Tomasz Czaplicki i Zofia Tuła ponownie mistrzami Polski

Tomasz Czaplicki i Zofia Tuła. Fot. Archiwum własne

Kajakarze z naszego regionu zwyciężyli w Mistrzostwach Polski we freestylu kajakowym. Zawody odbyły się w pierwszych dniach września na torze górskim w Krakowie.

Nasi kajakarze są w dobrej formie i podbijają Europę, przygotowując się do Mistrzostw Świata, które odbędą się na przełomie listopada i grudnia w Argentynie. Zofia Tuła wygrywa po kolei wszystkie zawody, w których bierze udział, a Tomasz Czaplicki nie pozostaje w tyle zajmując pozycję lidera w Pucharze Europy. Nie było więc wielkim zaskoczeniem, że oboje po raz kolejny obronili tytuły Mistrzów Polski. Nie było to jednak tak oczywiste, jak mogłoby się wydawać. Podczas finałów zawodników czekały nieprzewidziane niespodzianki. W ciągu kilku chwil znacznie opadł poziom wody na torze kajakowym.

– Już w eliminacjach na torze było dość płytko i zdarzyło mi się kilkukrotnie uderzyć dziobem kajaka, albo wiosłem o betonową płytę toru, ale mimo tego dało się wykonać wysokie salta przodem, takie jak air Loop, czy Space Godzilla – opowiada Tomasz Czaplicki. – Tuż przed finałem konkurencji kobiet poziom wody opadł, na moje oko, o jakieś 10-15 cm. W tej sytuacji nie dało się uniknąć uderzania kajakiem o dno i warunki do osiągania wysokich wyników znacznie się pogorszyły. Szkoda, że się tak stało. Dziewczyny stoczyły między sobą piękną walkę, pokazały serce i pasję, ale niestety warunki na torze nie pozwoliły im uzyskać lepszych wyników niż w eliminacjach.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.