Ukraińcy odesłani do domu

Ukraińcy odesłani do domu

Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Ludwigsdorfie podczas pełnienia służby w rejonie autostrady A4 zatrzymali 9 obywateli Ukrainy, którzy uzyskane dokumenty umożliwiające im pracę w Polsce wykorzystali jako możliwość wjazdu na terytorium Europy Zachodniej.

Dziewięciu obywateli Ukrainy w wieku 28-54 lat posiadało dokumenty uprawniające do podjęcia legalnego zatrudnienia na terytorium Polski. Posiadali w związku z tym także wydane przez polskie konsulaty wizy oraz dokumenty uzupełniające. Cudzoziemcy jednak nie zamierzali pozostać w kraju nad Wisłą. Zaraz po przekroczeniu wschodniej granicy sześciu z nich skierowalo  się do Niemiec, dwóch mialo zamiar rozpocząc pracę we Francji, natomiast jeden z nich usiłował poszukać lepszych zarobków w Czechach. Te plany zupelnie nie przystawały do formalnej sytuacji zatrzymanych . Z uwagi na to, iż ich cel wjazdu oraz warunki pobytu w Polsce były inne niż te, które deklarowali podczas wjazdu do naszego kraju, komendant PSG w Zgorzelcu wydał obywatelom Ukrainy decyzje, na podstawie których muszą wyjechać z Polski oraz unieważnił posiadane przez nich wizy krajowe.
 

Komentarze (6)

Zapomnieli o przysłowiu;daj kurze grzędę ,ona wyżej siędnę.

Nie dziwię się.Nasi rodacy też kombinowali dekady wcześniej jak zwiać na zachód do pracy.W Polsce przybysze ze Wschodu miodu nie mają za ich pracę w strefach ekonomicznych,w których panuje wyzysk.Pozdro.

no właśnie na Zachód do brudnej roboty to tylko Poloki, a nie jakimś Ukraińcom sie zachciało zgniłego Zachodu

no właśnie na Zachód do brudnej roboty to tylko Poloki, a nie jakimś Ukraińcom sie zachciało zgniłego Zachodu

szkoda mi ich, po prostu chcieli lepszej pracy i lepszego traktowania.

Lepiej byłoby wszystkich Ukraińców przewozić za naszą zachodnią granicę. Niechby wzięli się za szwabów i innych zgniłków. Trzeba robić tak jak w czasach upadania Imperium Rzymskiego. Przesyłać barbarzyńców w granice Imperium, a oni rozwalą go od środka, ale zatrzymają pochód nie europejczyków.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.