Urwał tłumik na al. Wojska Polskiego

Urwał tłumik na al. Wojska Polskiego

Na organizację prac przy przebudowie al. Wojska Polskiego skarży się pan Darek, który na nierównościach zniszczył układ wydechowy w swoim fordzie fousion. Inny lokator widział, jak na wertepach, próbując dostać się do domu, wywróciła się kobieta pchająca wózek z małym dzieckiem

Do zdarzenia doszło w poniedziałek. - Wjechałem na wystający z ziemi element, chyba część hydrantu. Było błoto. Zawiesiłem się. Nie mogłem ruszyć ani do przodu, ani do tyłuKolega pomógl mi wypchać samochód – opowiada pan Darek o poniedziałkowej przygodzie przy budynku al. Wojska Polskiego 61. Wyjaśnia, że nie miał wyboru musiał podjechać pod samą posesje, bo wiózł ciężkie narzędzia i urządzenia. - Dziś to jest podsypane, wtedy ktoś to zaniedbał. Nie zapewniono dojazdu do posesji – ocenia. Pan Darek bardzo się zdenerwował, bo naprawa kosztowała go 600 zł. Uważa, że inwestor powinien mu zwrócić pieniądze. Zadzwonił do urzędu miasta, ale tam go skierowano do Zarządu Dróg i Mostów. - Tam nie można się dodzwonić – mówi.

 

Zenon Kozacki, właściciel firmy świadczącej usługi pomocy drogowej, który mieszka pod tym adresem, widział, jak wieczorem młoda matka pchała wózek przez błoto i wertepy. - Tutaj nie ma teraz oświetlenia, potknęła się o studzienkę i się przewróciła. Tak być nie może. My tutaj mieszkamy, ktoś powinien zadbać a jakieś minimum bezpieczeństwa – opowiada. Dodatkowo skarży się, że ma wykupiony abonament na rok w strefie płatnego parkowania, ale nie może korzystać z najbliższych miejsc przy ul. Muzealnej, bo przez objazd miejsca parkingowe czasowo w tym miejscu zlikwidowano.

 

Cezariusz Wiklik, rzecznik prasowy UM Jelenia Góra, nie zna sprawy, ale przyznaje, że jeśli doszło do podobnego zdarzenia, to poszkodowany powinien zwrócić się z pismem do Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów i tą droga zabiegać o odszkodowanie (MZDiM wystąpi wtedy z roszczeniem do wykonawcy). - Trzeba pamiętać, że w czasie, w którym doszło do uszkodzenia samochodu mieliśmy intensywne deszcze. Jest też oczywiste, że tak duża inwestycja stwarza niedogodności i komplikuje życie mieszkańcom – mówi.
 

wosjkpol1.jpg
wojskpol.jpg

Komentarze (29)

Jaki ford? FOUSION?! Jak to się czyta? Z francuskiego FUAZJĄ?

Nie mogę dać zielonej łąpki, bo jest zablokowana.

Ford Fiużyn się czyta matole ! To taka amerykańska wersja Mondeo!! Prawie wszystko to samo ale fusion jest tańszy w zakupie ale często ma duże silniki...

Takiś mądrala i jedziesz po gościu a sam nie wiesz że europejski Fusion to inne auto niż to w USA - W EU to taka podwyższona Fiesta.

Nie,wypowiadasz "fuzjon"co oznacza polaczenie :) au revoir

Pretensje ma laweciarz, który wiecznie zastawia okolicę lawetami.

I po pijaku wykopuje śmieci spod swojej rudery na ulicę, łącznie ze szklanymi butelkami. Pan porządny.

zenek nie skoml tylko zabieraj te swoje przeładowane lawety z połamanymi ramami najlepiej na karola miarki tam płacą po 0.20groszy za kilo a nie grasz tu celebryte w nowinach

Do xcv..odczep się od Pana Zenka!!!

Też mam tłumik do wymiany dziś tam pojadę

Ciekawe jak mają to robić, jak się jeździ po placu budowy to trzeba uważać. A teraz płacz i zgrzytanie zębami

Zawsze może wezwać lawetę...

