Ujęcie obywatelskie - pijak unieszkodliwiony

Być może czujny mieszkaniec Pisarzowic koło Lubania zapobiegł tragedii - mówi nadkom. Dagmara Hołod, rzeczniczka prasowa policji w Lubaniu o interwencji odpowiedzialnego mężczyzny.

Wyjeżdżając z bocznej drogi, mężczyzna natknął się na luksusowego mercedesa ML400, który blokował ulicę. Obok niego stał mężczyzna, który, chwiejąc się, oddawał mocz. Po chwili właściciel drogiego auta wtoczył się do wozu, ruszył, by za moment zatrzymać się znowu. Wtedy zaniepokojony mieszkaniec Pisarzowic podszedł do auta i próbował nawiązać kontakt z kierowcą. Potwierdziły się jego przypuszczenia – poczuł woń alkoholu. Nie zastanawiał się ani chwili. Zabrał kluczyki pijakowi i zawiadomił policję. Funkcjonariusze wykazali, że kierowca mercedesa miał ponad 2 promile alkoholu we krwi. Na miejscu odebrani mu prawo jazdy. Teraz będzie czekał na rozprawę sadową – grozi mu do 2 lat więzienia.

 

Nadkom. Dagmara Hołod, oficer prasowy lubańskiej policji, z satysfakcją zauważa, że to drugi w ostatnim czasie przypadek ujęcia obywatelskiego. Kilka miesięcy temu podobnie zachował się mężczyzna, uniemożliwiając jazdę pijakowi, który ruszał w drogę w Olszynie. - To bardzo cenne zachowania. Taka postawa może zapobiec śmierci lub okaleczeniu niewinnych przechodniów – mówi pani nadkomisarz.

Komentarze (5)

Frajer. Mogl powiedziec tak: 5 tys albo dzwonie!

jestes taki sam zul jak ta pijaczyna.

Obywatelski mandat za jazde po pijaku sie nie nalezy?

"Wyjeżdżając z bocznej drogi, mężczyzna natknął się na luksusowego mercedesa ML400, który blokował ulicę. Obok niego stał mężczyzna, który, chwiejąc się, oddawał mocz. "

Czyli gdyby nie blokował drogi, do zatrzymania by nie doszlo.
A wy, pijaki, macie nauczkę: piłeś nie szczaj w miejscu publicznym..

Odważny ruch ...brawo dla obywatela ! :) ...kluczyki mogły być opryskane, bo ręce sprawcy z pewnością ! :)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.