Terror smarkaczy

Terror smarkaczy

Sikają pod klatkami, załatwiają się w korytarzach, oblewają piwem, wybijają okna, rzucają w mieszkańców puszkami. Kto? Niedopilnowani uczniowie Gimnazjum nr 4 – twierdzą zabobrzanie, ale dyrekcja placówki zaprzecza. To nie nasi uczniowie – kategorycznie stwierdza.

Blok przy ul. Różyckiego 27 na jeleniogórskim Zabobrzu. Kilka lat temu nie sprawiał dobrego wrażenia: odrapane ściany, zarośnięty krzakami chodnik; szwędający się menele. Od tego czasu zmieniło się praktycznie wszystko. Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa budynek ociepliła, krzaki i samosiejki wykarczowała; zrobiło się schludnie i spokojnie. Podwórze należy dziś do ładniejszych na tak zwanym „starym” Zabobrzu.

Blok nr 27 zasiedlony został pod koniec lat 60. Czas, gdy zamieszkiwali go młodzi ludzie, a w piaskownicy brakowało miejsca dla dzieci, już dawno minął. Dziś mieszkają w nim głównie ludzie starsi: schorowani, często samotni; pragnący spokoju. Niestety, to co się dzieje na podwórzu trudno wprost opisać. I nie chodzi wcale o godziny wieczorne czy nocne – wtedy jest właśnie bezpiecznie – ale o poranne.

- Strach iść na zakupy – mówi jedna z pań. – Rano jak wychodzę, to najczęściej po otwarciu drzwi z klatki schodowej widzę kałużę z moczu. Dzieciaki sikają tam gdzie stoją, najczęściej pod drzwi.

Cały artykuł w "Nowinach Jeleniogórskich" nr 39/10.

Komentarze (7)

Na Zabobrzu instalowany jest system kamer w wielu miejscach, trzeba widocznie poszerzyć zakres działań o tą ulicę i zakończy się sikanie po klatkach, a jeżeli nie, to namierzyć delikwenta. Fotografię z ujęcia kamery wydrukować z napisem "szczoch poszukiwany" w nakładzie 500 sztuk.Nadmienię, że drzwi od klatki posiadają zamki i domofon więc ktoś takiego szczocha musi wpuścić. Podziękowania proszę przesłać jakiemuś sąsiadowi.

nie raz przechodząc pomiędzy tymi blokami widuję smarkaczy chowających się w klatkach i palących faje. Na pewno są z 4ki, wiem, gdzie sąsiedzi chodzą do szkoły.

Starsi nie znaczy bezradni,a dopaść szczocha ,nawalić po łbie laską i będzie spokój :side:

Zawsze ta szkola miala zla opinie,jako podstawowa-a teraz gimnazjum.Tez mieszkam w poblizu,i widze popisy smarkaczy.I co jest dla mnie dziwne,dziewczyny sa gorsze od swoich kolegow.Poczawszy od slownictwo na ubiorze skonczywszy.Tak ubrane niektore panny, jakby wracaly z dyskoteki .a nie szly do szkoly.Ale tu juz pukam do domow-rodzice ,halo-,i Wy tego nie widzicie??/szkola ma za Was odwalac wszystko??? :angry: :angry: :angry:

za dobrze na tym Zadobrzu nie ma ;)
(błagam, poprawcie to ;P)

bo za delikatnie sie tych gowniarzy traktuje, a wylapac i umiescic w poprawczaku, dla przykladu a przede wszystkim rozbic grupe. pojedynczo to sa smieci, male zasmarkane gnojki bojace sie wszystkiego.. wyrwac chwasty i won do jakiejs roboty, myc te szczochy i sprzatac osiedle!!!!

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.