Trwa egzamin gimnazjalny

Trwa egzamin gimnazjalny

586  jeleniórskich gimnazjalistów przystąpiło dzisiaj (10 kwietnia) o godz. 9.00 do egzaminu. Mimo strajku nauczycieli, we wszystkich szkołach, udało się zebrać komisje. Są w nich między innymi katecheci oraz emerytowani nauczyciele.

W Szkole Podstawowej nr 11 na egzamin stawili się wszyscy uczniowie gimnazjum.  Przed godziną 9.00 czekali w holu na rozpoczęcie sprawdzianu.

- Mamy skompletowaną komisję - mówi Eugeniusz Sroka, dyrektor SP nr 11.  W 16-osobowej komisji pięć osób to nauczyciele z SP nr 11 (katecheci oraz dwójka innych nauczycieli). Pozostali to osoby skierowane do komisji. Są to emerytowani nauczyciele.

- Sama zgłosiłam się do komisji - mówi Helena Rzemińska, emerytowana nauczycielka, członek komisji egzaminacyjnej w SP nr 11. - Chciałam pomóc strajkującym nauczycielom i uczniom. Zależało mi, by egzamin gimnazjalny odbył się, by strajku nie odczuli uczniowie - dodaje.

- Nie denerwujemy się, bo jesteśmy  dobrze przygotowani - zapewniali gimnazjaliści. Nie mieli pojęcia, jaki temat może być na języku polskim. Przyznawali, że najbardziej stresują się jutrzejszym egzaminem z matematyki.

Gimnazjaliści i ich rodzice na bieżąco (na stronie internetowej i e-dziennik) byli informowani przez dyrekcję szkoły o sytuacji.

W SP nr 11 do egzaminu przystąpiło 81 gimnazjalistów. Pisali sprawdzian w sali gimnastycznej. Za ich powodzenie trzymali kciuki  nauczyciele. Wszyscy byli ubrani na czarno.

- Życzymy im, żeby ten egzamin zdali bardzo dobrze - mówili strajkujący nauczyciele z SP nr 11.

Także w  pozostałych jeleniogórskich szkołach (SP nr 15, SP nr 2 oraz ZSO nr 1, ZSE "Elektronik" oraz Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych) egzaminy  gimnazjalne przebiegają bez problemów. - Skompletowano komisje i o godz. 9.00 uczniowie rozpoczęli pisanie sprawdzianu - informuje Paweł Domagała, naczelnik Wydziału Oświaty jeleniogórskiego magistratu.

Jutro (11 kwietnia) gimnazjaliści będą pisać egzamin z matematyki oraz przedmiotów przyrodniczych. 12 kwietnia gimnazjalistów czeka egzamin z języków obcych.

Egzaminy gimnazjalne rozwiązane przez uczniów zostaną zakodowane. Sprawdzać je będą egzaminatorzy z okręgowych komisji egzaminacyjnych. Dodatkowe terminy egzaminów zostały zaplanowane na  3-5 czerwca.

Wyniki kwietniowego egzaminu będą ogłoszone i przekazane szkołom 14 czerwca.

egzamin 10.04 (3).jpg
egzamin 10.04 (4).jpg
egzamin 10.04 (5).jpg
egzamin 10.04 (6).jpg
egzamin 10.04 (7).jpg
egzamin 10.04 (8).jpg
egzamin 10.04 (10).jpg
egzamin 10.04 (11).jpg

Komentarze (34)

dlaczego do ogłoszenia wyników potrzeba aż 2 miesięcy ?????

Egzamin przeprowadzają Nauczyciele, POrtmonetki i POrtfeliki Broniarza siedzią z założonymi rękami. My rodzice będziemy pamiętać.

Jak tylko napiszę "PO" to mam wytrysk! Na twarz! PO PO PO!

