
- Każdego roku prezentujemy prace 12 artystów z Europy i czterech z Polski – otwierał wystawę Kazimierz Pawlak z ASP we Wrocławiu – Staramy się pokazywać różne techniki, różne sposoby podejścia do szkła, filozofie i emocje artystów.
Organizatorami festiwalu we Wrocławiu są Anita Bialic z Galerii BB w Krakowie oraz Kazimierz Pawlak z Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Kolejne edycje zaplanowano aż do roku 2016, kiedy festiwal szkła ma być wydarzeniem Europejskiej Stolicy Kultury. Ideą festiwalu jest, aby unikaty mogli oglądać nie tylko mieszkańcy Wrocławia. Muzeum Karkonoskie gości festiwal po raz pierwszy, i jak zapewniają organizatorzy, na pewno nie ostatni.
Na wystawie w Muzeum Karkonoskim można podziwiać szkło tworzone w technikach hutniczych, obiekty realizowane na zimno, wykonywane w technikach tradycyjnych i eksperymentalnych.
- Światowe i europejskie szkło idzie w tych kierunkach i technikach, które pokazujemy na wystawie. Artyści korzystają z podobnych technik, ale każdy reprezentuje swój własny bardzo indywidualny świat – zaznaczył profesor Kazimierz Pawlak.
-W świecie szkła dzieje dzieje się naprawdę dużo ciekawych rzeczy. Pierwsze wrażenie z wystawy naprawdę bardzo dobre – szklane unikaty w Muzeum Karkonoskim z uwagą obserwowała Regina Włodarczyk-Puchała, mistrzyni szkła ze Szklarskiej Poręby.
Więcej o samej wystawie w tygodniku „Nowiny Jeleniogórskie”. W Muzeum Karkonoskim ekspozycję UFO Unikat -Forma-Obiekt można oglądać przez najbliższy miesiąc.
Komentarze (0)
Napisz komentarz