Tomasz Adamek gotowy do morderczej walki

Tomasz Adamek gotowy do morderczej walki

Były zawodowy mistrz świata w boksie Tomasz Adamek na zgrupowaniu w Szklarskiej Porębie kończy przygotowania do kolejnej walki z pięściarzem z USA. Do ringu w Częstochowie popularny „Góral” wejdzie w sobotę, 21 kwietnia. Tomek obiecuje pokazać wielkie serce w trudnej potyczce, determinację i bokserskie atuty. Znów chce wygrać.

- Muszę być przygotowany na wiele rund ciężkiej walki z Joeyem Abellem (36 lat). Amerykanin ma potężny cios. Widziałem jak przed czasem powalił Krzysztofa Zimocha. Aby nie wdawać się w bijatykę z Abellem, zamierzam zadawać ciosy i uciekać. Udoskonalam pracę nóg. Muszę być w świetnej formie fizycznej. Na treningach, zwłaszcza na siłowni, gdzie „rządzi” specjalista Jakub Chycki, wylewam siódme poty. Dźwigam tony na sztandze. Katuję się na własne życzenie – przyznaje Tomek.

Adamka do walki przygotowuje Gus Curren z USA. Zapewnia, że z Tomkiem pracuje się bardzo łatwo, bo jest profesjonalistą.

- Wiek Tomka (41 lat) jest nieistotny. On czuje się i trenuje jak młody bóg. Żonie Dorocie obiecałem, że Tomek w ringu nie ucierpi. Pracujemy nad szybkością na której Tomek bazuje, techniką, finezją i kontrami - mówi Gus Curren.

Tomasz Adamek cieszy się kiedy dane mu walczyć w Polsce. Zawsze chce pokazać dobry, widowiskowy boks. Po to po raz piąty trenuje w Osadzie „Śnieżka” w Łomnicy, ostatnio w Blue Mountain Resort pod Szrenicą.

- Żona Dorota mówi, że jestem już za stary na bokserskie walki. Dzięki Bogu nic mi nie brakuje. Jestem zdrowy i spełniony jako pięściarz. Boks to sport, w którym nie da się oszukiwać. Ring wszystko zweryfikuje. Jestem bliski zakończenia kariery, jeśli jednak w Częstochowie wszystko będzie w porządku, to moi fani jeszcze raz zobaczą mnie w ringu – deklaruje Tomek i dodaje: - W Szklarskiej Porębie jest pięknie i cicho, lubię tutejszy fajny mikroklimat. Wyjeżdżamy osiemnastego kwietnia. Z pobytu w Blue Mountain Resort jestem bardzo zadowolony, mam tu wszystko w jednym miejscu. Ring, siłownię, basen i odnowę biologiczną. Nie muszę już dojeżdżać do innych obiektów.

- W połowie obozu przenieśliśmy się z Łomnicy do Szklarskiej Poręby. To sugestia trenera Currena i promotora Mateusza Borka. Chcieli Tomkowi zmienić środowisko. Ponadto bokser nie musi bać się przeziębień i infekcji. Poprzednio spocony i zgrzany po ciężkim treningu musiał dojeżdżać na siłownię. Teraz ma najlepsze warunki i sparingpartnerów, leworęcznych. „Góral” nie jest jedynym pięściarzem na campie pod Szrenicą. Intensywnie trenują utytułowana zawodowa bokserka, mistrzyni Europy i mistrzyni świata WBO Ewa Brodnicka (na zdjęciach), która też powalczy podczas Gali w Częstochowie, wschodząca gwiazda ringu Adam Balski i Łukasz Wierzbicki ze Zgorzelca – wymienia nazwiska organizator obozu, Rafał Urbanik.

Więcej o Tomaszu Adamku przeczytacie w artykule „Katowanie boksera Adamka” w „Nowinach Jeleniogórskich” nr 15 z 10 kwietnia 2018 roku.
 

Trening przed walką (1).JPG
Trening przed walką (2).JPG
Trening przed walką (3).JPG
Trening przed walką (4).JPG
Trening przed walką (5).JPG
Trening przed walką (6).JPG
Trening przed walką (7).JPG
Trening przed walką (8).JPG
Trening przed walką (9).JPG
Trening przed walką (10).JPG
Trening przed walką (11).JPG
Trening przed walką (12).JPG
Trening przed walką (13).JPG
Trening przed walką (14).JPG
Trening przed walką (15).JPG
Trening przed walką (16).JPG
Trening przed walką (17).JPG
Trening przed walką (19).JPG
Trening przed walką (20).JPG
Trening przed walką (21).JPG
Trening przed walką (22).JPG
Trening przed walką (23).JPG
Trening przed walką (24).JPG
Trening przed walką (25).JPG
Trening przed walką (26).JPG
Trening przed walką (27).JPG
Trening przed walką (28).JPG
Trening przed walką (29).JPG
Trening przed walką (30).JPG
Trening przed walką (31).JPG
Trening przed walką (32).JPG
Trening przed walką (33).JPG
Trening przed walką (34).JPG
Trening przed walką (35).JPG
Trening przed walką (36).JPG
Trening przed walką (37).JPG

Komentarze (7)

Krzysztof nazywa się Zimnoch a nie Zimoch. Zimoch jeżeli już to Tomasz, ale on nie jest bokserem jak Krzysztof, który rzeczywiście walczył z Abellem, lecz komentatorem sportowym.

Adamek to nie z PiS kiedyś kandydował ?

Adamek to kawał chłopa prawie 1.9 wzrostu i 100 kg wagi. Przy swoich umiejętnościach i po treningu jest maszyna do zabijania. Na Dolnym Śląsku nikt by mu nie dał rady.

Ja bym mu wpieprzył.

Chyba odciął się od PiS , bo to partia tolerancji, miłości i przyjaźni. A tu trzeba lać się po twarzach.

Cytat z artykułu "Tomek obiecuje pokazać wielkie serce w trudnej potyczce"szanowny panie redaktorze,to się nazywa nieznajomość tematu,aby rozpocząć walkę,zawodnik pracuje nad sobą,aby wzbudzić w sobie agresję,czasem tak bywa z zawodnikami,że nie mają innego pomysłu na siebie,i muszą przełamać wewnętrzny opór.A serce to kocha.

Cóż,życzę mu wszystkiego najlepszego,oby nie skończył w szpitalu szkoda chłopa.Serce to nie wszystko....

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.