Targi pracy w KPSW

 Targi pracy w KPSW

Czterdziestu wystawców - duże i małe firmy, instytucje rynkowe, a także szkoły średnie - bierze udział w dzisiejszych (środa, 3 kwietnia) Targach Pracy i Edukacji „In Future”, zorganizowanych przez Karkonoską Państwową Szkołę Wyższą. Targi potrwają do godz. 13.00.

- To frekwencyjny rekord. Nigdy jeszcze nie gościliśmy tylu oferentów – cieszy się Natalia Niemotko, z Biura Karier KPSW. - Jest wiele szkół oferujących ciekawe kierunki, bo to także targi edukacyjne. Ale najbardziej cieszy nas, że dopisali pracodawcy. To oni dominują wśród wystawców. Mają bardzo atrakcyjne oferty, co nie dziwi, bo jednak mamy czas dominacji pracownika. Na targi przyjechali też czescy i niemieccy pracodawcy oferujący zatrudnienie w swoich krajach.
Taką firmą jest czeska grupa medyczna Vamed Mediterra działająca w całych Czechach, w tym w bliskim granicy Tanvaldzie. Szukała w Jeleniej Górze pielęgniarek i pielęgniarzy oraz asystentów medycznych, oferując podstawowe wynagrodzenie w wysokości ponad 1000 euro.
Do czasu naszej rozmowy z Vaclavem Nedvidkiem, menadżerem spółki Vamed nie zgłosił się jeszcze nikt 

- Zadaję sobie sprawę, że w Polsce rynek pielęgniarek jest wydrenowany przez możliwości pracy w opiece w Niemczech - przyznał. - Liczymy jednak, że kogoś (np. absolwentki pielęgniarstwa KPSW) skuszą niezłe, jak sądzę, zarobki, bogate dodatki socjalne, możliwość bezpłatnych szkoleń, a przede wszystkim bliskość Tanvaldu.

Pracowników produkcji szuka na targach także jeleniogórska Zorka. Panie ze stoiska kusiły potencjalnych pracowników bogatym pakietem socjalnym i medycznym, ale o możliwych zarobkach nie chciały powiedzieć.

Bardzo aktywnie o przyszłych uczniów zabiegały też szkoły.

Obraz 124.jpg
Obraz 125.jpg
Obraz 127.jpg
Obraz 129.jpg
Obraz 131.jpg
Obraz 134.jpg
Obraz 135.jpg
Obraz 136.jpg
Obraz 137.jpg
Obraz 140.jpg
Obraz 141.jpg
Obraz 143.jpg
Obraz 145.jpg

Komentarze (4)

Zdjencia wam sie pszewruciły!

Zamiast obrócić - wywalili! Ale jedno wam się uchowało, pewnie dla potomnych?

Dla Ferdka było coś ciekawego?

Dlaczego kanapki robi sie golymi rękami Fuj

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.