Anonim++
Nie masz bladego pojęcia na czym polega dzisiejszy egzamin, a informacje medialne płyną do Twojej świadomości tylko z jednego źródła.
Człowiek rozumny charakteryzuje się myśleniem samodzielnym, analityczny i nie daje się manipulować. Życzę wszystkiego dobrego i pełnego portfela

Egzaminy nie sprawdzają nauczyciele że szkoły, tylko komisje egzaminacyjne - egzaminatorzy

Brawo.

Zauważyliście w jaki sposób byli poubierani uczniowie zdający egzaminy? Widziałam ich w okolicach szkół i na przystankach- dziewczyny takie mini krótkie, że pół tyłka wystawało; w brudnych buciorach, krzykliwych makijażach, siatkowanych pończochach, na buziach tona pudru. Chłopaki jakby na boisko w piłkę szli grać. Oczywiście połowa z fajkami w gębach. Zero jakiejkolwiek kultury. Widać, że matka z ojcem nawet podstawowej etykiety nie nauczyli.

Dziewczyny w ten sposób wykorzystują swoje atuty. Jak w komisji jest mężczyzna lub jakaś lesbijka to wtedy patrzą na nie przychylniejszym okiem.

ksionc nie ulega podpowieciom szatana!

Strasznie prymitywny komentarz.
Z jakiej jesteś epoki?
Odp. Z tej w której za "flaszkę" można wszystko załatwić
???
Zanim napiszesz zastanów się drogi Anonimie++

To wina rodziców, którzy nie zwracają uwagi na to, jak wyglądają dziś dziewczyny, a po drugie nauczycieli, którzy nie egzekwują pewnych zasad dot. ubioru na co dzień w szkole, tak samo, jak na egzaminy, początek czy zakończenie roku szkolnego.

Znam autentyczną historię z PRL, gdzie maturzysta przyszedł do szkoły w zwykłych ciuchach bez odświętnego, pasującego do okoliczności stroju. Nauczyciel, nie wpuścił go do sali. Nakazał mu wrócić do domu i się przebrać.

Ten egzamin w sp2 to jakaś farsa.Wszystko opóźnione.Najpierw 20min czekania na dworze bo śmieszne na odmisiu* szkolenie tej pseudo komisji.Potem kolejne 40 min bo ta komisja nie mogła się ogarnąć.Najgorsza była zakonnica która latała między piszącymi z różańcem i się modliła przeszkadzając wszystkim.Porażka totalna.Teraz młodzież ma z tego w internecie używanie.Taka to powaga egzaminów.

Młodzież jest dziś taka "wyszczekana" i nie potrafiła poprosić zakonnicę, by nie modliła się przechadzając się pomiędzy ławkami, bo to im po prostu przeszkadza?

i Ty to widziałes? , to kim Ty jesteś?

A teraz proponuję pohejtować TAKSÓWKARZY - W d***CH IM SIĘ PRZEWRACA, KAŻDY MA CO NAJMNIEJ DWA SAMOCHODY, NAJCZĘŚCIEJ WYPAŚNE PROSTO Z SALONU, TRZEPIĄ LEWE KURSY ILE WLEZIE TYLKO CO 10-15 JEST WKLEPYWANY NA LICZNIK, LEJA PALIWO DO BAKU NA PRYWATNE PODRÓŻE I ODLICZAJĄ BO IM WOLNO, REMONTY PRYWATNYCH SAMOCHODÓW ODLICZAJĄ BO IM WOLNO, IKT TEGO NIE SPRAWDZI I NIE ZANEGUJE!!! A TERAZ JESZCZE CHCĄ OGRANICZYĆ MOŻLIWOŚĆ PRACY DLA STUDENTÓW KTÓRZY POJEDYNCZYMI DOWOZAMI Z UBERA DORABIAJĄ SOBIE GROSZOWE DODATKI. WSTYD - W CYWILIZOWANYM KRAJU UBER JEST NORMALNYM SRODKIEM TRANSPORTU TYLKO U NAS MAFIA TAKSÓWKOWA JEST PRZECIWNA !!! GDZIE WOLNY RYNEK GDZIE POPYT I PODAŻ

Osoba posiadająca taksówkę powinna mieć licencję, tak jak jest dotychczas, tymczasem rząd już kombinuje, by licencje polikwidować.

