„Team Biegu Piastów” wrócił z Chin

„Team Biegu Piastów” wrócił z Chin

Prawie dwa tygodnie spędziła w Chinach grupa jeleniogórskich biegaczy narciarskich. Ich głównym celem był udział w chińskiej imprezie dla amatorów długodystansowego biegania na nartach.

 Bieg pod nazwą Vasalopeed China odbył się w mieście Changchung, leżącym w północno-wschodniej część Chin. Changchung liczy ponad siedem milionów mieszkańców. Bieg Vasalopeed przyjęty został niedawno do światowej federacji biegów narciarskich Worldloppet. To znak, że organizatorzy długodystansowych biegów narciarskich w Szwecji, Austrii, Włoszech, Polsce i wielu innych państwach liczą na to, że w biegach federacji Worldloppet wkrótce pojawią Chińczycy.

Narciarski wyjazd do Chin okazał się bardzo udany. Okazało się, że nie jest to kraj tak bardzo odległy od Polski, jeśli do Pekinu można polecieć bezpośrednio z Warszawy, a w Chinach funkcjonują dalekobieżne pociągi, które pędzą z prędkością ponad 300 km na godzinę. Zgodnie z zapowiedziami - organizatorzy zapewnili polskiej ekipie występującej w Changchung dobrej jakości sprzęt narciarski.
W Changchung, podobnie jak obecnie Karkonoszach, brakuje śniegu, ale nie brakuje mrozu. W dniach rozgrywania Vasalopeed China, a także w dniach poprzedzających ten bieg, temperatury w dzień i w nocy utrzymywały się w okolicach minus 15 stopni. To pozwoliło organizatorom na doskonałe naśnieżenie trasy oraz zgromadzenie bloków śnieżnych, z których wykonano kilkadziesiąt wielkich rzeźb.
- Stworzono z nich bajeczny krajobraz. Byłem na wielu biegach cyklu Worldloppet na całym świecie, ale nigdzie nic podobnego nie wiedziałem – powiedział Bartosz Lipiński, główny organizator narciarskiej wyprawy do Chin – W zawodach wzięło udział ponad 600 biegaczy. Chińczykom w organizacji tego przedsięwzięcia od początku pomagają szwedzcy działacze Biegu Wazów. Z krajów europejskich to oni wystawili najwięcej zawodników.
Wyjazd okazał się udany także pod względem sportowym. W biegu na 25 km z naszej ekipy najlepsze wyniki uzyskali: Aleksandra Różycka wśród pań i Edward Traskowski wśród panów. Na dystansie 50 km najlepszy z „Teamu BP” był Waldemar Spychalski (z dobrym czasem 3:41).
Oprócz udziału w chińskim Vasalopeed grupa jeleniogórskich biegaczy narciarskich zwiedziła w Chinach szereg historycznych miejsc, rozpoczynając od słynnego muru, przez Terakotową Armię, po Zakazane Miasto w Pekinie i Mauzoleum Mao.


 

SAM_5985.JPG
01.jpg
1.JPG
2.JPG
3.JPG
5.JPG
ch4.jpg
ch5.jpg
SAM_5939.JPG
SAM_5983.JPG
SAM_5984.JPG

Komentarze (3)

A ta pani naczelnik z jeleniogórskiego ratusza, to pojechała jako kto? Za swoje, czy z tego budżetu co go nie ma?

Do "ura". Oczywiście, że pojechała za Twoje pieniądze. Jacy mali ludzie w tym naszym kraju!!!

fajnie. kto za to placil?

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.