Trwają poszukiwania zaginionego turysty

FOT. GOPR

Dzisiaj (31 stycznia) o godz. 9 goprowcy wznowili akcję poszukiwawczą turysty z Niemiec, który zaginął 26 stycznia w drodze na Śnieżkę. Ratownicy z Polski i Czech od kilku dni przeszukują szlaki i zbocza. Warunki w górach są trudne. Dzisiaj po godz. 15 przewidywane jest załamanie pogody.

Ostatni raz 33- letni Carsten Verner widziany był 26 stycznia około godz. 12.00 w okolicy Domu Śląskiego. Planował wejść na Śnieżkę. Od tego czasu słuch po nim zaginął.

Kilkunastoosobowa grupa ratowników górskich z Polski i Czech od razu rozpoczęła poszukiwania. Ratownicy górscy przeszukali zbocza Śnieżki, Kocioł Łomniczki oraz Obri dul. Dzisiaj będą kontynuować akcję.

W górach ślisko i wietrznie

Warunki w górach już są trudne, szlaki są oblodzone. Będą jeszcze gorsze, bowiem po godz. 15 przewidywane jest załamanie pogody. Dyżurny ratownik GOPR ostrzega, że będzie wiać silny wiatr, spadnie widoczność, szlaki zawieje śnieg. Rano odczuwalna temperatura na Śnieżce wynosiła - 10 stopni. Przy silnym wietrze będzie jeszcze niższa.

Daj znać policji

Policjanci opublikowali zdjęcia zaginionego. I apelują o pomoc. Informacje mogące pomóc w odnalezieniu zaginionego turysty z Niemiec należy kierować do Komisariatu Policji w Karpaczu nr tel. 75 75 45 471 do Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze (całodobowo) pod numerem telefonu 757520240 lub 997.

GOPR (1).jpg
GOPR (2).jpg
GOPR (3).jpg
GOPR (4).jpg
GOPR (5).jpg
GOPR (6).jpg
poszukiwany.jpg

Komentarze (1)

akurat dzisiaj po 15 się rozpogodziło

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.