Jeden mądry taksówkarz - Pan w średnim wieku słusznie zauważył, że po likwidacji licencji "nowi" taksówkarze będą posługiwać się nawigacją.
Jak wiadomo, nawigacja potrafi pokierować różnymi ścieżkami, a kto na tym straci jest oczywiste - klient, jeśli nawigacja pokieruje z miejsca A do B okrężną drogą. Do tego dojdzie dumping cenowy.

W Anglii egzamin taksówkarza jest niezwykle trudny i wymaga znajomości topografii miasta; każdej choćby najmniejszej uliczki, małego duktu na pamięć. Egzamin polega na wskazaniu trasy, którą wyznaczył egzaminator. Likwidacja egzaminu zniszczy rynek.

Mafia, o której piszesz dotyczy konkretnych korporacji, które roszczą sobie prawo do konkretnych miejsc w mieście. Przyjedzie konkurent, dostaje nakaz, by zjeżdżał, a jeśli nie skutkuje, stosują brutalne metody. Swego czasu Janusz Weiss w Radio Zet prowadził program i wtedy zajął się tym tematem. Otrzymał pogróżki i oznajmił, że zaraz po zakończeniu programu idzie na policję.

Z całym szacunkiem dla uczniów, egzaminu powinny zostać odwołane, zawieszone i przełożone na późniejszy termin. Nauczyciele w komisjach to bez honorowe łamistrajki bez powołania do zawodu, bo właśnie Ci strajkujący chcą zmian na lepsze! dla siebie, uczniów i edukacji!

Z jednym się twoim fragmentem zdania zgodzę że chcą zmian na lepsze dla siebie.Reszta dla tych szantażystów nie istnieje.

Siemanko trollu! Z której farmy jesteś? Napisz, bo moja farma się opóźnia z wypłatą i chcę zmienić! Pozdro dla kumatych!

W SP2 to rzeczywiście parodia egzaminu z tymi zakonnicami.Spokojnie to jest do podważenia.

Rozumiem nauczycieli w zupełności.

Rozumiem i wspieram protestujących!! 100% POZYTYW

Wspieram nauczycieli! Walczcie do końca!

Popieram nauczycieli , to oni nas wychowują i nam pomagają

Nauczyciele wspieram Was całym sercem!

Nareszcie fantastyczna nauka historii , dziękujemy Wam kochani nauczyciele, popieramy strajk!!!!!

jesteśmy z Wami drodzy nauczyciele, nie poddawajcie się !!!!!!!!!!

Nooooo , koniec z bezradnością nauczycieli , tak trzymajcie musicie być razem , nie poddawajcie się

Ktoś w komentarzach (Chyba w jelonce) napisał: "niech będzie z Wami moc".
Zgadzam się Nauczyciele! NIECH BĘDZIE Z WAMI MOC!!!

Kolejny multi komentujący. Jesteś żenujący (a).

Czytać się nie chce. Miałam super nauczycieli. Popieram ich.

Nauczyciele szable w dłoń..pokażcie swoją moc!OJCZYZNA I RÓD SŁOWIAŃSKI JEST Z WAMI!

Żartujesz sobie, większych pipek od nauczycieli to świat nie widział. Strajk rolników: płoną opony, strajk górników Warszawa zamiera. Nauczyciele: dzieci nie pójdą do szkoły, zrobimy strajk okupacyjny a jak któryś się przedrze to obijemy go tak, aż mu kredki z tornistra wypadną.

Ja takich nauczycieli jak dyrektor szkoly 8 nie popieram! Masakra ta kobita

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.