Przecież to wszystko robota jednego hejtera mnożącego się pod wieloma nickami - Roberta Koteckiego ze Szklarskiej Poreby. Facet potrafi spreparować nawet całą dyskusję, co widać własnie w tym przypadku. Tutaj ma niezłą pożywkę ten życiowy frustrat i nieudacznik. Śmieszne jest, że o to co sam wyczynia oskarża innych.

Wyległa na net wataha wyleniałych kundli i ujada, że jest strasznie źle.
A czym się takim Szklarska Poręba różni od Karpacza? Myślicie, że w Karpaczu jest cudownie? To się mylicie. Jak na razie to statystyki wskazują, że na jednym łóżku w Szklarskiej Porębie obłożenie jest większe niż w Karpaczu. Niewiele, ale większe.

Przybędzie miejsc, ale nie turystów. Padnie kilka pensjonatów, hoteli 2-3 gwiazdkowych. Nie bądźmy naiwni 10 000 miejsc w Szklarskiej czy Karpaczu to max aby ceny były normalne a nie zaniżane. Nikt normalny dłużej jak na tydzień już w góry nie jedzie. Ludzie są wygodni a świat stoi otworem. Zimy coraz słabsze.

bez względu na to ile zrobi się w tym mieście zawsze niektórym będzie mało. To są osoby, które same nic nie potrafią zrobić, lecz wyłącznie wyciągają ręce.
Wczoraj byłem na Esplanadzie z dziećmi na festynie. To miejsce zmieniło się nie do poznania i tylko na plus. Brawo! Nie wiem, czy to jest zasługa tej władzy, czy poprzedniej, ale widać, że to jest atrakcja turystyczna, jakiej w okolicy nie ma w żadnym mieście. A to, czy coś się buduje, czy są jakieś atrakcje, to zależy w bardzo dużej mierze od mieszkańców. dlaczego nikt nie wpadł na pomysł, aby w Szklarskiej utworzyć muzeum Liczyrzepy tak jak to zrobili w Karpaczu? Ludzie, popatrzcie sie na siebie, co wy wypisujecie.
Jak nie ma aquaparku - źle, a jak będą budowane 2 - to jęki. weźcie się do roboty.

park Esplanada wybudował prywatny inwestor i jest to chore że nawet brukowa droga wokół wybudowana jest przez prywatnego człowieka a nie przez miasto. Najbardziej denerwuje mnie brak inwestycji w mieście, stare lampy uliczne,te dziadowskie chodniki, mniejsze drogi których asfalt przypomina mi dzieciństwo,Ten burmistrz jest tylko administratorem nie potrafi pozyskać funduszy unijnych, nie już lepiej książki sprzedaje.

A wiesz o tym, że centralne ulice Szklarskiej Poręby nie należą do miasta i nie można na nie wydawać pieniędzy miejskich? A wiesz, że są nie tylko unijne fundusze? A wiesz, że Szklarska Poręba należy do czołówki miast, które pozyskują fundusze? (nie tylko unijne). Nie wiesz.

Tylko ten prywatny inwestor odprowadza pieniędzy do gminy,działa na majątku gminy[dawny park Esplanada]nie znajdziecie tego na BIP-ie,chyba,że stare dane.

Zgadza się. Płaci co miesiąc do gminy więcej pieniędzy niż wpływało do budżetu ze wszystkich dzierżawionych pensjonatów. I w dodatku wyremontował park.

Remont parku polegał m.in. na wycięciu pięknych drzew. Co zrobił z pozyskanym drewnem ? Ja nie wiem . Ty na pewno wiesz wiec podziel się ze mną tą wiedzą.

Szklarska Poręba przyjmie o 1500 gości więcej. W Karpaczu mimo hoteli dalej tyle samo przyjeżdża, nawet mniej ostatnio. Przecież ludzi nie przybywa na świecie. A ciekawych miejsc w Polsce do zwiedzania masa. Po prostu jedni zyskają drudzy stracą. Proste prawo ekonomii. Podaż większa od popytu zaniża również ceny. Trzeba modernizować to co jest, oraz rozbudowywać strukturę sportowo-rekreacyjną. Imprezy jak najbardziej są mile widziane.

Masz rację.
Niestety miasto nie zrobi wszystkiego, a mieszkańcy są leniwi. Wolą czekać na kaszkę z nieba.

