Termy Cieplickie nadal zamknięte. Gdzie można popływać?

FOT. FB KPSW

Po poluzowaniu obostrzeń związanych z koronawirusem wielu mieszkańcó planowało wizytę w Termach Cieplickich w Jeleniej Górze. Niestety, Termy są nadal nieczynne. Gdzie zatem w naszym regionie można popływać i poszaleć w wodzie?

W Jeleniej Górze możecie to zrobić tylko na pływalni w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej przy ul. Lwóweckiej 18. Placówka została otwarta 15 lutego i  mogą korzystać z niej osoby z zewnątrz. Kasy czynne są od godz. 13.00 do 17.00 od poniedziałku do piątku. W soboty od godz. 9.00 do 14.00. Harmonogram zajętości torów znajdziecie na FB pływalni KPSW.

Czynny jest już kryty basen przy SP nr 11 w Jeleniej Górze, ale na razie nie mają tu wstępu osoby z zewnątrz. Zajęcia na pływalni odbywają się tylko dla grup zorganizowanych. Tak pozostanie do końca lutego. Jeśli po tym terminie zmienią się obostrzenia, basen zostanie otwarty dla wszystkich chętnych.

Bolesławiec

Od czterech dni czynne są Termy Bolesławieckie przy ul. Zgorzeleckiej 52 w Bolesławcu.Można wybrać się na basen od poniedziałku do niedzieli w godzinach 12.00-20.00. Siłownia, grota solna oraz strefa saun zgodnie z wytycznymi nadal pozostają nieczynne.

Nieczynny jest Bolesławiecki Park Wodny "Orka".

Lubań

Od 12 do 28 lutego w Lubaniu czynna jest kryta pływalnia "Laguna" przy ul. Różanej 2. Otwarta jest od od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 21.00, a w sobotę i niedzielę w godzinach od 11.00 do 21.00.

Zgorzelec

Nie popływacie w Zgorzelcu, bowiem pływalnia Centrum Sportowo Rekreacyjnego przy ul. Maratońskiej jest zamknięta. - Dokładamy wszelkich starań, aby udostępnić obiekt wraz z początkiem marca - informują pracownicy CSR.

Hotelowe baseny są czynne

Możecie korzystać z basenów w hotelach. Są wprawdzie niezbyt wielkie, ale dla spragnionych aktywności muszą na razie wystarczyć.

Dlaczego Termy Cieplickie są nieczynne?

Od piątku 12 lutego znów otwarte mogą być baseny w reżimie sanitarnym. W rozporządzeniu zaznaczono jednak, że luzowanie obostrzeń nie dotyczy aquaparków i ten zapis dotryczy Term Cieplickich. 

Przedstawiciele branży zwracają jednak uwagę, że pojęcia "basen" i "aquapark" nie zostały zdefiniowane, nie wiadomo, według jakich kryteriów decydować o otwarciu lub nie poszczególnych obiektów.Niektóre pływalnie decydują się np. na otwarcie basenów sportowych, pozostawiając zamknięte zjeżdżalnie i baseny zewnętrzne . - Pomimo prośby skierowanej w piśmie przez Stowarzyszenie Polskie Aquaparki i Pływalnie, pozostawiono nie do końca zrozumiały podział obiektów na "aquaparki" i "baseny", którego nie reguluje m. in. ustawa o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych - pisze Jakub Rakowski z branżowego portalu Basenprof.

Komentarze (10)

Trzeba zapisać się do pisu ,załatwić sobie jakąś fuchę obstwę sop i po wszystkim . Antoni to se skacze z trampoliny .

Lodowiska zamknięte basen zamknięty wszystko w jg zamknięte. Bolesławiec mógł otworzyć jg nie mogła,q wa zawsze POdgóre.

Co taka cisza w sieci po "środzie popielcowej'? Klechy dostały zakaz wypowiedzi ?

Te Disko-Polo, czemu tylko jeden temat w czerepie Ci się telepie? Ulży Ci jak coś nabazgrolisz ciągle o tym samym.Idź sie przewietrz.

A prezes z zastępcą biorą ile brali.
Pewnie nawet jakaś nagroda wpadła na koniec roku

Jak to gdzie można popływać? Obok przecież przepływa Wrzosówka. Trzeba to tylko robić skrycie, bo te ciule z term jak to zobaczą to zaczną i za to kasować !

Co tam Termy ,teraz ważny temat "łowimy pedofilów w sutannach" .

Znowus puścił bąka...

Dlatego próżniak szuka
Kasy,propozycja na dzisiaj?podnieść ceny
PARKOWANIA,

To, że Bolesławiec nazwał swój basen "termy" nie znaczy, że są to termy!. Bolesławiec otworzył swój basen, ponieważ w PKD wpisany został właśnie tak. Termy Cieplickie, jako zespół basenów, maja inne PKD. Gdyby zostało otwarte, nałożono by na nie karę.
Lodowisk nie można otwierać. Pretensje do PiS-u.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.