Jak ten j b a n y laweciarz jeszcze raz zastawi mi swoimi gratami chodnik tak że nie będę mogła przejść z wózkiem to zobaczy co to będzie miał dopiero powód do narzekania.

J bany to Ty jesteś prostaku!!!

Nie rozumiem tej logiki. Skorojest remont i jest rozkopane i wiadomo o tym nie od dziś, to pokie licho się tam z autem czy wózkiem pchać? Bo nie chce się przejść do okoła? Pacha się taki jeden z drugim a potem lamentuje. Masakra co za naród ciemny.

Ten cwaniaczek od lat zasyfia i blokuje chodnik swoimi lawetami, a teraz bezczelnie utyskuje na prace, które mam nadzieję, uporządkują i wykopią janusza na płatny parking.

Panie Zenek, kiedy oddasz Pan pieniądze za narzędzia w hurtowni? Wstyd

Wstyd to kraść i coś tam.., skądś tam....

Zenek zawsze ma problemy jako klient.Niech pilnuje swojego pseudointeresu,stary buhaj.

Potwierdzam. Jako klient jest tragiczny. Robiąc zakupy zawsze wyżywa się na sprzedawcy... pewnie potrzebuje się w ten sposób dowartościować. Będąc właścicielem sklepu wyprosiłbym typa i zakazał wejścia.

No i zniszczył żeliwną nakrywę studzienki.

Oj ewidentnie widać zlecenia od konkurencji Panie redaktorze. Widać gołym okiem, że forma która wygrała przetarg stoi kością w gardle NIEUDOLNEJ MIEJSCOWEJ KONKURENCJI co to robili byle jak, po łebkach, bez przygotowania sprzętowego, wszystko po często krótkim czasie się rozwalało i rozłaziło.No i pierdyknęło i się skończyło ELDORADO. A co do firmy wykonawcy tej inwestycji WIELKIE BRAWA świetna robota-- tępo prac niebywale szybkie,przy tak trudnym i bardzo skomplikowanym terenie. Przygotowanie sprzętowe BARDZO DOBRE. Robota świetna. Mamy taką nadzieję, że to nie koniec bycia u NAS.

A może Sławomiry Nojmany nie zadowolone??? Bo zegarów nie było. Widać,że chyba tylko i wyłącznie o to chodzi... A firma z Siedlęcina niech robi przyłącza w Jeżowie albo w Lututowie.

A do kierowcy co to ponoć urwał tłumik, to proszę jaśnie Pana jak wjeżdża się w taki teren to trzeba BARDZO uważać, i samemu do siebie mieć pretensje. Tyle w temacie.

Musiał wjechać pod posesję ze względu na posiadane narzędzia? Paranoja, przecież ten człowiek wiecznie tam wjeżdża, z resztą cała jego rodzinka tam parkuje. Poza tym pan jest bardzo arogancki, obrzydliwie nieprzyjemny i do tego uważa się za pępek świata. Cwaniackie zachowania, co to nie on... Uważam, że nie ma tu żadnej winy ze strony drogowców, zwłaszcza że po chodniku się nie jeździ.

Kupie to auto z urwanym tłumnikiem.
Ewentualnie sprzedam tłumnik.
proszę zostawić nr w komentarzu. Dogadamy się.

Tylko nie wiem czy będziesz miał taki ładny grosz czyli 1250 złote. No i co masz???

Nowiny nie po raz pierwszy "błysnęły" tytułem! Nie urwał na al.WP tylko podczas prac budowlanych prowadzonych na tej ulicy wjeżdżając na własne ryzyko!

spokojnie dziś Pan zenek został obfotografowany razem ze swoimi złomami które postawił na placu budowy zaraz za znakiem zakaz wjazdu wszystkich pojazdów za wyjątkiem pojazdów obsługujących plac budowy, taki mądrala zobaczymy jak będzie tłumaczył się i ITD osobiście dopilnuje aby zapłacił mandat za łamanie przepisów, skoro on taki mądry z sąsiadem

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.