Szykują się zmiany w strefie parkowania

Szykują się zmiany w strefie parkowania

Kilka zmian na lepsze czeka kierowców parkujących w jeleniogórskiej Strefie Płatnego Parkowania. Od 1 lipca strefą zarządzał będzie nowy operator wyłoniony w niedawno rozstrzygniętym przetargu.

Obecnie obowiązująca umowa kończy się w ostatni piątek czerwca. Miasto ogłosiło przetarg na kolejnych siedem lat prowadzenia strefy; określiło przy tym - nowe w stosunku do obowiązujących - warunki świadczenia usługi. W założeniach samorząd chciał przeznaczyć na ten cel prawie 6,24 mln zł Jednak żadna z trzech firm, które przedstawiły oferty nie zmieściła się w tej kwocie. Najniższą stawkę zaproponowała warszawska spółka RH Inwestments – nieco ponad 7,92 mln zł; ponad 8,6 mln zł chciała spółka KBU z Krakowa, a prawie 9,3 mln zł City Parking Group z Grudziądza. Dotychczasowy operator – Kolejowe Zakłady Łączności z Bydgoszczy – nie wystartował. Jako, że punktacja za pozostałe warunki dla wszystkich oferentów była taka sama, zadecydowała kryterium ceny. Wybrano spółkę RH Inwestments.
Kilka zmian, które zaczną obowiązywać od 1 lipca na pewno ucieszy kierowców. Przede wszystkim w nowych parkomatach opłaty będzie można dokonywać za pomocą karty płatniczej (zbliżeniowej). Parkujących zapewne ucieszy tez możliwość przedłużania opłaty parkingowej w dowolnym miejscu. Służyć temu będą w parkomatach czytniki kodów QR drukowanych na biletach parkingowych. Inną nowością będzie możliwość wnoszenia opłaty dodatkowej (kary) bezpośrednio w parkomacie, bez konieczności odwiedzania biura operatora. Na ulicach miasta staną 42 parkomaty.
Także 1 lipca zmienią się stawki opłat parkingowych. Podwyżkę radni przegłosowali już w lutym, ale w związku ze zmiana operatora na ostatniej sesji zmienili termin, w którym zacznie obowiązywać. Ceny wzrastają o 20 proc. co oznacza, że pierwsza godzina postoju kosztować będzie 2,40 zł, druga – 2,80, trzecia – 3,30. Koszt pierwszych 20 minut, to 20 groszy.

 


 

Komentarze (31)

Czyli, aby z chorym dzieckiem iść do lekarza na Grottgera trzeba będzie ile płacić ??? Pomijając fakt, że lekarze zamykają przychodnie kilka godzin wcześniej, same udogodnienia ...

"dobra zmiana", będzie drożej, ale za to będzie można kartą płacić, a co z Mobiletem ?

Nie mogły by być te pierwsze 20 minut za darmo?

Nie są gościnni

Nie mogły, bo sądy administracyjne są przeciwne. Za to masz "prawie za darmo", czyli 20 groszy przez pierwsze 20 minut. Zdążysz odprowadzić dziecko do przedszkola czy szkoły, kupić małe rzeczy w sklepiku czy odebrać zaświadczenie od lekarza. Wcześniej za to samo trzeba było wrzucić złotówkę.

"Parkujących zapewne ucieszy tez możliwość przedłużania opłaty parkingowej w dowolnym miejscu. Służyć temu będą w parkomatach czytniki kodów QR drukowanych na biletach parkingowych. " - przecież bilet musi pozostać w samochodzie? Czy może trzeba będzie przy płaceniu podawać numer rejestracyjny (pięć minut przypominania sobie własnego numeru) i wtedy bilet zabieramy ze sobą?

