Ukradli z konta pół miliona

Ukradli z konta pół miliona

Pół miliona złotych przejęli z konta swojej ofiary oszuści. Ich ofiara pochodzi spod Bolesławca. Przestępcy namówili telefonicznie poszkodowaną do przekazania wszystkich danych umożliwiających podjęcie pieniędzy z konta. W tej sprawie zatrzymano już pięć osób. 

Dolnośląscy policjanci namierzyli kolejną osobę podejrzaną w sprawie wyłudzenia od jednej z kobiet kwoty ponad pół miliona złotych metodą "na policjanta". Do chwili obecnej funkcjonariusze komendy wojewódzkiej wspólnie z policjantami z Bolesławca zatrzymali łącznie 5 osób. Cała sprawa wzięła swój początek od jednego połączenia telefonicznego, w trakcie którego rozmówca podający się za policjanta wprowadził pokrzywdzoną w błąd przekonując ją, że środki zgromadzone na jej koncie są zagrożone. Poinformował ją, że ktoś włamał się na jej konto i potrzebne są kody autoryzacyjne, aby zapobiec przestępstwu. Pokrzywdzona pod presją czasu przekazała wszystkie informacje niezbędne sprawcom do wyprowadzenia z jej konta środków pieniężnych. Teraz za czyn, o który są podejrzani grozi im kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci nadal wyjaśniają okoliczności związane z procederem, jakim zajmowali się podejrzani. Wobec ostatniej z podejrzanych osób, zatrzymanych w tej sprawie sąd zastosował już tymczasowy areszt. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Komentarze (9)

Ci oszuści muszą mieć wtyczki w bankach .
Co za kraj wszyscy chcą żyć lekko.

Fakt, trzeba debila w banku żeby obsłużył taki dil. Albo współsprawcę.

Ufff.
Już myślałem że to moje.

Pięniądze zostały przejęte poprzez internet, raczej do banku osobiście nikt nie przyszedł:)

Poważny bank taką transakcję blokuje, powiadamia właściciela konta. Zresztą to podejrzane, że ktoś ot, tak nagle przelewa pół miliona na inne konto. Mądry udaje się do placówki swojego banku, by uniknąć pomyłki.

Metoda wysoce podejrzana.

Czy znowu Melon dziala z za krat...kozak!!!

Do tych co nic nie maja nikt nie dzwoni i to jest bardzo diwne, mam nadzieje, ze banki w tym nie biora udzialu.

Banki są okradane na bieżąco, same też kradną. O tym się nie pisze. Pół małej bańki to nie jest dużo.

Co za imbecyl,tyle sie pisze w prasie TV,a naiwniaki nic,to jest napewno ktos podal dane ofiary,ze ma szmalec na koncie,ja mam gowno na koncie i w banku sie nie trzyma many,nigdy tylko w AMBER GOLD,,,,

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.