Szpital: personel na zwolnieniach, przekładane planowe operacje

Szpital: personel na zwolnieniach, przekładane planowe operacje

W jeleniogórskim szpitalu około 100 pielęgniarek jest na zwolnieniach lekarskich. Duża absencja jest też wśród lekarzy. Przesuwane są planowe operacje, bo nie ma ich kto przeprowadzać. Nad prawidłowością liczenia łózek na oddziale „covidowym” czuwa żołnierz.  

Lekarze i pielęgniarki pracują pod znacznie większym obciążeniem, bo część personelu jest na chorobowym i na kwarantannie - mówi Nikołaj Lambrinow, dyrektor Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej.

 

- Sytuacja wciąż się zmienia, ale personelu stale nam brakuje. Ktoś ma objawy, przychodzą wyniki testów i nagle ubywa medyków. Potem jedni wracają do pracy, inni pozostają w domu Na 350 pielęgniarek około 100 jest na zwolnieniu lekarskim. Chorują też lekarze. Na niektórych oddziałach absencja sięga 50 proc., na innych 20 proc. – mówi dyrektor Nikolaj Lambrinow. Tego typu sytuacja sprawia, ze osoby, które pracują, muszą pracować więcej, żeby szpital w ogóle funkcjonował.

Trudna sytuacja oznacza, że planowe zabiegi w jeleniogórskim szpitalu są wykonywane w ograniczonym zakresie, co oznacza, że ich terminy są przesuwane. - Oddział intensywnej terapii jest jednym z bardziej dotkniętych oddziałów, jeśli chodzi o absencję lekarzy, także anestezjologów. Trudno funkcjonować normalnie jeśli brakuje w jednym czasie sześciu lekarzy pracujących na bloku operacyjnym – mówi szef WCSzKJ.

 

W jeleniogórskim szpitalu, tak jak w innych placówkach w czasie nasilonej pandemii, otwarto oddział dla pacjentów z COVID-19, który liczy 52 łóżka. Nad prawidłowym raportowaniem o wolnych łózkach na tym oddziale czuwa żołnierz oddelegowany do jeleniogórskiej lecznicy z jednostki w Bolesławcu.   

Komentarze (26)

Redaktorze bzdety, 52 łóżka to wszystkie w całym szpitalu .,"Nad prawidłowością liczenia łózek na oddziale „covidowym” czuwa żołnierz"

Personel nie umie liczyć? Czy wzorem bolszewikow jest "oficer polityczny"?

Kiedy ta destrukcja państwa się skończy ?

We Wrocławiu jakoś sobie radzą. A nasz pisowski szpitalik - nieczynny. Będzie za to maszt od senatora Ksysia.

Putinizacja milicji trwa. Milicyjni tituszki tajniacy z pałkami telskopowymi w akcji.

"Czy KSP wzoruje się na ukraińskich tituszkach z czasów Janukowycza? W państwie demokratycznym policja tak nie działa. Funkcjonariusze po cywilnemu, bez oznakowania, z pałkami teleskopowymi, prowokują i używają siły."

Tituszki w milicji pisbolszewickiej.

Beznadziejna organizacja pracy przez dyrektora i tyle .....Kierowanie szpitalem to nie pogotowie ratunkowe....

nie ma się co dziwić ,że w szpitalu jest jak jest .Posłuchać wystarczy co mówią pracujący tam ludzie, a nie propagandy na użytek publiczny . Jaki pan taki kram.

jak to powiedział pan dyrektor -nie ma ludzi niezastąpionych, dlatego pracownicy odchodzą, zmieniają miejsce pracy, brakuje pracowników, bo żaden do tej pory dyrektor nie inwestował w ludzi, tylko w sprzęt itp. Dajcie ludziom godne pieniądze to nie będzie braków. Swoją drogą naprawdę dziwię się, że pracownicy nie rzucą wypowiedzeń, wszyscy pracownicy. Solidarnie. Nie ma Was kim zastąpić. Chyba lepiej zrobić taki krok, zamiast pracować za miskę ryżu. Szanuj się medyku...

widzę dyrekcja też czyta wiadomości. tak panie dyrektorze, najpierw ludzie, później reszta. Człowiekiem się jest, dyrektorem się bywa...

Zaraz poznać szczekaczy pisowskie,tak samo jak Kaczyński szczekał z trybuny sejmowej.
To rząd blokuje dostawy ,leczy swoich ,biskup chory to od razu dostaje leki ,.Dyrektor zrobi tyle na ile ma pieniędzy .Nędznicy pisowkie ,nie tylko tu są problemy ,są w calym kraju.

Co senator Mróz nie ma nic do powiedzenia? Nie dostał wskazowek?

Pisbolszewickie ZOMO pobiło wicemarszałka Sejmu Czarzastego. Ostatni raz takie zdarzenie miało miejsce w faszystowskiej sanacyjnej Polsce naziola Piłsudskiego. Tak wygląda totalitarna władza polskiej psychoprawicy z szaleńcem hitlerem Kaczyńskim na czele. Owoc zwykłego zbydlęcenia dziczy w mundurach granatowej milicji.

Idioto-to Czarzasty pobił policjanta....

