Ukarana przez sąd za palenie w piecu odpadami

Ukarana przez sąd za palenie w piecu odpadami

O tym, że nie warto palić w piecu śmieciami i odpadami przekonała się ostatnio pewna jeleniogórzanka. Kiedy z jej komina unosił się gryzący, czarny dym, a wezwana przez sąsiadów straż miejska bezsprzecznie ustaliła, że w piecu spalane były przedmioty zakazane, ona sama zlekceważyła sprawę, odmówiła przyjęcia mandatu. Sprawa trafiła do sądu.

Kobieta paliła w swoim piecu resztkami mebli, elementami ram okiennych itp. Spalane kleje z paździerzowych płyt, lakiery i farby, ku utrapieniu sąsiadów, zatruwały najbliższe otoczenie budynku. Straż miejska nie miała żadnego kłopotu z ustaleniem źródła ponadprzeciętnego zanieczyszczenia powietrza. Mieszkance Jeleniej Góry strażnicy miejscy próbowali wręczyć mandat, ale ta nie przyjęła go, uznając, że to nieuzasadnione czepianie się ludzi. Sprawa trafiła do sądu, a ten okazał się bardzo surowy dla właścicielki paleniska. Sędzia wymierzył kobiecie grzywnę w wysokości 600 zł plus opłatę dodatkową 600 zł. Do tego obciążył ją kosztami postępowania – 957,48 zł. W sumie więc jeleniogórzanka wydała na sądową sprawę równowartość 1,5 tony dobrego opału. 

Komentarze (17)

pięknie. Teraz czas na ul. Wiejską około numeru 100

Wszystko pięknie tylko że to zabieranie się od tyłka strony i robienie ludzi głupa, kara jak najbardziej słuszna tylko że.... Gdyby tak zabrać się za wysypiska śmieci gdzie dyrektorzy tych wysypisk nieuczciwie podpalają śmieci, które to w takim jednym pożarze jednego wysypiska zatruwają i wydzielają tyle do atmosfery co palenie w piecach przez jedne całe miasto Jelenia Góra przez całą zimę, a takich podpaleń w całej Polsce w ciągu jednego roku było już ponad dwieście. Napisałem wcześniej że te wysypiska podpalają dyrektorzy tych wysypisk czy dobrze? Podpowiem ze w tych wszystkich pożarach nie paliły się śmieci zalegające w ziemi na górkach stosach tylko te które co przyjechały do segregacji i za bardzo nie ma co z nimi zrobić bo koszta takie są duże, niemniej taniej i nieuczciwie jest najszybciej zarobić przywożąc je z innych krajów. To samo chce zrobić egoista i chytry człowiek by przywozić śmieci z poza kraju do Kostrzycy/ Ścięgień i całkowicie zasmrodzić kotlinę Jeleniogórską. Należało by dodać że te wysypisko jest bardzo małe i ograniczone w przyjmowaniu odpadów, lecz dla egoisty to nic trudnego, jeden pożar już był.

I tutaj widać siłę państwa polskiego. Potrafi wysłać swoje służby aby dorwać i ukarać delikwenta, którego prawdopodobnie nie stać na legalny opał. Natomiast nic nie słychać o karach dla podpalaczy całych składowisk z odpadami chemicznymi. Ale państwo działa, służby spełniają swoje zadanie i wszystko jest cacy. Przecież prominentny działacz jedynie słusznej partii już powiedział jak to działa. Ciemny lud to po prostu kupuje.

Premier ogłosił że bieda została w Polsce zlikwidowana.Więc według państwa każdego stać na dobry opał.

Dorabianie tła politycznego do tej sytuacji jest słabe.

Całe nasze życie jest zależne od polityki.To politycy tworząc prawo decydują o naszym życiu.

Ustalmy fakty: w przypadku skutecznie ukaranej jeleniogórzanki widać siłę władzy samorządowej i sądowniczej. Natomiast w przypadku zbrodniczych (nie waham się tak napisać) podpaleń wysypisk i składowisk śmieci - tu się z Tobą zgadzam; państwo polskie, pod postacią policji, inspektoratu ochrony środowiska i czego tam jeszcze - jest BEZSILNE.

Dobry początek.

Brawo karać trucicieli .

taki komin to pikus co y autami ktore stojo na cyerwonzm i jeydyo po ulicach

BRAWO!!! Nareszcie wzięli się za takich cwaniaków!!! Teraz pewna jeleniogórzanka zainteresuje sie przez 8m-cy że będzie zima i że trzeba kupić opał na zimę! Zapraszam do Sobieszowa!

BRAWO!!! Nareszcie wzięli się za takich cwaniaków!!! Teraz pewna jeleniogórzanka zainteresuje sie przez 8m-cy że będzie zima i że trzeba kupić opał na zimę! P.S.Zapraszam do Sobieszowa!!!

Może mi ktoś powiedzieć jaka jest podstawą prawna do tego że straż miejska może wejść i przeprowadzić taka kontrolę? Bo jakoś Policja nie może bez nakazu a tutaj straż może?

Macie to co zostalo wybrane,policj,straz miejska jest tylko do karania normalnych obywateli,ci co kradna miliary sa nietykalni,smieja sie nam w twarz,lepiej skoncze bo cisnienie mi wzroslo.

i dobrze, jestem za karaniem tych co nas trują

Skoro te sądy tak każą palących śmieci to może również zaczną karać morderców drogowych?

Zajmijcie się kopciuchem z Armii krajowej, obok szkoły, w sąsiednich domach nie można okien otwierać!

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.