Uniwersytet Ekonomiczny pozostanie w Jeleniej Górze

Uniwersytet Ekonomiczny pozostanie w Jeleniej Górze

Nie ustają spekulacje odnośnie losu uczelni, które mają swoje filie i wydziały w Jeleniej Górze. Po niepokojących sygnałach dotyczących Politechniki Wrocławskiej, uspokajające informacje płyną z jeleniogórskiego wydziału Uniwersytetu Ekonomicznego.

- Niepokoje dotyczące przyszłości wydziału zamiejscowego w Jeleniej Górze są zupełnie nieuzasadnione. Zamierzamy przyjmować na kierunki w Jeleniej Górze tyle samo studentów, co do tej pory. Oznacza to, że potrzebnych będzie w Jeleniej Górze tyle samo pracowników – powiedział prof. dr hab. Andrzej Kaleta, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Nowa ustawa określająca zasady funkcjonowania uczelni stwarza warunki do prowadzenia wydziałów filii.


Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu jest poddany zmianom – jest opracowywany nowy statut, planowane są nowe kierunki (podyktowane przez potrzeby rynkowe). - Od nowego roku akademickiego nasz wydział, zgodnie z ustawą 2.0, stanie się filią, ale to niczego nie zmienia na rynku edukacyjnym – zapewnia dr hab. Elżbieta Sobczak, dziekan WZEiT W Jeleniej Górze. Z nowym rokiem ruszą nowe programy kształcenia, pojawią się nowe kierunki (ekonomia biznesu i finanse oraz zarządzanie w nowoczesnej gospodarce), przemyślane na nowo zostały specjalności, przedmioty. - Będziemy kształcic w sposób nowoczesny, odpowiedni do zmieniającego się rynku pracy. Z nową ofertą władze jeleniogórskiej uczelni chcą w najbliższym czasie wyjść do uczniów szkół ponadgimnazjalnych (warsztaty, dni otwarte). Istotnym elementem jest propozycja cyklu wykładów otwartych z rozmaitych dziedzin.

 

Dziekan Elzbieta Sobczak podkreśla, że absolwenci Uniwersytetu Ekonomicznego nie mają problemu ze znalezieniem pracy. - Wielu z nich podejmuje pracę jeszcze na studiach, a my pomagamy im oferując indywidualną organizację studiów, gdzie plan zajęć jest elastyczny i pozwala pogodzić wszystkie obowiązki - mówi. 

Komentarze (20)

Tak jest, praca jest wszędzie.
Mcdonald, Auchan, Lidl.
Mówienie, że łatwo znaleźć po tych studiach pracę jest skrajnie śmieszne.
Teoria teoria teoria, zero praktycznych umiejętności które później docenia rynek pracy.
Przestarzałe programy komputerowe.
Zresztą, przykładowo 5 lat studiów - specjalność rachunkowość i finanse, ile semestrów z programami ksiegowymi? 1? 2? Tak mało że już nie pamiętam.

Poseł Zofia Czernow pomogła. Uniwersytet Ekonomiczny pozostanie w Jeleniej Górze m. in. dzięki niej.

Według wielu znajomych:
- Zofia Czernow, to najlepszy poseł w naszym regionie,
- Najgorszym posłem jest Marzena Machałek.

Poseł Czernow przewyższa o 2 - 3 klasy poseł Machałek.

Poseł Zofia Czernow broniła drzew w Polsce.

Poseł Marzena Machałek głosowała w Sejmie za masową wycinką zdrowych drzew w Polsce.

Tak, pamiętamy wszyscy jak Zofija pomogła Aniluxowi . . .

"... ile semestrów z programami ksiegowymi? 1? 2?" - nieistotne. wazne, ze masz duzo godzin religii. to przyszlosc w tym kraiku :-)

Cała ta cudowna kadra "ucząca" trzęsie porami że im zabiorą dobrze płatne korytka. Gdyby te uczelnie dobrze wykonywały swoją pracę to nie byłoby artykułów o likwidacji.

Cały problem że właśnie nie tylko studenci z tej uczelni mają problemy ze znalezieniem pracy. Gdyby wydział jeleniogórski zamknięto to też oni sami mieliby problem ze znalezieniem pracy w okolicy.

jasiu nie trzesie. nosil torebke machalkowej, wiec ma zapewniony dozywotni etat.

A kim TY jesteś, żeby tak buńczucznie wypowiadać się o kadrze wyższej uczelni? Ciekawe, czy zrozumiałeś znaczenie wszystkich wyrazów w tym poście...

A którym ty jesteś z tejże kadry, że tak jej bronisz?

" - Wielu z nich podejmuje pracę jeszcze na studiach,..." - jasne, na kasie w dyskontach, a szczególnie w niedziele te ostatnie pracujące!
A po otrzymaniu dyplomu, nabyta praktyka ułatwi podjęcie pracy - no, gdzie? Kiedy do rządzących dotrze, że Polsce potrzebni są dobrze wykształceni kreatywni inżynierowie?

bulgurd cienias bez matury

Pomyliłeś się inżynierze . Skończyłem studia we Wrocławiu bo Jelenia Góra mi nic nie oferowała. Ale skoro komuś zarzucasz że nie zdał matury to pewnie sam masz skończoną zawodówkę. Mogę ci tylko współczuć . Weź czopka na ból hemoroidów.

na zajęciach nie tylko w tej uczelni sam bełkot akademicki, a przychodzisz do pracy to pierwsze Ci mówią zapomnij czego się nauczyłeś od teraz uczysz się naprawdę...

Taaa... Ty odpowiadasz "w sumie nic nie pamiętam!", "To bardzo nam przykro, ale brak kompetencji"

Ale się w komentarzach wylewają uczone osoby z tejże uczelni :D Aż tak was boli krytyka? Czyli słabiutko jest i potwierdza się to co ludzie myślą i widzą.

Studiowałem 3 lata w Cieplicach a potem 2 we Wrocławiu. Studenci we Wrocławiu to jedna wielka imprezka. My w 1 terminie oni po wakacjach. Bulgurd ile lat studiowałeś. Kolesie z Wrocka po 10.

Trzeba mieć poukładane życie. Jest czas na naukę i na zabawę. Jak ktoś popaprany to egzaminy po 15 razy będzie zdawał. I takie popaprańce później mają problemy ze znalezieniem pracy, bo bałagan we wszystkich częściach życia.

Egzaminy po 15 razy? A o deficycie ECTS i konsekwencji w postaci relegowania to Ty słyszałeś? Tak tylko zapytam... co do reszty wypowiedzi to się zgadzam.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.