Nie musi. Możesz go sobie zabrać, numer rejestracyjny wpiszesz przy drukowaniu biletu (albo w mobilecie) i kontroler sprawdzi, czy dany numer pojazdu ma na chwilę kontroli pokrytą opłatę, czy nie. A przy przedłużaniu albo skanujesz kod, albo wpisujesz numer. I tak, trzeba podać numer, bo NIK stwierdził, że nie można nakładać na ludzi obowiązku pozostawienia biletu w pojeździe i jego braku traktować jako niedokonania opłaty.
PS. Jeśli aż 5 minut zajmuje ci przypomnienie sobie numeru auta, którym dzisiaj jeździsz, to kiepsko to świadczy o twoim intelekcie.

I jak masz problem, to możemy stanąć przy takim nowym parkometrze i policzymy ilu kierowców będzie sobie nerwowo przypominać swój numer. A potem zrobisz mi laskę, przegrywie.

O nich też to kiepsko świadczy, jeśli nie wpadną na to, by zajrzeć w dowód rejestracyjny albo jeśli bez niego nie pamiętają rejestracji pojazdu, z którego wysiedli przed chwilą. Słabo to wygląda, jeśli tak łatwo i szybko człowiek może wyjść na idiotę. I chyba powinien mieć o to pretensje do siebie. Nawiasem mówiąc, w bardzo wielu miastach (np. Wrocław, Warszawa) podaje się numer rejestracyjny pojazdu i jakoś ludzie sobie radzą. Możesz czuć się lepiej, wmawiając sobie, że nie jesteś jeden taki ciężko myślący i że inni też tak mają, ale to nie jest prawda i tylko sam sobie kłamiesz.

Po prostu wyjaśniam wam jak krowie na rowie, z czym się wiąże stosowanie nowej uchwały i inne regulacje dotyczące SPP. Nie podoba się? To masz problem, bo tak będzie co najmniej przez siedem lat.

Zajmij się czymś, a nie pitol tutaj i nie obrażaj ludzi. I nie odpowiadaj, bo mam cię głęboko.

Nie musisz się tak rzucać, że nie rozumiesz konkretnych informacji. Ciekawe, ile tobie zajmuje przypomnienie sobie numeru pojazdu, którym przed chwilą kierowałeś/aś - pół godziny, godzinę, dobę?

Nie ma to jak "dobre wiadomości" o podwyżkach za parkowanie. Jelenia Góra robi się najdroższym miastem w Polsce. W lipcu podwyżka cen wody i ścieków. Wspierajcie dalej ta samą ekipę czerwoną to umilą wam życie podatkami, opłatami i podwyżkami. Brawo dla tych co głosowali za Łoniakiem i jego ludźmi.

Oj chyba nie byłeś w innych miastach , bo cena za parkowanie wcale nie jest najdroższa.

Oj chyba nie byłeś w innych miastach , bo cena za parkowanie wcale nie jest najdroższa.

Cena nie może być droższa, ale wyższa więc proponuję do szkoły ( najlepiej podstawowej ) wrócić.

Ty lubisz być dojony. To będziesz miał okazję podczas 5-letniej kadencji obecnego prezydenta miasta. Jeszcze nie raz cię wydoją.

Przed "więc" stawia się przecinek, po nawiasie otwierającym nie stawia się spacji, przed nawiasem zamykającym również. Jeszcze jakieś uwagi?

Masz ubaw cycusiu mamusi. Ubaw będziesz też miał, jak włodarze zaczną podnosić koszty wszystkiego co jest dla mieszkańców. Tępota nie boli, ale pośmiać się można zawsze, nawet przez łzy.

Zwracasz komuś uwagę za błędy, a sam je robisz. Ktoś zwraca tobie uwagę, zaczynasz płakać. Musisz być niezłym zje.bem. I to nie włodarze miasta podnoszą ceny, tylko włodarze PAŃSTWA, pisowski napletku.

