Tysiące jeleniogórzan na kolejnym proteście

Fot. Piotr Łukowicz

Kolejny dzień protestów po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej. Także w Jeleniej Górze. Dzisiaj po południu spod Castoramy ruszył tłum, żeby wyrazić swoje niezadowolenie. Manifestujących było podobnie jak w poniedziałek – kilka tysięcy. Determinacja i wściekłość były także na podobnym poziomie. 

 

Z parkingu koło Castoramy tłum mieszkańców przeszedł na pl. Ratuszowy. Skandowano hasła, czasem bardzo dosadne („grzeczne już byłyśmy!!), na setkach kartonów uczestnicy wypisali lapidarnie, co sądzą o ataku na swoje prawa i wolności. Tym, którzy dokonują zamachu na te wartości protestujący i na transparentach, i krzycząc, zalecali „spie....ać”.

Pani Barbara ma dorosłą córkę. Właśnie wyszła za mąż, układa sobie życie, z mężem myśli o dziecku. - Chcę, żeby mogli zadecydować o swoich sprawach, bez nakazów, bez straszenia, bez zniewolenia zasadami ze średniowiecza – mówi kobieta.

Wioletta jest uczennicą jeleniogórskiego liceum. Przyszła z koleżankami. - My się w politykę nie bawimy, bo to szambo. Ale teraz to szambo wylało się na nas. Nie możemy być obojętne nie reagować na to – twierdzi dziewczyna.

W czasie manifestacji krótko przemawiali dwaj politycy. To się nie wszystkim spodobało. - To nie jest ich protest, lepiej, żeby nie próbowali przejąć tego pospolitego ruszenia, bo to wszystko ugrzęźnie i straci na sile – ocenił mężczyzna koło 40-stki. Z możliwości zabrania głosu skorzytało także kilkoro uczestników manifestacji. Każdy na swój sposób  dawał wyraz frustracji i nadziei. Było pompatycznie, czasem zadziornie i kpiarsko. Jedna z dziewczyn wyzwała "Kaczyńskiego na solo". 

Kolejny protest zapowiedziano na piątek.

Fot. Piotr Łukowicz
Fot. (sad)
Fot. (sad)
Fot. (sad)
Fot. (sad)
Fot. (sad)
Fot. (sad)
Fot. (sad)
Fot. Piotr Łukowicz
Fot. Piotr Łukowicz
Fot. Piotr Łukowicz
Fot. Piotr Łukowicz
Fot. Piotr Łukowicz
Fot. Piotr Łukowicz
Fot. Piotr Łukowicz
Fot. Piotr Łukowicz
Fot. Piotr Łukowicz
Fot. Piotr Łukowicz

Komentarze (74)

Wielu z nas chce zmiany rządu. Bardzo wielu.
Jednak zanim ślepo staniemy ramię w ramię z kobietami uczestniczącymi w protestach organizowanymi przez Strajk Kobiet poświęćmy chwile na przeczytanie postulatów jakie przedstawiają, a raczej o co przemilczają. Czyli najważniejsze, kobiety dzisiaj nie walczą o równouprawnienie, nie, to już mamy. Dzisiaj feministki walczą o przywileje. O nierówność płci. O jeszcze większą władzę. O jeszcze lepszą pozycję społeczna. O to by kobiety nie było traktowane tak samo jak mężczyźni, ale aby były traktowane lepiej.
I to nie jest OK.
Poniżej lista rzeczy które Strajk Kobiet chce przemilczeć:
1.Ten sam wiek emerytalny dla kobiet i mężczyzn
2.Parytety płciowe w sądach rodzinnych - dzisiaj dominują kobiety, co widać w orzecznictwie.
3.Rezygnacja z alimentów dla byłych żon po rozwodzie.
4.Aborcja prawna (zwana niekiedy finansową) dla mężczyzn
5.Likwidacja prawa, które obecnie nakazuje mężczyznom łożyć pieniądze na nieswoje dzieci.
6.Korzystanie z funduszu alimentacyjnego dla obojga płci.
7.Dofinansowanie dla domów samotnych ojców i matek, a nie tylko samotnych matek.
8.Parytety imigracyjne - połowa nowoosiedlających sie osób to muszą być kobiety. A druga połowa mężczyźni.
9.Penalizacja dyskryminacji pozytywnej którejkolwiek płci na rynku pracy.
10.Penalizacja dyskryminacji pozytywnej którejkolwiek płci w handlu.
11.Równe prawo do opieki nad dzieckiem dla mężczyzn - dzisiaj dominują kobiety.
12.Równie surowe karanie kobiet i mężczyzn, którzy nie przestrzegają postanowień sądów rodzinnych - dzisiaj pobłażliwość dla kobiet.

