W autobusach głos Czubówny

W autobusach głos Czubówny

Telewizyjna prezenterka użyczyła swojego wyjątkowego głosu jeleniogórskiemu MZK. Na razie będzie ją można usłyszeć przy dziesięciu przystankach. W MZK tryskają pomysłami. To nie koniec „głosowej” rewolucji. W planach jest, aby przy szkołach przystanki zapowiadały głosy nauczycieli. My też mamy kilka pomysłów. 

Krystyna Czubówna zapowiada w autobusach jeleniogórskiego MZK dziesięć przystanków. Głos znanej i cenionej telewizyjnej prezenterki informuje między innymi o zbliżaniu się "czerwoniaków" do przystanku, z którego najbliżej jest do ratusza i "Grzybka", a na Zabobrzu opowiada o pobliskiej Górze Szybowcowej. W Jeleniej Górze oraz na terenie gmin obsługiwanych przez MZK znajduje się ponad 300 przystanków – poinformował Zbigniew Rzońca, rzecznik prasowy MZK w Jeleniej Górze.

- Na uatrakcyjnienie informacji o trasie przejazdu mamy jeszcze inne pomysły - mówi Michał Palewicz, główny ekonomista spółki. - Chcielibyśmy, żeby na przykład przystanki znajdujące się przy szkołach zapowiadali pracujący w nich nauczyciele, a przy przedszkolach dzieci.

Nam się ten pomysł bardzo podoba. Proponujemy, aby wykorzystać głosy wielu ludzi związanych z poszczególnymi instytucjami na szlakach autobusowych. I tak w dzielnicy przemysłowej powinny pracowników witać na przystankach przed zakładami pracy głosy prezesów (na przemian): Draexlmaiera, Zorki i spółki Jelenia Plast. Na ul.Wojska Polskiego przemówić mógłby prokurator okręgowy oraz prezes sądu. W Cieplicach miło by było usłyszeć dokąd zajechaliśmy od byłego prezydenta i obecnej pani poseł z PO, ale też z PiS. W dzielnicy Czarne wypadałoby, aby podjął nas swoim głosem z kolei obecny prezydent miasta. Przy filharmonii zabrzmieć mógłby modny ostatnio w Jeleniej Górze Cugowski, a przy teatrze głos Grondowego. 

Komentarze (26)

Uważam, że Pani Czubówna ma tak charakterystyczny głos, że powinna zapowiadać wszystkie przystanki.

Przy cenach biletów jakie musimy płacić w miejskiej komunikacji to nie tylko Czubówna powinna przemawiać ale ciasteczka i szampana powinni nosić po autobusie.

Taa... a na wojska polskiego przy teatrze zenek. ten to dopiero ma charakterystyczny głos

Po co głos Czernow? Jak to jej ostatnia kadencja w Sejmie?

Głos Kryspina na końcowych przystankach

A ja po prostu chciałabym w spokoju dojechać po pracy do domu...Turyści rzadko jeżdżą autobusami.

Na głośnikach jaśnie pani Czubowna a na kamerach kierownik Jureczek ;)

Wiadomo że jak przystanek nazywa się Zajezdnia MZK to trzeba dodać dodatkowy komunikat o tym że w pobliżu znajduje się zajezdnia, to nie ma sensu i tylko irytuje.

g***** rachu powinien zapowiadać przystanki bo do tego tylko się nadaje.

Czesio z wlatcow much byłby lepszy :-)

A kiedy będą wiaty na przystankach?

A co z uciążliwym pasażerem o którym pisała jelonka?
Czubówna zapowiada a smród jak z szamba bo nikt pana z autobusu nie wyprasza, chociaż pewnie nie ma biletu, to bardzo nie fair wobec normalnych pasażerów chcących dojechać do pracy.
Czubówna, Grondowy.... a wali jak z murzyńskiej chaty.
Dlaczego zaprzestano praktyki wsiadania przednimi drzwiami!

I co mi z takiej praktyki? Na przystanku pełno ludzi - nadjeżdża autobus, a tu wszyscy "walą" na hurra do przedniego wejścia. Ścisk nie do pomyślenia. Przerabiałam na własnej skórze i dziękuję.

A czy pani Krystyna będzie wygłaszała komunikat w pobliżu siedziby drajw klubu?

gdzie to? chcę sie zapisać :)

Komunikat o przystanku Pod Koroną do ściszenia. Jest taki głośny że aż głośniki trzeszczą

Szkoda że w autobusie ze zdjęcia żadnej zapowiedzi już nie usłyszymy......

Komunikaty Czubówny jest zbyt głośny, dojeżdżając codziennie do pracy staje się uciążliwy i drażniący. Proponuję włączać komunikaty w okresie wakacji gdy są turyści

Ten pomysł jest naprawdę dobry. Jeszcze powinny być ekrany na których byłyby wyświetlane filmiki o atrakcjach.

o jakich atrakcjach mowisz?

Atrakcją jest samo wsiadanie i wysiadanie. Za 3zł oferuje się nam luksus jakiego nie ma żadne miasto. :D

Dlaczego w tytule napisaliście "W autobusach głos Czubówny", a nie Krystyny, czy K. Czubówny?

Bo to tytuł dla inteligentnych.

No ostatnio ide na czerwony mzk, czekam ba przystanku na 8 i miał być 10:33. A ja miałem na dwieście trzydziesty szósty. Nie ma go i nie ma. Wkurzyłem sie akurat kumpel na postoju stał to pojechalem taxi. Dzwonie do tego mzk i pytan gdzie ta ósemka co miała być 33',-a wie pan, na petli silnik mu sie zagrzał. To mówie a co mnie to obchodzi to komunikacje zastępczą prosze podstawić. Pewnie wiecie, na pętli stał z kumplem sie zagadał i nie pojechał.

Miałeś na dwieście trzydziesty szósty? Ty zboku jeden, ty onanie! Jeszcze tak przy ludziach?! Wstyd przed Ryśkiem!

Zenek co za głupoty piszesz jak popatrzyleś na rozkład jazdy z soboty to tam może jest o10 33 i lepiej już nic nie pisz bo mam kumpla kanara to mówił że nigdy nie masz biletu i jeździsz na gapę

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.