Tenisowe święto na Sudeckiej

Tenisowe święto na Sudeckiej

Ponad 30 zawodników z całej Polski wzięło udział w turnieju tenisowym, który odbył się w miniony weekend na kortach Międzyszkolnego Ośrodka Sportu w Jeleniej Górze.

Zawody te odbywają się w ramach września jeleniogórskiego. Przed wieloma laty były stałym punktem w kalendarzu imprez tenisowych. Później jedna zaprzestano ich organizacji. – Mamy nadzieję, że od tego roku będą organizowane cyklicznie – powiedział Janusz Lewiński, sędzia główny zawodów. Dodał, że jeleniogórskie korty są znane w całej Polsce. – Przed laty występowali tu zawodnicy światowej czołówki jak Thomas Emmrich, najlepszy wówczas tenisista bloku socjalistycznego.

Celestyna Trzewik, zastępca dyrektora Międzyszkolnego Ośrodka Sportu w Jeleniej Górze przyznaje, że dzisiaj tenis cieszy się dużym zainteresowaniem. – Staramy się dbać o korty jak najlepiej. Tym bardziej, że mamy bardzo duże obłożenie – powiedziała.
Organizatorem turnieju było Miasto Jelenia Góra. W weekendowych zawodach zwyciężył Paweł Dłuski, drugie miejsce zajął Marcin Gocoń a trzecie ex aequo: Wojciech Sawicki i Bartłomiej Bielecki.
W. Sawicki wykazał się przy tym pięknym gestem. swoją nagrodę pieniężną przekazał na rzecz organizacji turnieju dla dzieci w przyszłym roku. On sam trenuje młodzież w Częstochowie i zapewnił, że przyjedzie ze swoimi podopiecznymi na te zawody.
W turnieju pocieszenia pierwsze miejsce zajął Piotr Brener, a drugie Łukasz Brodziak.
To nie koniec tenisowych emocji. Już w najbliższy weekend na kortach w Jeleniej Górze odbędzie się turniej dzieci i młodzieży. Przewidziano trzy kategorie wiekowe: do 10 lat, od 10 do 14 lat oraz od 14 do 18 lat. Sportowych emocji z pewnością nie zabraknie.
 

turniej tenisowy (1).JPG
turniej tenisowy (2).JPG
turniej tenisowy (3).JPG
turniej tenisowy (4).JPG
turniej tenisowy (5).JPG
turniej tenisowy (6).JPG
turniej tenisowy (7).JPG
turniej tenisowy (8).JPG
turniej tenisowy (9).JPG
turniej tenisowy (10).JPG
turniej tenisowy (11).JPG
turniej tenisowy (12).JPG
turniej tenisowy (13).JPG
turniej tenisowy (14).JPG
turniej tenisowy (15).JPG
turniej tenisowy (16).JPG
turniej tenisowy (17).JPG
turniej tenisowy (18).JPG
turniej tenisowy (19).JPG

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.