Jakkolwiek absurdalnie by to miało zabrzmieć, postulatom Strajk Kobiet jest zdecydowanie bliżej do wizji Seksmisji, niż do równouprawnienia, dlatego
Protesty. Tak.
Feminizm. Nie.
Protestujemy ale nie pod sztandarem Strajk Kobiet.

Wściekłość a PO będzie żałoba. NJ bedą miały w tym swój udział pisząc nieobiektywne artykuły .Podsycające do wyjścia na ulice.

Poseł Marzena Machałek (PiS) zawsze mówiła, że jest dla ludzi bardzo pomocna. Więc gdzie jest teraz poseł Machałek? Dlaczego nie porozmawia z tymi kobietami, które demonstrują? Zabrakło odwagi?

Zabijane dzieci to też ludzie...

Dlaczego redakcyjka uważa,że zabijane dzieci to nie ludzie?

jak byś niewiedział(a) są obrady sejmu.

My będziemy ozdobą konarów w naszym najbliższym sąsiedztwie razem z oszalalym bolszewikiem

"Piekło Skrobaczek"

To nie są kobiety. To szczylówy i siuśmajtki, które nie znają życia. Szczerze mówiąc nie chciałbym być dzieckiem tej hołoty. Uważam, że wszystkie uczestniczki protestu, powinny być obligatoryjnie skrobane, bo wyobraźmy sobie piekło jakie zafundują swoim dzieciom. Jednego się dowiedziałem: skrzywienie lewicowe jest gorsze od faszyzmu. LEWACZKO USUŃ TWITTERA! Ostatnio usłyszałem rewelacyjne przemyślenie jednej k****nki. Stwierdziła ona, że dziecko to jest obce ciało w jej ciele i ona może nim dysponować. I teraz przekaz do frajerów wspierających k****nki. Wasz penis też w pewnym momencie jest obcym ciałem w ciele k****nki... Do przemyślenia :)

Takie wpisy jak Twój w niczym nie pomagają, może tylko dają ujście gniewowi, jaki czujesz. Ale to jest życie tych osób, które atakujesz, a nie Twoje. Nikt nie wzywa do zmuszania kogokolwiek do konkretnego wyboru. Nikt poza Tobą, bo to Ty niestety wzywasz do przymusowego "skrobania", jak Ci nie wstyd? Gdzie Twoja godność, nawet jeśli masz inne poglądy? Widać podłość a nie godność. Myślisz że zakaz aborcji nawet w tak skrajnych wypadkach uratuje czyjeś życie? Myślisz w ogóle? Taki zakaz na pewno pobudzi ruch aborcyjny i wyjazdy na "skrobanie" jak to ujmujesz. Zastanów się czasem zanim coś napiszesz, to będzie dobre także dla Ciebie. Bój się Boga a nie lewaka, dziś lewak to jak diabeł w średniowieczu, straszak i wcielenie zła dla mających trudności z metafizyką. Albo dla tępego elektoratu, któremu trzeba znaleźć wroga. A komunizm jest tak samo obrzydliwy jak faszyzm, może za długo w nim żyłeś, że z przyzwyczajenia chcesz ograniczać innym prawo wyboru jak chcą żyć i nawet nie czujesz, że masz to we krwi.

Mój komentarz moja sprawa :) A teraz zaczynam jeździć PO pijaku, jak kogoś POtrącę to POwiem: Mój samochód moja sprawa :)

Że też ciebie nie wyskrobano. Twoje skrzywienie jest gorsze od dżumy, ospy i covidu jednocześnie. Jeśli kiedyś w tobie był jakiś penis, to była to jedyna chwila kiedy miałaś jakąkolwiek inteligentną komórkę.

Covid to akurat kmiotki, Wy skutecznie roznosicie. Wielu ludzi przez Was umrze. Ale jak to mówią lewaki, rewolucja wymaga ofiar. W imię walki z rządem, rozwalacie Polskę, moją ojczyznę. Jak chcecie walczyć to zaproponujcie cos konstruktywnego. Jest przecież Chyży Rój w Brukseli, tylko,że on POpija łyskacza i ma wywalone na lokalsów z Ten Kraju.

Czas twój i twojego prezeska minął. Lepiej mieć covid niż żyć w państwie według waszego pomysłu. Jeśli Polska ma być pisowska to niech jej nie będzie, bo i tak nic nie jest warta. Wielu ludzi już umarło przez nieudolność twojego żałosnego rządu. Wielu jeszcze umrze. ***** ***

Przynajmniej wiadomo o co ten cały tumult. Nie chcecie żyć w uczciwym państwie bez złodziejstwa, a Polki i Polaków macie głęboko w tyle...

"Uczciwym państwie bez złodziejstwa" użyte w kontekście obecnego rządu to ciekawy żart. Rządy AWS, SLD, w końcu nawet tak znienawidzonego PO były jakie były, były afery, przekręty, mniejsze i większe awantury i błędy. Ale to co zafundowała tzw Zjednoczona Prawica przebija pod tym względem o wiele długości wszystkich poprzedników razem wziętych.

