Szybkie biegi Piotra Skowrona

Bardzo dobrze spisali się zawodnicy jeleniogórskich Karkonoszy Sporty Zimowe w zawodach Pucharu Polski w narciarstwie biegowym w Tomaszowie Lubelskim. Student Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej junior Piotr Skowron zwyciężył w biegu sprinterskim techniką klasyczną i w biegu stylem dowolnym. Brązowy medal w kategorii Juniorek C wywalczyła Róża Łyjak. Dwukrotnie czwarta była Daria Deja.

Wcześniej wychowankowie MKS-u Karkonosze SZ udanie startowali w Ustianowej w zawodach zaliczonych do punktacji „Biegu na Igrzyska” (Narodowy Program Rozwoju Biegów Narciarskich) i jednocześnie kolejnej eliminacji do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży '2013. W biegu na 3 km techniką dowolną trzecie miejsce zajęła Daria Deja, w klasyku na dystansie o kilometr krótszym była czwarta. Na brązowym podium po rywalizacji na 3 km FT stanęła Róża Łyjak.