Typowe dla wyznawców PO, nie mam argumentów to chociaż naubliżam, zwyzywam przeciwnika. Twój ostatni tekst pokazał po prostu że nie masz nic do powiedzenia , a inwektywy stosujesz jak chleb powszedni. Do matki, ojca i całej rodziny również odzywasz się per zj.b i napletek? Reprezentujesz patologię.

Goowienko myślało, myślało i wymyśliło! Od razu "wyznawca PO". Masz już coś w tym swoim łbie, czy od dzieciństwa jednak bez zmian i same trociny?

Poczytaj sobie o takim zjawisku jak "śródmiejska strefa płatnego parkowania", wyobraź sobie cenę rzędu 9 zł/h i ciesz się, że Jelenia jest zbyt mała, by mieć obowiązek wprowadzenia takiej podstrefy.

8 MILIONÓW DROGĄ NIE CHODZI, zobaczcie Jeleniogórzanie jak dokładacie do tego interesu, z waszej kieszeni bez względu czy macie auto czy nie, z każdej rodziny idzie po ok. 500 zł by miasto mogło uzbierać te 8 milionów, po to tylko by pewna firma która wygra przetarg mogła dalej z waszej kieszeni pobierać haracz za parkowanie (dotyczy się kierowców) Czyste złodziejstwo, oj przepraszam, to czysty interes kto bogatemu zabroni. Czy były by parkingi w Jeleniej Górze za darmo czy też płatne, zdecydowanie nie poprawi to czystemu powietrzu nad miastem które i tak jest przez samochody ich spalin zatrute. To tylko od nas zależy czy przesiądziemy się do miejskiej komunikacji czy pozostaniemy przy swoich autach co nie zmienia faktu że opłaty za parkowanie to tylko złodziejstwo i okradanie, ups przepraszam urzędnik by tak nie powiedział. To według ich czyste zagranie a brudy koniecznie pod dywan.

a abonamenty też wzrosną?

ależ oczywiście i to o połowę

Z artykułu wynika, że Miasto, czyli podatnicy zapłacą kilka milionów obcej firmie za to aby ściągała haracz za odwiedzenie miasta autem. Czyli miasto zamiast zysku będzie miało kilkumilionowy koszt. To czy będą opłaty, czy nie wcale nie zmieni ilości pojazdów w mieście, bo i tak mimo opłat bardzo trudno zaparkować pojazd. W związku z tym takie wnioski. Albo artykuł jest źle napisany, albo też w mieście rządzą idioci, ewentualnie naganiacze kasy obcym firmom, bo tylko one będą miały z tego korzyść. Mieszkańcy i turyści zyskają tylko oskubanie portfela kolejną dobrą zmianą.

Artykuł JEST źle napisany, a ty nie masz pojęcia o tym, jak to funkcjonuje. Operator zebrane środki oddaje miastu i z tego miasto mu wypłaca wynagrodzenie, czyli ustalony procent miesięcznych przychodów. Czyli zysk jest. A te 8 mln to koszt zorganizowania SPP i jej obsługi przez 7 (siedem) lat.
A panu redaktorowi radzę, by następnym razem zadzwonił do Urzędu Miasta doinformować się, zamiast pisać głupoty i niepełne informacje. To wręcz jego obowiązek, by być rzetelnym.

Odniosłem się tylko do treści artykułu, chcąc pokazać indolencję redaktora który tego newsa spłodził i jakie z tego wtedy można wyciągnąć wnioski. A tekstem "ty" to zwracaj się do takich mądrali jak ty.

To może następnym razem doinformuj się, żeby publicznie nie pisać bredni i nie udawać po fakcie, że było się sygnalistą. Nie będziesz musiał potem focha strzelać i nazywać mądralami ludzi, którzy coś ci wytkną.

Już się nie podpisujesz "guzdrałek"?

Wszędzie się płaci w centrach miast. Tylko Polacy zawsze mają z tym jakiś problem. Stać było na auto , benzynę to i na parking trzeba mieć.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.