"Nad prawidłowym raportowaniem o wolnych łózkach na tym oddziale czuwa żołnierz oddelegowany do jeleniogórskiej lecznicy z jednostki w Bolesławcu."

- to jest sedno 6 lat narodowo socjalistycznej pisbolszewickiej dyktatury.

Hitler Kaczynski jest psychopatyczną kupą strachu. Kupmy lalki i wbijajmy codziennie setki tysięcy igieł w tę kukłę "bez żadnego trybu". Bądźmy jego zajadłymi przeciwnikami! Zdecydowanie przeciwstawmy się w ten sposób dalszemu poniewieraniu przez niego ludzi i podżeganiu do nienawiści.

niestety dyrekcja szpitala nie ogarnia tematu a będzie coraz gorzej .żeby prowadzić taki szpital trzeba mieć doświadczenie i jakiś plan tego co się będzie robić. A tu równia pochyła a na dole przepaść .To czeka ten szpital. Największy błąd kadrowy w historii szpitala ,który odbije się czkawką na dłuuugie lata.To widać po tych paru miesiącach kierowania szpitalem w tylu rozpaczliwym a właściwie bez stylu.

A znasz szpital, w ktorym ludzi nie choruja? Co za kraj - tylko narzekanie, zamiast jakies dobre slowo. Zwykła zgryźliwość. To mega trudny moment dla wszystkich szpitali - najgorszy jaki można sobie wyobrazić i łatwo się gada zza komputera i ocenia pracę innych. a jak wiemy - wiele decyzji jest systemowych. dyrekcja jest nowa i za kierowanie szpitalem w takim czasie szacun.

Jak się spełni (może wkrótce?) apel pana Prezesa, Ministra od Pałowania Kobiet i Posłów Opozycji, a cała opozycja będzie "siedzieć", wtedy ustaną wszelkie zakażenia na Covid-19! Nie będą potrzebne szpitale - w wymiarze, jak dotychczas - i ilość personelu będzie aż nadto wystarczająca dla potrzeb członków rządu i zwolenników PiS! Rząd się sam wyżywi i wyleczy - ot i wszystko...

Hitler Kaczyński i krzyworyj Moravitzky zabili 637 Polaków.

APEL do Rady Nadzorczej szpitala dlaczego nie broni dobrego imienia Służby Zdrowia ? Dlaczego hejterzy pisowscy oczerniają szpital

W sieci krąży film,reportaż nakręcony przez 2 typków i jedną cizię łażącą po terenie szpitala i szukających "tysięcy chorych"
Czyli kazdy może sobie wejść na teren szpitala .Co by bylo jak to by byli terroryści? .
Żołnierz WOT liczy łóżka a może by tak zajął się ochroną przed szumowinami.

Sytuacja z ostatnich dni... podczas oddawania krwi do badań pracownicy w laboratorium nie mieli nawet zwykłych rękawiczek, że już o maseczkach nie wspomnę. Pracowali w swoich. Totalne braki podstawowych rzeczy. Współczuję pracownikom.

Byłbym zapomniał o jeszcze jednym kuriozum naszej władzy, miłującej władzę: otóż, na Stadionie Narodowym, zwanym Szpitalem Narodowym, dotychczas przyjęto 60 pacjentów, ale obecnie jest ich 30. Co się stało z pozostałymi trzydziestoma? Ano, biedakom pogorszył się stan zdrowia i trzeba było ich przenieść do prawdziwego szpitala! Proponuję nazwać ten Szpital Narodowy, Przechodnim Sanatorium Narodowym! Ile, zatem będzie kosztował ten ewenement,("nakręcający" pi-ar władzy) zwykłego podatnika?

Tak działa KŁAMSTWO!!Zobaczycie Dworczyk dostanie medal virtutiza walkę z Covidem. Oj będą się odznaczać.

Wielki szacunek dla pracowników szpitala tych którzy pracują i tych którzy pracowali do momentu zachorowania. Tak jak każdy z nas to są ludzie. Byłam tam niedawno i wiem jak mają ciężko. Wina jest tylko po stronie rządu Polskiego. A autor filmiku niech ubierze kombinezon i na ochotnika liczy łóżka na oddziale covidowym. Pajac

Takich łobuzów winna wyłapać policja i wskazać do sanpidu o ukaranie ,po 30 tysiecy.

Szpital jest samorządowy. Nie rządowy. Wiadomo więc kto rządzi i jak jest. W jednych samorządach szpitale sobie radzą w innych nie. U nas jest ten drugi przypadek.

Dziwie się Wam, ja podziwiam ludzi którzy pracują w szpitalu. Sam bym nie chciał. A to ze ktoś idzie na l4 - dziwi Was to?

Podziękujcie rządowi. Zdalne nauczanie to konieczność pozostania w domu - głównie matek- a potem zdziwienie, że pielęgniarki czy inne osoby nie mogą pracować.

Dyrektor szpitala jest od niedawna, jak jesteście tacy madrzy to ogarnijcie taka placowkę sami, jak przejmujecie ją w najgorszym, możliwym historycznie momencie. Trzeba mieć tupet żeby tak wyrokować!

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.