Rozrośnięty do granic absurdów nepotyzm, przerobienie Telewizji Publicznej na gigantyczną tubę propagandową wzorem z Rosji, afery nie liczone w tysiącach, a milionach i miliardach złotych, zrujnowanie opinii na arenie międzynarodowej, piętnowanie mniejszości i grup społecznych nie zgadzających się z linią partii, skłócanie z UE, przesadny nacjonalizm, podporządkowywanie kraju Kościołowi Katolickiemu wraz z bezwstydną i rozpasaną fundacją, wynajdywanie wewnętrznych i zewnętrznych "wrogów" narodu rodem z totalitaryzmu, obrzydliwa arogancja i nie liczenie się z nikim władzy, marnowanie czasu na wewnątrzpartyjne przepychanki w obliczu nadchodzącego kryzysu, wreszcie komiczna wręcz nieudolność i niekompetencja - od Janowa po sztandarowe "500+". Żaden z szumnych projektów ZP nie zakończył się nawet w połowie sukcesem, i jak ta stępka przy blasku fleszy podłożona w Stoczni Szczecińskiej do dziś leży i gnije. Pomijam miliony polskich samochodów i mieszkania plus, można by tak wymieniać długo.

Ale co najważniejsze - za tych wszystkich poprzednich, byle jakich rządów - było przede wszystkim spokojniej i stabilniej. Ludzie byli spokojniejsi, nikt nie napuszczał jednych na drugich. Nikt nie straszył wyimaginowanymi "wrogami narodu" na których zwalał też winę za własną nieudolność albo wykorzystywał do własnych politycznych celów. Byle jak, ale spokojnie szło się do przodu.

Bredzisz z nienawisci...

Nie jestem siuśmajtką pedale.

Nie jestem pedałem siuśmajtko :)

Jesteś. Nawet taki masz podpis. Zwyrol.

To Ty jesteś Hose czy zwyrol jak się POdpisałeś na końcu? Wracając do meritum. Cała sprawa opiera się o możliwość urodzenia dziecka bez mózgu. Jesteś świetnym przykładem, że można. Matusia urodziła Cię bez mózgu, a Ty nawet komentarze próbujesz pisać :)

Wsadź sobie palec w du.pę na dwie zdrowaśki, podobno takich jak ty to odpręża.

Brawo Wy! Dziś nie mogliśmy być z Wami, ale będziemy w piątek w kilka osób! Prawa kobiet! Precz z kaczorem dyktatorem!

Na kosę se usiądź okrakiem :)

To smutne, że obecny rząd jest głuchy na potrzeby swojego narodu, najgorsze, że jest głuchy na potrzeby kobiet. Przecież one nie chcą dokonywać codziennie aborcji, to się tyczy tylko skrajnych, tragicznych przypadków. PiS serwuje nam totalitaryzm, wspierany/sterowany przez kościół katolicki, mi to przypomina hitlerowskie niemcy. Oni też mieli aprobatę papieża i biskupów, by gardzić ludzkim życiem.

Skrajne przypadki POwiadasz? A taka Natalia Przybysz to jak sama mówi, zabiła dziecko, bo mieszkanie miała za małe.

Jan Paweł II popierał pedofilię. Możliwe, że sam był ciepły.

Pierwsze słyszę. No chyba, że Ciebie POpierał :)

Po kilku dniach twoich wpisów widać, że ogólnie mało słyszysz, mało widzisz, klepiesz tylko to, co na mszy było.

KOlusiu POczciwy to sa moje pierwsze komenty od niepamiętnych czasów. I ja smyku nie muszę niczego słuchać. Ja mam takie prawo moralne, że słabszym pomagam, a nie ich zabijam.

Wyjmij sobie jednak te palce z du.py, bo za bardzo się odprężasz. Jeśli szukasz sponsora, i zwracasz się do starszego człowieka "smyku" to informuję, że to nie było zaproszenie.

Pętaku. Jedyne co wyniosłeś z tego twojego życie to ten palec w du.pie

Rączki na kołdrę i spać !

Dzisiaj czuję się kobietą. Chyba mogę? Ale pamiętaj KOBIETĄ! Nie tępą suką, która chce zabić swoje dziecko. I jeszcze jedno. Dziecko należy zarówno do matki jak i do ojca. Jak PO alimenty, to do ojca. Jak zabić, to moje ciało, moja sprawa.

Usunęła płód. Nie twój biznes. Zrób sobie w zamian pięcioro. Z proboszczem, bo oni dobrze na dzieciach się znają.

A jak ja Ciebie usunę to tez będzie spoko? Bo ktoś może uznać, że jesteś tępym obciążeniem dla społeczeństwa... Bo się znudzisz swojej żonie... Bo mieszkanie będzie za małe...

