Szósty triumf saneczkarzy z Jeleniej Góry

Szósty triumf saneczkarzy z Jeleniej Góry

W imponującym stylu, zdobywając aż 15 medali, w tym 8 złotych, saneczkarze lodowi z MKS-u Karkonosze Sporty Zimowe wygrali rywalizację w 24. Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży „Podkarpacie 2018”. Na torze w Krynicy Zdroju młodzi jeleniogórzanie, uczniowie SMS-u w Karpaczu, zdecydowanie dominowali w ślizgach jedynek i dwójek oraz w ślizgach drużyn.

Wśród juniorek najszybsze przejazdy miały Klaudia Domaradzka i Weronika Bryk, juniorek młodszych Patrycja Karaś i Helena Pielas. Jedynkowe śligi juniorów wygrał Kacper Tarnawski. W kategorii juniorów młodszych całe podium zajęli saneczkarze z Karkonoszy, Mateusz Karaś, Jakub Karaś i Jędrzej Poniatowski.

Wychowankowie MKS Karkonosze SZ sportowy dorobek w powiększyli w konkurencji saneczkowych dwójek. Złote medale odebrali juniorzy Kacper Tarnawski i Klaudia Domaradzka oraz juniorzy młodsi Mateusz i Jakub Karasiowie, srebrne Jędrzej Poniatowski i Patrycja Karaś.

Na najwyższym stopniu podium stanęły drużyny jeleniogórskiego klubu w składzie: H. Pielas, M. Karaś, J. Karaś (juniorzy młodsi) oraz K. Domaradzka, K. Tarnawski (juniorzy). Srebrnymi drużynowymi medalistami OOM zostali juniorzy młodsi P. Karas i J. Poniatowski oraz juniorzy W. Bryk, A. Dybalski i D. Hohoud.

Saneczkarze z MKS Karkonosze SZ w OOM dominowali po raz szósty z rzędu. Zdobyli 188,20 pkt, reprezentanci Śnieżki Karpacz 17,46 pkt. W klasyfikacji województw dolnoślązacy też byli bezkonkurencyjni – 205,66 pkt.

Gratulacje odebrali mistrzowscy zawodnicy i zawodniczki, trenerzy Przemysław Pochłód, Tomasz Koćmierowski, Monika Pawlak – Warzybok, Robert Dobrowolski i Sylwester Poniatowski oraz sponsor strategiczny klubu – Urząd Miasta w Jeleniej Górze. 

3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg

Komentarze (7)

Brawa i gratulacje dla jednego z najlepszych i najskromniejszych trenerów w regionie Pana Roberta Dobrowolskiego!!!!

Startował ktoś jeszcze oprócz SMS Karpacz ?

Tak zawodnicy z innych województw...wyniki są na stronie oom2018 podkarpackie. Przypomne że w zawodach głównych oom może wytartowac maksymalnie 65 zawodników z kwalifikacji do oom rozegranej przed zawodami głównymi. Ministerstwo sportu daje tylko 65 miejsc .pozdrawiam

Najlepsi juniorzy w krajowym grajdołku, a w Jewropie? Bo dajmy na to, nasz narciarz Michał Skowron w Mistrzostwach Świata juniorów - w biegu łączonym na 20km - doznał bolesnej kompromitacji, gdyż został (LPD) zdublowany!

Juniorzy saneczkowi w Mistrzostwach Świata juniorów spisali się bardzo dobrze. Nie maja gdzie trenować w porównaniu do innych sportów... a wyniki oto podaje:
Kacper Tarnawski 17 miejsce na świecie w jedynkach męskich
Klaudia Domaradzka 23 miejsce jedynki męskie
dójka Jakub i Mateusz Karaś 17 miejsce
drużynowo w sztafecie zajęli 10 miejsce

Brawa dla naszych dzieci bo tylko my jako rodzice i trenerzy wiedzą ile wysiłku trzeba wsadzić, aby osiągać sukcesy.W porównaniu do innych dyscyplin i klubów nie mają tak naprawdę gdzie trenować! Potrzebujemy toru! Bo chętne dzieci i młodzież są. Jeszcze raz ogromne gratulacje!

Proszę podawać wyniki na tle całego kraju, bo ludzie nie wiedzą ilu zawodników i gdzie trenują saneczkarze. Jeśli będzie tego dużo kilkaset mam na myśli to i o torze warto by pomyśleć. Chcemy zdobywać medale to musi być tor.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.