Uczyli się bezpiecznie żyć

Uczyli się bezpiecznie żyć

Jeleniogórski półfinał 13. Dolnośląskiego Konkursu Bezpieczeństwa dla Dzieci i Młodzieży “Uczę się bezpiecznie żyć” 4 kwietnia zgromadził ponad 300 dzieci ze 100 przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów z obszaru Euroregionu Nysa. Hala sportowa przy ulicy Złotniczej zamieniła się w poligon, gdzie dzieci i młodzież poddawani byli rozmaitym zadaniom związanym z bezpiecznym i ekologicznym życiem. Niemal sto zadań konkursowych sędziowało ponad 100 sędziów.

Laureaci trzech pierwszych miejsc wystąpią w finale 10 maja na Uniwersytecie Wrocławskim. W kategorii „zerówki” zwyciężyło Miejskie Przedszkole nr 27 z Jeleniej Góry, przed jeleniogórskim Miejskim Przedszkolem nr 13 i Przedszkolem Niepublicznym nr 3 Pajacyk ze Zgorzelca.

W kategorii „klasy I – III” pierwsze miejsce zdobyła SP nr 10 z Jeleniej Góry, drugie miejsce MZS nr 3 SP nr 2 z Bolesławca, a trzecie SP nr 3 z Kowar.

Wśród „klas IV – VI” prym wiodła SP nr 3 w Kowarach, przed SP nr 4 z Bolesławca i MZS nr 1 SP nr 5 z Bolesławca. W kategorii „gimnazja” najlepsze okazało się gimnazjum z ZSO nr 1 w Jeleniej Górze, drugie miejsce uzyskało gimnazjum z Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych, a trzecie Gimnazjum Katolickie z Jeleniej Góry.

To był już trzeci półfinał, wcześniej podobne odbyły się w Legnicy i Wałbrzychu. Przez 13 edycji konkursu organizowanego przez Euroregion Nysa bezpiecznie żyć uczyło się ponad 300 tysięcy dzieci i młodzieży.

- Konkurs uczy praktycznych umiejętności udzielania pierwszej pomocy innym i sobie oraz prawidłowego i ekologicznego zachowania w zagrożeniach dnia codziennego – tłumaczy Maciej Gałęski, organizator konkursu – Konkursów pierwszej pomocy czy ekologicznych w Polsce jest bardzo dużo, ale wszystkie dotyczą wybranych dziedzin. Nasz konkurs jest multimedialny. Bo człowiek nie funkcjonuje w życiu w jakimś wycinku życia.

W zorganizowaniu stanowisk i sędziowaniu pomagały Zespoły Szkół Ogólnokształcących nr 1 i nr 3 z Jeleniej Góry, Pogotowie Ratunkowe w Jeleniej Górze, Nadleśnictwo “Śnieżka” w Kowarach, Grupa Karkonoska GOPR, Straż Miejska w Jeleniej Górze, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze, Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze, Karkonoski Park Narodowy, Karkonoski Klub Owczarka Niemieckiego, Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, Ochotnicza Straż Pożarna w Sosnówce oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Podgórzynie.  

IMG_0894.JPG
IMG_0895.JPG
IMG_0898.JPG
IMG_0900.JPG
IMG_0903.JPG
IMG_0905.JPG
IMG_0906.JPG
IMG_0907.JPG
IMG_0908.JPG
IMG_0909.JPG
IMG_0912.JPG
IMG_0914.JPG
IMG_0915.JPG
IMG_0917.JPG
IMG_0921.JPG
IMG_0926.JPG
IMG_0929.JPG
IMG_0933.JPG
IMG_0935.JPG
IMG_0936.JPG

Komentarze (4)

Kiedy Karpacz coś takiego będzie robił?
Nasze miasto jako typowo turystyczne powinno być zainteresowane bezpieczeństwem tych z których pieniążków żyjemy.

Kiedy Karpacz coś takiego będzie robił?
Nasze miasto jako typowo turystyczne powinno być zainteresowane bezpieczeństwem tych z których pieniążków żyjemy.

Kiedy Karpacz coś takiego będzie robił?
Nasze miasto jako typowo turystyczne powinno być zainteresowane bezpieczeństwem tych z których pieniążków żyjemy.

W zorganizowaniu stanowisk i sędziowaniu pomagały : Posterunek Straż Ochrony Kolei w Jeleniej Górze

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.