Protest w maseczkach, przeciwko polityce rządu skacząc na jednej nodze hop hop hop. CZy tylko dla mnie jest to zabawne? Za bardzo się śmiałem żeby dołączyć

Nastąpił "wysyp" trolli pro PiS-owskich, potępiających wszystkich i wszystko co nie jest "za", a jest "przeciw". Tak się zastanawiam, czy rzeczywiście jest Im tak dobrze pod tą władzą, Polska ma się coraz lepiej, mlekiem i miodem płynąca, a ościenne kraje zazdroszczą nam poważania w świecie,wysoce skutecznej walki z epidemią i dobrobytu? Jest tak? Naprawdę? Chyba ja żyję w jakiejś enklawie, bo widzę "zbawcę narodu" który krzyczy wyzwiskami, z paskudnym grymasem złości, na totalną, nikomu nie potrzebną opozycję z trybuny sejmowej? Chciałbym, aby to był tylko sen - ale kurcze, to nie sen, ale niestety jawa! Wyp

Zdecydowanie lepiej ,wystarczy POrównać płace i bezrobocie w 2015r i 2020.Nie masz argumentów a jedyny to ten który mozna i tobie zacytować wypier****j

Ceny też porównałeś?

również ,siła nabywcza jest większa obecnie niż w 2015r.
Bezrobocie mniejsze,dzień wolnosci podatkowej równiez wypada szybciej.Za PO były lata że wypadał on pod koniec czerwca!Z dostaniem sie do lekarza również ,ale widzę ze tyy dawno nie byłeś u specjalisty od głowy.

Bezrobocie mniejsze - i owszem, tylko brakuje rąk do pracy, gdyby nie Ukraińcy, to już dawno gospodarka by upadła! Odchyl te klapki na oczach, bo Polska się stacza, pod rządami tych zwyrodnialców...

Skoro praktycznie nie ma bezrobocia tzn że gospodarka ma sie lepiej.Skoro brakuje rak do pracy to pracodawca lepiej płaci by pozyskać pracownika.Odnosnie klapek to tobie przyrosły i całkowicie zasłoniły obraz.Gospodarczo w kraju jest zdecydowanie lepiej obecnie niz POd rządami złodziei z PO i SLD.Fakty bronią sie same

Dla polskiego patrioty smród ruskich onuc jest nie do wytrzymania. Niestety żyją też w Polsce indywidua, których tatuś przyjechał tu na ruskim tanku. Jako, że wcześniej pasał świnie na bosaka, nowa władza dała mu walonki i rzeczone onuce. Wracając PO ciężkim dniu katowania polskich patriotów, stawiał te walonki razem z onucami obok łóżeczka Anonima+. Tak to ruskie onuce są dla anonimka zapachem domu rodzinnego i nie rozumie on jak można nie napawać się tym zapachem. Należy dodać, że zarówno onuce jak i nogi tatusia były myte tylko sPOradycznie

W przyłym tygodniu nie Kaczyński a covid rozwiąże te leicowe spędy.I jeszcze będą prosic księdza o ostatnie namaszczenie

Oby jak najwięcej lewaków wytłukł. Wiele dzieci ocaleje.

Uważajcie na siebie. Jeśli gestapowiec PiSowskich służb ABWehra był gotowy przejechać uczestniczki protestu, a wóz TVPiS robił prowokację jadąc pod prąd i wjeżdżając na ludzi na przejściu, to znaczy, że są gotowi na dużo. Ruska szkoła jazdy. Prowokatorzy, podpalacze i manipulatorzy.ZBRODNIARZE z nazistowskiego pis.

Kot może zostać. Reszta nazistowskich pisbolszewikow wypierdalać.

Kaczy hitler wychodował sobie bojówki SA.

Obrzydliwe jest automatyczne przypisywanie protestującym kobietom cech, jakoby domagając się możliwości legalnej aborcji o niczym innym nie marzyły jak tylko zachodzić w ciążę na lewo i prawo a potem za każdym razem się skrobać i od nowa. Bo taka narracja przeciwników zaczęła obowiązywać w stosunku do protestujących, zresztą przykład przyszedł z góry nazywając je puszczalskimi i morderczyniami.
Panuje też jakieś przedziwne przekonanie, że każdy uszkodzony lub niedorozwinięty płód ma być z automatu abortowany. Gdzie w rzeczywistości chodzi jedynie o legalną możliwość decyzji, podjętą zgodnie z sumieniem matki i opinią lekarzy. Nikt nikomu nie zabrania podjęcia próby donoszenia i porodu, a potem opieki nad takim dzieckiem.

Takie demonizowanie i przerysowywanie przeciwników jako zła wcielonego miało miejsce wiele razy w historii i za każdym razem były to mroczne i złe czasy.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.