Utrudnienia przy wyjeździe z Jeleniej Góry

Fot. GDDKiA

Od jutra (piątek) w okolicach nowobudowanego ronda w ciągu obwodnicy Maciejowej wprowadzony będzie ruch wahadłowy, co na pewien czas (zależnie od warunków pogodowych, będzie to ok. 3 – 4 tygodni) spowolni ruch w tym miejscu.

- „Wahadło” jest potrzebne, żeby drogowcy mogli bezpiecznie i szybko pracować – powiedziano nam w Miejskim Zarządzie Dróg i Mostów. – Budowa przy otwartych obu jezdniach oznaczałaby i pewne zagrożenia dla ludzi, ale przede wszystkim spowolniłaby pracę. - Takie czasowe ograniczenie było zresztą przewidywane w harmonogramie robót. Póki co – realizowany jest on bez najmniejszego poślizgu, więc mamy nadzieję, że kierowcy uznają, że ta przejściowa uciążliwość – za którą przepraszamy – w konsekwencji służy właśnie interesom kierujących pojazdami - mówią drogowcy.
 

Komentarze (11)

Puśćcie tych wjeżdżających do Jeleniej Góry przez Dziwiszów. Wyjeżdżający z Jelonki normalnie pojadą jak zawsze i żadne wahadło oraz zamieszanie nie jest potrzebne, a i robota szybciej pójdzie bo nie będzie takiego ruchu przy nowym rondzie.

Faktycznie pomysł idealny. Na pewno kierowcy będą zadowoleni.

A co z tirami, które koło pałacu i tak nie przejdą bo most się prędzej zawali?

Fotka nie z ronda, a od GDDKiA z estakady przed Bolkowem, oj nie chciało się ruszyć tyłka ; )

Tiry puścić przez Lubawkę od razu do Czech, a te inne przez Kowary do Jelonki lub przez Czechy do Jakuszyc, Szklarską do Jeleniej Góry.

Przez Dziwiszów a co z tirami i autobusami,ktoś co powie i myśli że problem z głowy.

Tiry na tory

BRAWA dla Barana który wprowadził ruch wahadłowy już teraz są korki od wjazdu do jeleniej aż do biedronki w Maciejowej a po południu będą do Kaczorowa. naprawdę to jest wspaniały pomysł

Swierzawa remont mostu, Bolków do jesieni kicha ale perełka to Maciejowa. K-zwa jak z tego pierdziszewa wyjechać chyba, że na Zgorzelec.

Teraz na poważnie. Po pierwszej wahadłówce myślę, że można zrobić sensowny podział natężenia ruchu pojazdów. Te powyżej 3,5 t puszczać wahadłowo, bo bokami jest ciężko, ale osobówki i busy kierować przez Dziwiszów lub Wojanów jak komu wygodniej i bliżej. Zarządcy tego bałaganu pomyślcie nad tym, bo to ma naprawdę sens.

Miesiąc kilka metrów asfaltu ?
Oni mają jakieś pojęcie o organizacji pracy?
3/4 ronda mogli wybudować bez zamykania drogi.
Żeby chociaż budowali drogę w standardzie na lata następne a to wytwór który za kilka lat trzeba będzie przerabiać. Dziadostwo do kwadratu.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.