To nie kot tylko sierściuch w dodatku wyleniały

To, że Robertowi Koteckiemu ktoś poświęca na lokalnych forach tyle uwagi i tak zajadle próbuje go zwalczać uciekając się do kłamstw i pomówień świadczy, że strach lokalnej kliki w Szklarskiej Porębie przed Robertem Koteckim rośnie z każdym dniem jaki nas przybliża do jesiennych wyborów, widać to dokładnie po wpisie mieszkańca Szklarskiej który każdą noc swego pryszczatego żywota poświęca na zwalczanie i obrażanie Roberta Koteckiego. Widać ma do stracenia intratną posadkę :) :) :) I pomyśleć że cały ten strach przed Panem Koteckim to przez jedną stronę internetową www.tpszp.pl

uśmiałem się. Na prawdę.

glock z ust mi to wyrwałeś,absolutnie się z Tobą zgadzam. To ujadanie na gościa jest już męczące

A Hotel ,, Las,, przejął syndyk za długi.Ciekawe co będzie dalej!!!!

Nie dziwie się. To miejsce przez kilka lat nie miało szefa. Było po prostu brudno.

Po Karpaczu i Szklarskiej hasa mniej turystów niż 10-20-30 lat temu z prostej przyczyny. Świat stoi otworem a ładnych miejsc do wypoczynku w Polsce i nie tylko przybywa. Miasto jedno czy drugie decydując się na nowe-duże obiekty hotelarskie doprowadzi do upadku proporcjonalną ilość starszej substancji, która mając mniej gości funkcjonuje na granicy opłacalności aż do upadku.
W takich miasteczkach maksymalnie 2-3 duże obiekty mają rację bytu, aby zachować równowagę. W Karpaczu ta równowaga została już zachwiana i dalej władza brnie w całkowitą likwidację pensjonatów i kwater na rzecz wielkich molochów. Przykład planowanego hotelu na 500 osób na stadionie, jest tego najlepszym przykładem.
4 markety w Karpaczu to upadek kilkunastu sklepów. Mieszkańcy robili zakupy w Kowarach, a małe sklepy, restauracje i kawiarnie w całym mieście przynosiły zyski. Dziś tylko to co w okolicach centrum jeszcze jest opłacalne, reszta to porażka. Zawdzięczamy to chwalącej się sukcesami władzy, która zapomniała o mieszkańcach całego miasta i ma gdzieś ich potrzeby. Nie ma co wiecznie porównywać Karpacza do Szklarskiej i na odwrót. Oba miasta potrzebują siebie jak ryby powietrza. Wycieczka do Szklarskiej z Karpacza i na odwrót to stały punkt programu. Tam są wodospady, fajne szlaki w Karpaczu Śnieżka i Wang. Może połączyć oba miasta kolejką turystyczną ?
Ścieżką rowerową ? Nowe hotele jak samochód są nowe po otwarciu po roku dwóch są już stare i używane.

E Słoik. Opowiadasz rzeczy, które są absulutnie nie do przyjęcia w głowach, pustych głowach, tych, którzy pieją z zachwytu, ze w KARPACZU TO SIĘ ŻYJE!

Hej misie,jak w gorce o nazwie Szrenica nie zrobicie dziurki a w niej parkingu to niedlugo bedziecie wybierac soltysa.Patrzcie aby Niemcy niewystawili wam rachunku za korzystanie z ich pozostawionej infrastruktury.Tu nawet bogaty wujek nic nie zdziala jak w tym miasteczku beda dzialac ludzie bez wizji.Do roboty misie bo po was i o was w dziejach miasteczka nic nie bedzie.Ponoc jastesmy w Uni bez granic i czas na stacje narciarsko-biegowa-Karkonosze sa piekne o bogatej historii i to jest ostatni dzwonek aby cos zmienic,jak wasi sa do d..y to ogloscie cichy konkurs,w naszym kraju jeszcze jest kilku ludzi z wizja.Jak na razie to urzednicy doja drobnych handlowcow ci zeby zyc turystow i tak sie to toczy.Ludzie chca ladnych widokow,troche luksusu za ktory zaplaca,bo ciezko pracuja a jak wypoczywaja to wydaja.DLACZEGO W EGIPCIE chleja przeciez moga u nas.

Na początku kadencji burmistrz mówił, że nie można w Szklarskiej budować apartamentowców, pod koniec kadencji buduje się ich jak mrówek. A turystów nie przybywa... A raczej ubywa bo wyciąg najgorszy w Karkonoszach.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.